Jejich hrudníky byly rozdrcené, ženě chyběl jazyk a rty. Záhada Ďatlovovy výpravy
RSS

Jejich hrudníky byly rozdrcené, ženě chyběl jazyk a rty. Záhada Ďatlovovy výpravy


Ďatlovova záhada patří mezi ty, které odborníky mate už léta. Během výpravy 2. února 1959 přišlo jen několik kilometrů od hory Otorten o život 9 lidí.

Byli nalezeni nazí, zmrzačení s chybějícími částmi těl. Co zabilo Igora Djatlova a jeho skupinu se nepodařilo zjistit do dnešního dne, případ se však po letech otevírá opět. Podaří se tentokrát rozluštit podivnou záhadu?Jediný přeživšíZačátkem února v roce 1959 se na výpravu do severní části Uralu vybralo 9 zkušených horolezců.Součástí skupiny měl být původně i Jurij Judin, ten se k nim však ze zdravotních důvodů nakonec nepřidal. To ho zachránilo, jinak by byl zřejmě mezi zbylými devíti horolezci, kteří se z výpravy živí nevrátily.Vše, co po nich zůstalo, jsou záhadné fotografie, nevysvětlitelné výsledky pitev a řadu otázek.Co se stalo?Incident se odehrál před 60 lety, kdy se Igor Djatlov a někteří další zdatní horolezci vybrali na 16 dní trvající výpravu. Během ní měli v plánu projít více než 300 kilometrů, dokud by nedošly do vesničky Vižaj, odkud se měli domů poslat telegram. To se však nestalo, 20. února proto byla vyhlášena pátrací akce.O šest dní později se podařilo nalézt rozříznuté stany a téměř nahá těla Georgije Krivoniščenka a Jurije Dorošenka přes 1,5 kilometru od jejich stanu. O několik dní se podařilo najít těla dalších tří, včetně Djatlova, ale posledních čtyř horolezců objevili až o dva měsíce později, když roztál sníh.Děsivá zraněníNěkteří z nich utrpěli rozsáhlá poranění, které si nikdo nedokázal vysvětlit. Hrudníky měli rozdrcené silou, kterou by dokázal způsobit například náraz auta. Jedné ze dvou žen chyběl jazyk, oči, rty a část obličeje. Kromě toho, chyběly i úlomky lebky.Ruská vláda se pokoušela děsivý nález udržet v tajnosti a případ uzavřela s tím, že poranění horolezcům způsobila přírodní síla neznámého původu. Samozřejmě, veřejnost, média ani rodiny s takovým vysvětlením spokojeni nebyli.Mimozemská aktivita?Desítky let se vyšetřovatelé a odborníci z různých oblastí pokoušeli přijít na to, co se během osudné výpravy stalo.Navrženo bylo údajně až 75 teorií s těmi nejrůznějšími vysvětleními. Někteří si myslí, že horolezci museli čelit mimozemské civilizaci, což nasvědčuje i fakt, že podivná oranžová světla byla vyfocena expedicí na níže uvedeném snímku.Nové šetření příběhu bere v úvahu pouze tři teorie, přičemž každá z nich souvisí s povětrnostními vlivy. Myslí si, že to byl hurikán nebo lavina, nepřipouštějí však, že by během výpravy došlo k brutálnímu zločinu. Údajně neexistuje ani jediný důkaz, který by na zločin poukazoval.Odborníci mají k dispozici 400 stránkovou složku týkající se případu a v nejbližších dnech se na místo neštěstí vybere skupinka odborníků a členové záchranných složek.Zdroj:   allthatsinteresting.com
Článek Jejich hrudníky byly rozdrcené, ženě chyběl jazyk a rty. Záhada Ďatlovovy výpravy se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden