Brazilský prezident přirovnal akce Izraele k Hitlerovi. Přišla tvrdá reakce
RSS

Brazilský prezident přirovnal akce Izraele k Hitlerovi. Přišla tvrdá reakce


Brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva v neděli obvinil Izrael z páchání „genocidy“ na palestinských civilistech v pásmu Gazy a přirovnal jeho akce ke kampani Adolfa Hitlera za vyhlazení Židů. (Foto: Flickr)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v reakci na to označil výroky 78letého prezidenta za „hanebné a závažné“ a uvedl, že jeho vláda si na protest předvolala brazilského velvyslance.Lula novinářům v Addis Abebě, kde se účastnil summitu Africké unie, řekl, že to, co se děje v pásmu Gazy, „není válka, ale genocida“.
Biden třikrát označil Netanjahua za „kreténa“

„Není to válka vojáků proti vojákům. Je to válka vysoce připravené armády proti ženám a dětem,“ dodal levicový veterán.„To, co se děje v pásmu Gazy s palestinským lidem, se nestalo v žádném jiném okamžiku v dějinách. Vlastně se to už stalo: když se Hitler rozhodl vyvraždit Židy.“Netanjahu označil Lulovy výroky za „trivializaci holocaustu a pokus poškodit židovský národ a právo Izraele na obranu“.
Erdogan: Není rozdíl mezi činy Netanjahua a Hitlera

„Přirovnání Izraele k holocaustu nacistů a Hitlera překračuje červenou linii,“ uvedl v prohlášení.„Izrael bojuje za svou obranu a zajištění své budoucnosti až do úplného vítězství a činí tak při dodržování mezinárodního práva.“„Spolu s ministrem zahraničí (Izraele) Katzem jsme se rozhodli předvolat brazilského velvyslance v Izraeli k okamžité výtce. „Zdroj: alarabiya.net
Netanjahu chce podrobit ministry testům na detektoru lži

Článek Brazilský prezident přirovnal akce Izraele k Hitlerovi. Přišla tvrdá reakce se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden