Ruský pilot, který ukradl vrtulník Mi-8, byl nalezen mrtvý
RSS

Ruský pilot, který ukradl vrtulník Mi-8, byl nalezen mrtvý


ŠPANĚLSKO – Ve Španělsku byl nalezen mrtvý Rus Maxim Kuzminov, který v srpnu 2023 ukradl vrtulník Mi-8 pro ukrajinské ozbrojené síly . (Foto: X)

V Rusku bylo proti mladíkovi zahájeno trestní řízení podle paragrafu o „vlastizradě“.Dva mladíci, kteří byli s Kuzminovem ve vrtulníku, byli po přistání na Ukrajině zastřeleni.Již v říjnu 2023 propagandisté v éteru stanice Rusko-1 s odvoláním na anonymní zpravodajské důstojníky uvedli, že Kuzminov „se soudu nedožije“ , protože zpravodajská služba „již dostala rozkaz“.
Ukrajina vyplatí ruským pilotům odměnu 1 milion dolarů za dezerci

Dosud neexistuje žádné oficiální potvrzení Kuzminovovy smrti ani z ruské, ani z ukrajinské strany.Novináři si všimli, že španělská média bez uvedení jména informovala o smrti 33letého Ukrajince, který byl nalezen se střelnými zraněními. Přitom Kuzminovovi bylo 28 let.
In #Spain , Russian Maxim Kuzminov, who hijacked an Mi-8 helicopter for the Ukrainian Armed Forces in August 2023, has been found dead. In Russia, a criminal case was opened against the young man under the article on "state treason". Two young men who were with #Kuzminov in… pic.twitter.com/GBwipn38oC — NEXTA (@nexta_tv) February 19, 2024
Zdroj: abc.es
Článek Ruský pilot, který ukradl vrtulník Mi-8, byl nalezen mrtvý se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden