Muž, který se stal obětí útoků Antify v Budapešti, vypovídá: „Je zázrak, že jsem naživu“
RSS

Muž, který se stal obětí útoků Antify v Budapešti, vypovídá: „Je zázrak, že jsem naživu“


Teroristická Antifa a jiné ultralevicové bojůvky jsou podporovány ve většině evropských zemí a v Německu patří dokonce k iniciátorům demonstrací proti AfD, do nichž vychází s transparenty, na kterých vyzývají k zabíjení členů a voličů AfD.
Teroristická Antifa je však chráněna, což je ostatně znát i na tom, že u nás může být její sympatizant ministrem. V normální společnosti by byly podobné násilné fašistické organizace zakázány, ne tak v zemích EU.
Ovšem v EU se jde po běžných konzervativních stranách – ne po násilných organizacích, které jsou v souladu se systémem. V Německu pak fungují podobným způsobem jako ve 30. letech „hnědokošiláči.“
Právě z Německa také pocházela většina útočníků, kteří vyrazili do Maďarska, aby tam útočili kladivem, noži a obušky na náhodné oběti. Velmi násilnou však byla také Italka, jejíž „pohodlí“ ve vězení se dokonce řešilo i na půdě EU.
Oběť  útoků  spáchaných v Budapešti v únoru 2023 ozbrojenci Antify promluvila o strašlivých zraněních, která on a jeho snoubenka utrpěli. Šedesátiletý László Dudog, který má možná jizvy na celý život, řekl: „Je zázrak, že jsme naživu.“

Dudog, jehož pohmožděná, deformovaná tvář je symbolem násilí Antify, promluvil  pro italský deník  Il Giornale :
„Skončil jsem v nemocnici, protože moje snoubenka a já jsme byli napadeni a zraněni obušky a pobodáni těmi zločinci. Rozbili mi hlavu. Moje snoubenka byla dvakrát bodnuta do nohou,“ řekl. Zranění zanechala trvalé následky.
Zlomili mi lícní kost a dnes, více než rok po útoku, mám ochrnutou a úplně znecitlivělou celou levou stranu obličeje. Rány na hlavě způsobené obušky se víceméně zahojily, ale stále mám nějaké otoky v některých místech.
Jeho snoubence stále trčí zpod oka úlomek kosti. László Dudog nepopírá, že se zúčastnili akce „Den cti,“ kde se schází příznivci ultrapravice, ale to neomlouvá zločince, kteří se ho pokusili zabít.
Řekl, že pachatelé museli sledovat jeho a jeho snoubenku, protože nebyli napadeni bezprostředně po události, ale později po návštěvě koncertu.
„Rozhodně jsme v té době nedělali nic, co by nás kvalifikovalo.  Nikdo, kdo nás viděl, nedokázal říct, jestli jsme napravo nebo nalevo. Byli jsme jen pár kolemjdoucích. Procházeli jsme se, drželi se za ruce a povídali si, jak to dělá mnoho párů,“ řekl.
Německý levicový extremista byl v Maďarsku odsouzen ke třem letům vězení, zatímco dva z jeho kompliců z Antify – Italka a Němec – se přiznali k účasti na loňských násilných útocích a v květnu budou předvoláni k soudu v Budapešti.
V únoru loňského roku bylo zraněno devět lidí – čtyři z nich vážně – při sérii útoků organizovaných takzvaným  Hammerbande , německou ultralevicovou militantní skupinou napojenou na Antifu, což je sama krajně levicová síť „antifašistických“ skupin (lépe řečeno fašistů, kteří se vydávají za antifašisty).
Členové skupiny obklíčili a bili své oběti teleskopickými obušky a kladivy a bodali do nich noži při pěti samostatných útocích v maďarském hlavním městě.
Jejich plánem bylo zaměřit se na účastníky „Dne cti.“ Policie dopadla tři pachatele, ale zbývajícím čtrnácti komplicům – německým, italským, albánským a syrským státním příslušníkům – se podařilo z Maďarska uprchnout.
Levicoví italští politici a média kritizovali Maďarsko za to, jak zacházelo s jednou z útočnic, devětatřicetiletou učitelkou Ilarií Salisovou. Italská média si stěžovala na „otřesné“ podmínky ve věznici a byla zjevně šokována záběry Salisové, která se minulý týden objevila na soudním slyšení se spoutanýma rukama a kotníky.
Zatímco levicová italská média vykreslují Salisovou jako hrdinskou oběť Maďarska, případ vedl k menší diplomatické roztržce mezi Maďarskem a Itálií, když si Řím předvolal maďarského velvyslance a premiérka Giorgia Meloniová o případu diskutovala se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem na okraj evropského summitu v Bruselu minulý týden.
Ačkoliv maďarské úřady obvinění ze špatného zacházení s vězni odmítly, Evropský parlament se na případ rychle vrhl a uspořádal o této záležitosti debatu .
Italský vicepremiér Matteo Salvini z konzervativní strany Liga to označil za pokrytectví levičáků a řekl, že Salisová se účastnil násilných útoků i v Itálii.
Ministr zahraničí Antonio Tajani také  varoval  levicovou opozici, že ze soudního případu dělá politickou záležitost. Ve svém projevu v parlamentu ve čtvrtek 8. února řekl, že podmínky ve vazbě Ilarie Salisové se díky jeho intervenci zlepšují, ale Itálie musí respektovat mezinárodní právo a maďarský soudní systém.
Řekl, že Itálie nebude požadovat, aby byla útočnice umístěna do domácího vězení, protože její ubytování na italské ambasádě by představovalo bezpečnostní riziko.
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek Muž, který se stal obětí útoků Antify v Budapešti, vypovídá: „Je zázrak, že jsem naživu“ se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden