Začíná se objevovat nová hrozící katastrofa elektromobilů
RSS

Začíná se objevovat nová hrozící katastrofa elektromobilů


Také některé státy USA se zavázaly k ukončení provozu aut na fosilní paliva do roku 2035. V těchto státech, kde počty majitelů elektromobilů pomalu narůstají, si začínají uvědomovat všechny problémy, které jejich zavádění přináší.
Například Kalifornie zavedla zákony, které jsou okopírovány od EU a částečně dokonce i o něco zpřísněny. Také tam jdou dotace na „udržitelnou“ energii a zavádění elektromobility.
Nicméně i tam se objevují hlasy, které upozorňují na problémy s rostoucím počtem elektrických aut.
Už teď se zdá, že USA by mohly skončit závislé na nepřátelských zemích, pokud jde o materiály pro všechny tyto baterie. Pak je tu skutečnost, že národní rozvodná síť prostě nemůže unést všechno to dobíjení.
Kalifornie již rozeslala majitelům doporučení, aby nenabíjeli. A pak je tu omezený dojezd, prodloužená doba nabíjení, obojí zhoršené špatným počasím.
Nyní  však zpráva ve Washington Times  vysvětluje, že tyto baterie jsou těžké a elektromobily mohou vážit až o 50 % více než vozidla se spalovacím motorem.
A tato hmotnost poškozuje silnice, mosty a parkovací garáže, přičemž tato vozidla snadno prorážejí bezpečnostní svodidla a zároveň představují vyšší nebezpečí pro ostatní řidiče, chodce a cyklisty jedoucí po stejných trasách.
„Problémy spojené s elektromobily budou narůstat, protože stále více spotřebitelů si tyto vozy pořizuje v rámci plánu Bidenovy administrativy na eliminaci vozidel na pohonné hmoty a výfukových emisí, které s nimi přicházejí,“ vysvětluje zpráva.
Inženýři, kteří nedávno psali pro časopis Structure Magazine, navrhli, aby se stavební společnosti a stavební předpisy přizpůsobily vyšší hmotnosti elektromobilů.
Parkovací domy by podle nich měly být přepracovány tak, aby unesly větší váhu.
Je to proto, že některé pojmou stovky vozidel a pouze jeden elektromobil. Nákladní automobil Ford váží 8 240 liber, což je téměř o tunu více než verze stejného pick-upu s plynovým pohonem.
„Výrazně rostoucí hmotnost osobních vozidel v kombinaci s nedávno sníženými požadavky na konstrukční řešení bude mít za následek snížení bezpečnostních faktorů a zvýšené náklady na údržbu a opravy parkovacích konstrukcí,“ napsali inženýři.
„Existuje mnoho případů selhání parkovacích struktur a rostoucí poptávka po elektromobilech jen zvýší pravděpodobnost selhání.“
Pak jsou tu ta svodidla, která se instalují, aby se minimalizovalo poškození při nehodě.
Instalují se mezi jízdní pruhy pro provoz v protisměru, mezi jízdními pruhy a u okrajů ¨silnic apod.
Tato obava vyplývá z procedury v testovacím zařízení v Nebrasce, kde vzali při testu 3,6 tuny vážící Rivian R1 a poslali ho do kovových svodidel v rychlosti 62 mil za hodinu, nejprve čelně, poté pod úhlem.
V obou případech „prorazil“ svodidla a pokračoval do pruhů, které by na skutečné silnici byly pruhy pro protijedoucí vozidla, odhalila zpráva.
Závěr byl jednoduchý: výroba vozidel mnohem těžších znamená, že k přesměrování vozidla je zapotřebí „mnohem větší síla.“
Profesor Cody Stolle z University of Nebraska řekl deníku The Times: „Zjistili jsme, že tyto systémy svodidel zatím nemají velkou kompatibilitu s těmito elektrickými vozidly.“
Těžší vozidla by také mohla způsobit větší škody jiným vozidlům při kolizích.
Ve zprávě se uvádí, že odborník pojišťovacího institutu potvrdil, že hmotnost poskytuje větší ochranu osobám uvnitř elektromobilu, ale na úkor kohokoli v jiném vozidle, který se stal účastníkem nehody.
Joe Biden znovu a znovu trval na tom, že spotřebitelé by měli kupovat mnohem dražší a často méně spolehlivé elektromobily, které vládní programy dotují.
Hmotnostní rozdíly jsou značné. Zpráva uvádí, že Tesla Model Y váží více než 4 400 liber (asi 2 tuny), zatímco podobně velká benzínová Honda Accord má 3 300 liber (asi 1,5 tuny). Kia vyrábí několik SUV, přičemž model se spalovacím motorem váží 3 900 liber (asi 1,8 t) a jednotka EV téměř 6 500 (asi 3000 t).
Obytné silnice již nejsou navrženy tak, aby zvládly velkou váhu na dálnicích, a životnost mostů by se mohla snížit mnohem hustším provozem, uvádí zpráva.
Elektromobily jsou obvykle mnohem těžší ve srovnání s podobně velkými vozidly poháněnými benzínem či naftou, což dále zatíží americkou dopravní infrastrukturu.
Americká společnost stavebních inženýrů varuje, že nárůst počtu elektromobilů by mohl podstatně snížit životnost silnic a mostů, což by vyžadovalo další investice do infrastruktury.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Začíná se objevovat nová hrozící katastrofa elektromobilů se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden