Další trapas s britskou ponorkou. Test jaderné rakety selhal
RSS

Další trapas s britskou ponorkou. Test jaderné rakety selhal


VELKÁ BRITÁNIE – Britský test jaderné rakety se podruhé za osm let nezdařil Ministerstvo obrany tvrdí, že během lednového odpálení zbraně Trident došlo k „anomálii“. (Foto: Flickr)

Zkouška britské jaderné rakety se nezdařila poté, co se zbraň Trident zřítila do moře nedaleko ponorky, která ji odpálila, což je další trapný neúspěch poté, co poslední zkušební odpálení ve Velké Británii před osmi lety rovněž selhalo.
Britská loď šla ke dnu po zásahu jemenských povstalců

Ministerstvo obrany v úterý potvrdilo, že během posledního zkušebního odpalu balistické rakety Trident 2, který se uskutečnil 30. ledna u pobřeží Floridy, došlo k „anomálii“.Ministerstvo uvedlo, že britské jaderné odstrašení zůstává „bezpečné, spolehlivé a účinné“. „Z důvodu národní bezpečnosti nemůžeme o této záležitosti poskytnout další informace,“ dodalo ministerstvo obrany.
Další britská loď HMS Prince of Wales neodplouvá na cvičení NATO

„Jsme však přesvědčeni, že anomálie byla specifická pro danou událost, a proto nemá žádné důsledky pro spolehlivost širších raketových systémů a zásob Trident.“Navzdory neúspěšnému odpálení Tridentu ministerstvo obrany uvedlo, že si zachovává „ absolutní důvěru“ v britské jaderné odstrašení.
Britská letadlová loď se před velkým cvičením NATO porouchala

Britští představitelé uvedli, že raketový systém Trident je „jedním z nejspolehlivějších zbraňových systémů na světě“ a úspěšně absolvoval 190 testů. Naposledy Spojené království úspěšně odpálilo raketu Trident v roce 2012.Zdroj: ft.com
Článek Další trapas s britskou ponorkou. Test jaderné rakety selhal se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden