Chystají se velké protesty v Brazílii, USA a několika evropských zemích
RSS

Chystají se velké protesty v Brazílii, USA a několika evropských zemích


Pokud již delší dobu sledujete politickou situaci v Brazílii, pak víte, že fašismus, který tam byl nastolen po nástupu Luly, za plné podpory CIA, již v zemi plně zakořenil.
Opozice je likvidována – končí ve vězení nebo v exilu, v zemi byla nastolena tvrdá cenzura, takže například Rumble , který cenzurovat odmítl, ze země odešel.
Mimo přísné cenzury byla nastolena také tuhá covidová diktatura . V zemi je takzvané „Covid očkování“ povinné již pro děti od 6 měsíců a pro mnoho různých skupin obyvatel, včetně těhotných žen či indiánů.
Pod trestem vězení je zakázána kritika genových injekcí, stejně jako vydávání falešných potvrzení o covidovém očkování. Ne nadarmo byla země zvolena WEF jako hlavní při prezentaci toho, jak se případně vyrovnat s „nemocí X. “
Již po volbách v roce 2022 protestovaly statisíce – a v některých momentech až miliony – lidí v ulicích a nyní se chystají opět projevit svůj nesouhlas s diktátorskou vládou Luly.
Konzervativně smýšlející novináři, kteří s režimem nesouhlasí, jsou buď v exilu nebo ve vězení a mezitím se nastoluje i digitální diktatura při zavádění digitálních ID, digitální měny (CBDC) a to i v kombinaci se systémem sociálních kreditů.
Proti fašistickým praktikám Luly, který v minulosti otevřeně obdivoval Hitlera , se nyní staví lidé nejen v Brazílii.
Po chystaném zatčení Bolsonara, ale i členů jeho rodiny a politiků na něho napojených, se chystají protesty v mnoha zemích světa.
Brazilští vlastenci plánují demonstrovat proti převratu krajně levicové Lulovy vlády v neděli 25. února poté, co byl bývalý prezident Jair Bolsonaro a členové jeho „Liberální strany“ napadeni policií a bylo jim vyhrožováno vězením.
Brazilce mají podpořit s Bolsonarem spříznění politici z celého světa, očekává se, že podpořit ho vyrazí také Donald Trump.
Bývalý Bolsonarův poradce, plukovník Bernardo Correa Neto, byl zatčen na letišti v Brazílii, když 11. února přiletěl z exilu ve Spojených státech, a po slyšení o vazbě byl umístěn do vazby v armádní posádce.
Armádní plukovník Mauro Cid, který působil jako Bolsonarův osobní tajemník, byl 5. května 2023 zatčen za výměnu zpráv s exilovým novinářem Allanem dos Santosem, který údajně plánoval „převrat“ v roce 2022.
Cid se údajně „přiznal.“ Záznamy z jeho mobilních telefonů údajně odhalují kompromitující konverzace WhatsApp mezi různými podezřelými, včetně Bolsonara, jeho bývalého ministra obrany, čtyř generálů, admirála a asi 20 civilistů, hlásí BNN .
Federální policie, soukromá policejní jednotka vedená de  facto  brazilským „nejvyšším vůdcem,“ soudcem Alexandrem de Moraesem, provedla 8. února razii v Bolsonarově domě na pláži a v kanceláři politické strany, zabavila mu pas a obvinila ho z „pokusu zvrátit výsledek voleb v rámci údajného vojenského převratu.“
Ve skutečnosti však Jair Bolsonaro nic takového neudělal, přestože v listopadu a prosinci 2022 vyšly do ulic stovky tisíc Brazilců při  největších prodemokratických protestech ve světových dějinách.
Bolsonaro se usilovně snažil neudělat nic, co by mohlo být vykládáno jako porušení ústavy, když ho jeho stoupenci prosili, aby nařídil vojenskou intervenci k zastavení Lulova puče.
Bolsonarův syn Carlos, radní města Rio de Janeiro, byl v pondělí 29. ledna přepaden federální policií Alexandra de Moraese jak v jeho bytě, tak v parlamentní kanceláři,
Prezident Jair Bolsonaro má zakázáno znovu kandidovat na úřad až do roku 2030 a ve čtvrtek 22. února bude čelit slyšení na příkaz Alexandra de Moraese. V pondělí de Moraes konečně umožnil Bolsonarovým právníkům přístup k záznamům o jeho údajném pokusu o převrat.
Přitom v době, kdy mělo k údajnému převratu dojít, byl Bolsonaro v exilu na Floridě.
Prezident Jair Bolsonaro byl předvolán, aby svědčil ve čtvrtek 22. 2. v Brasilii v rámci petice 12100, která je výsledkem vyšetřování/operací, které se uskutečnily předminulý týden. Jeho právníci přijmou nezbytná opatření, aby zajistili, že se prezidentovi dostane veškeré široké obhajoby, kterou ústava poskytuje.
Jair Bolsonaro povede v neděli masivní protest na Avenida Paulista v brazilském Sao Paulu a vyzval své příznivce, aby se oblékli do žluté a zelené a „pokojně protestovali za ochranu demokracie.“
25. února pak proběhnou protesty po celém světě, především v USA, včetně Bostonu, New Yorku, Miami, Atlanty a Washingtonu, D.C., jakož i Toronta v Kanadě.
Protestovat se však bude také v Evropě – v Římě, Lisabonu, Londýně, Frankfurtu, Barceloně  a  Paříži .
Protesty podporují místní konzervativní politici.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek Chystají se velké protesty v Brazílii, USA a několika evropských zemích se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden