Brazílie: Pronásledování Bolsonara pokračuje, v jeho domě byla provedena prohlídka a byl mu zabaven pas
RSS

Brazílie: Pronásledování Bolsonara pokračuje, v jeho domě byla provedena prohlídka a byl mu zabaven pas


Brazilské volby, které proběhly v režii CIA, měly mnoho známek falšování. Záhy po volbách vytáhly miliony lidí od ulic v protestu proti „podivným“ výsledkům. Více pro připomenutí najdete například zde , zde , zde , zde , zde , zde nebo zde .
Lula okamžitě udělal z Brazílie další pokusnou zemi globalistů. Přidal se ke klimatické sektě, zavedl tvrdou cenzuru a povinné Covid očkování – a to už u dětí od 0,5 roku věku.
V zemi je pod trestem vězení zakázáno kritizovat genové injekce a vysoký trest by hrozil i těm, kteří by si zajistili falešné potvrzení, případně lékařům, kteří by jej vydávali.
Stejně tak byla v zemi pokusně zavedena CBDC – a zde dokonce právě i ve spojení s programovatelností a sociálními kredity. Globalisté si tak vytvořili další „laboratoř“ – a to v největší zemi na jihoamerickém kontinentu.
Tato politika je však také spojena i s útokem na opoziční politiky a novináře. Mnoho z nich bylo nuceno prchnout do zahraničí, další skončili ve vězení.
Nyní je řada i na bývalém prezidentu Bolsonarovi, který se stal (podobně jako Trump v USA) terčem bezpočtu žalob, mimo jiné za lhaní o jeho očkovacím statusu (při cestě do USA použil falešný očkovací pas, neboť nebyl očkovaný), přičemž hlavní obvinění spočívá v obžalobě z pokusu o převrat.
Brazilský nejvyšší soud pokračuje v eskalaci pronásledování bývalého prezidenta Jaira Bolsonara a představitelů jeho vlády a jako záminku používá jejich údajnou účast na tom, co soud kontroverzně označil za „pokus o převrat“ během rozsáhlých protestů 8. ledna 2022.
„Bývalý brazilský prezident Jair Bolsonaro byl jmenován cílem federálního vyšetřování, zda jeho vláda plánovala vojenské převzetí země,“ řekli ve čtvrtek policejní představitelé deníku The Washington Post, a dostal 24 hodin na to, aby odevzdal svůj pas.
Odhalení přišlo poté, co federální policie zahájila ve čtvrtek brzy ráno rozsáhlou pátrací a zabavovací operaci, která se zaměřila na některé z Bolsonarových nejbližších poradců a spolupracovníků, včetně bývalého ministra spravedlnosti Andersona Torrese a Bolsonarova protikandidáta Waltera Bragy Netta.
Trvají na jasně fiktivním příběhu, že J8 byl „pokusem o převrat,“ když šlo o nepokoje usnadněné Lulovou vládou, která nedokázala povolat vojenské posily.
Nejvýznamnějším z obvinění je již dlouho vyšetřování pod dohledem brazilského nejvyššího soudu, zda Bolsonarova vláda plánovala rozvrátit brazilskou demokracii a udržet si moc navzdory výsledku prezidentských voleb v roce 2022.
Americký novinář Glenn Greenwald, jehož zesnulý manžel byl brazilským senátorem, se hluboce podílel na rozpadu Bolsonarovy vlády, ale nyní se stal Lulovým kritikem. Na X napsal:

Vyšetřování se soustředí na Bolsonarova tvrzení, že volby v roce 2022, které vyhrál Lula, byly podvodné, a také na velké protesty, které 8. ledna 2022 vtrhly do státních budov. Soud to považuje za pokus o státní převrat.
Mezi těmi, na které se dnes zaměřili, jsou vysocí generálové a vojenští představitelé.

Absurdní myšlenka sofistikovaného převzetí moci naplánovaného armádou, ale provedeného NIKÝM jiným než neozbrojenými a neorganizovanými protestujícími.
Během tohoto povstání byl Bolsonaro na Floridě a nepokojů se účastnili pouze naštvaní Brazilci poté, co nejvyšší soud zamítl vyšetřit regulérnost voleb.
Takzvaného „povstání“ se neúčastnili vojáci ani politici.
Brazilská média citují Bolsonara, který řekl: „Opustil jsem úřad před více než rokem a stále trpím nesmiřitelným trestním stíháním. Zapomeňte na mě. Nyní máte jinou osobu, která vládne zemi.“


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Brazílie: Pronásledování Bolsonara pokračuje, v jeho domě byla provedena prohlídka a byl mu zabaven pas se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden