Veselý internet 27.
RSS

Veselý internet 27.

Žid potká selský povoz. Ptá se: „Jak daleko je to do Szatymazi?“ „Půl hodiny.“ „Smím se svézt s nima?“ „Prosím.“ Jedou půl hodiny. Žid znervózní. „Jak daleko ještě do Szatymazi?“ „Asi hodinu.“ „Co?! Předtím říkali půl hodiny a vždyť už půl hodiny jedeme!“ „Ale opačným směrem.“

Bývalá ministryně financí, zlatá medailistka z mistrovství světa v ekonomii z Vídně a historicky první a zřejmě i poslední ministryně of money in Czechia to opět dokázala. Opět zbořila všechna známá pravidla makroekonomie, mikroekonomie a financí a dostala se do učebnic.
Ukázalo se, že v době, kdy byla Alena Schillerová ministryně of money in Czechia, platilo ministerstvo čtrnáct milionů dodavateli za účtenkovou loterii, i když se účtenková loterie nekonala. Na první pohled se to nezkušenému oku může zdát jako plýtvání, respektive nějaká finanční ztráta. Ne však pro bývalou ministryni of money in Czechia a zlatou medailistku z mistrovství světa v ekonomii Alenu Schillerovou.
„Když chcete vydělat, musíte investovat. To je ekonomický základ a mě téměř uráží, že tohle musím vysvětlovat,“ začala Alena Schillerová vysvětlovat svou ekonomickou teorii a potažmo rovnou nový ekonomický směr, který se dostane do učebnic ekonomie jako schilleriánství.
„My jsme zaplatili za účtenkovou loterii jedenáct milionů, i když účtenková loterie nebyla, a právě protože ta účtenková loterie nebyla, ušetřili jsme stovky a nejspíš i tisíce miliard za případné výhry. Já vám to vysvětlím teď jako laikům, protože ekonomicky mě vyloženě nestíháte,“ odhadla Schillerová na tiskové konferenci ekonomické znalosti přítomných novinářů z ekonomických rubrik.
„Tím, že nebyla účtenkovka, neproběhlo slosování a nikdo tak nevyhrál. Tím pádem jsme nemuseli vyplácet peníze a stát ušetřil spoustu peněz. Tyto ušetřené peníze šly na spoustu dobrých věcí, jako byly dotace pro Agrofert, na mého kadeřníka a podobně,“ nastínila Alena Schillerová základy shilleriánství pro ekonomií nepolíbené přítomné, prosťoučké novináře a širokou veřejnost.
Podle schilleriánství je tak původní investice čtrnáct milionů korun dodavateli, který zprostředkovává účtenkovou loterii a která se nekoná, cestou k zisku stovek miliard korun. Je to téměř geniální.
Odborníci z řad ekonomů se shodují na tom, že něco podobného v životě neviděli a že to boří úplně všechno, co vědí o ekonomice, což je samozřejmé, neboť bývalá ministryně of money in Czechia Alena Schillerová svými teoriemi a de facto i jen svou přítomností na ministerstvu financí bořila jednu ekonomickou teorii za druhou.
„Díky mé prozíravosti jsme měli za mého působení na ministerstvu HDP na úrovni DPH, což bylo historicky v EU největší a dost lidí žilo v blahobytu. Já tedy určitě. Za svými ekonomickými i finančními kroky si stojím a vše bylo učiněno s cílem maximalizovat zisk České republiky, protože jsme vedli Českou republiku jako firmu a firma musí být v zisku,“ uzavřela téma Alena Schillerová, čímž potvrdila, že se do učebnic ekonomie zapíše nesmazatelným číslem.

A pár tweetů od Dojnice:
Z AboutYou mi poslali slevový kód na 25 %. Probouzí se ve mně nejtemnější stránka mého já – bezuzdný spotřebitel.
Takže si říkám, jestli se nám tady kromě zločinecké skupiny zase nerozvíjí nějaký prokurátorský příběh o stamilionech korun a kilech zlata…
Pendolino poškozené při nehodě je opravitelné, hrubý odhad hovoří o 150 mil. Kč. Navrhuju to nějak zflikovat, stříknout a postavit ho do áček s cedulí „nebourané, po prvním majiteli.“
Jižní Morava je už plná milých lidí, kteří přijeli v kombíkách s pražskou značku s kolama na střeše a kterým můžete klidně nalít rybízak s tím, že to je Tramín červený.

The post Veselý internet 27. first appeared on .


Nejčtenější za týden