USA: Student, který se prohlásil za dívku, zranil při basketbalovém zápase tři hráčky (video)
RSS

USA: Student, který se prohlásil za dívku, zranil při basketbalovém zápase tři hráčky (video)


V USA či Kanadě je zejména v juniorských ženských týmech stále více biologických mužů, kteří tímto využívají své fyzické převahy. Mnohé týmy kolektivních sportů jsou z poloviny obsazeny muži a v důsledku toho dochází často i ke zranění soupeřek.
Ani tyto případy nepřispívají ke změně politiky, namísto odstranění biologických mužů z týmů dochází k přijímání dalších.
Časem lze očekávat, že tyto týmy již budou „ženské“ jen papírově, zatímco většina „hráček“ bude mít geny XY.
Student z Massachusetts, který se identifikuje jako transgender, zranil 8. února během basketbalového zápasu několik dívek.
Dívčí tým z Collegiate Charter School of Lowell nakonec prohrál zápas proti KIPP Academy poté, co biologický muž zranil tři studentky.
Trenér týmu se rozhodl kontumovat zápas během poločasu.
„Na soupisce 12 hráček byly čtyři hráčky, které nemohly hrát,“ uvedla škola v tiskové zprávě. „Když trenér viděl, že v prvním poločase vypadly další tři dívky a on zůstal s pěti hráčkami, rozhodl se zápas předčasně ukončit.“
Tým se obával, že další zranění ovlivní jeho schopnost bojovat v play-off.
„Jakmile se třetí dívka zranila, zbylá pětice vyjádřila obavy o pokračování ve hře,“ pokračuje tisková zpráva. „Hráčky se obávaly, že se zraní a nebudou moci nastoupit v play-off.“
Navzdory předčasnému ukončení škola uvedla, že si cení „inkluzivity a bezpečnosti pro všechny studenty.
„Bereme standardy stanovené Massachusetts Interscholastic Athletic Association a naší správní radou vážně a snažíme se je dodržovat na hřišti i mimo něj,“ pokračovala škola.
„Řídíme se také pokyny MIAA a státních zákonů týkajících se rovnosti a přístupu pro všechny studenty-sportovce.“
Plavkyně a politická komentátorka Riley Gainesová zveřejnila video ze hry na platformě X a napsala: „Muž, který udeřil ženu, býval nazýván násilníkem. Teď se tomu říká statečný.“

Trans-identified male player for Kipp Academy in MA injured 3 girls before half time causing Lowell Collegiate Charter School to forfeit.
A man hitting a woman used to be called domestic abuse. Now it's called brave.
Who watches this & actually thinks this is "compassionate,… pic.twitter.com/ZLlqYH6iAs
— Riley Gaines (@Riley_Gaines_) February 19, 2024


Podle zpráv je student (jehož jméno nebylo zveřejněno) vysoký asi 185 cm a má vousy.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek USA: Student, který se prohlásil za dívku, zranil při basketbalovém zápase tři hráčky (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden