Retro: Strach z běženců ve službách korporátního fašismu
RSS

Retro: Strach z běženců ve službách korporátního fašismu

26. 6. 2015
Bohužel jsem nevydržel a publikoval několik článků o problematice imigrace – např. zde ,  zde ,  zde  a  zde . To, co se strhlo v diskusích, mě nepřekvapilo svým obsahem, pořád ještě se tu diskutuje o něco kultivovaněji než na většině ostatních webů, ale spíše svojí intenzitou a mírou netolerance k odlišnému názoru. U některých diskutérů mám pocit, že jim k emocionální reakci stačí přečíst jen titulek, jméno autora či nějaké klíčové slovo. A emoce jsou přesně to, co má téma přistěhovalců a jeho spojení s tématem islamistického terorismu vybudit.

Už jsem kdysi kdesi napsal, že opravdový extrémista se pozná podle toho, že nemá smysl pro humor. Bylo pro mě překvapením, kolik lidí reaguje osobními invektivami, jak málo argumentů se v diskusi používá a jak se celá debata vyhrocuje a zacykluje. V této diskusi zaznělo tolik rasově a xenofobně zabarvených klišé a nesmyslů od lidí, kteří mají jinak celkem rozumné názory, že musím veřejně pogratulovat masmédiím a politikům za opravdu zdařilou kampaň. Jsem přesvědčen, že v některých případech jsou diskutující na hraně § 403 trestního zákona. Mohu je uklidnit, nic jim nehrozí – proti Rusům a muslimům se v ČR smí hlásat etnická a náboženská zášť naprosto beztrestně.
Přesvědčení, že my, příslušníci národa, který sem v minulosti přišel z povolžských stepí a z nějž ve známých dějinách odešlo několik milionů emigrantů do ciziny, jsme něco více než ostatní a máme právo posuzovat pohnutky ostatních a třídit je dle barvy pleti, náboženství, pohlaví a zdravotního stavu, by bylo opravdu k smíchu, kdyby to nevěstilo něco opravdu děsivého, co na nás naše vlastní elity cynicky chystají, a k čemu budou imigranti a islám použiti jenom jako skvělá záminka.
Nemám nic proti tomu poskytnout uprchlíkům pomoc a vrátit je do mateřské země, dokonce ani proti tomu potápět prázdné lodi pašeráků, beru to však jen jako řešení akutní krize. To dlouhodobé a těžké, co se musí udělat a o čem se vůbec nemluví, je však likvidace korporátního fašismu. Protiimigrační hysterie mu naopak skvěle slouží a povede k tomu, že uměle vyvolaný strach poslouží k zásadnímu omezení občanských práv a utažení šroubů v celé Evropě. Není nic jednoduššího, než předělat tábory pro uprchlíky na koncentrační tábory. A pak do nich k těm „potenciálním teroristům“ poslat i ty, co proti tomu budou protestovat.
Převzato z e-republika.ch


Nejčtenější za týden