Putine, obnov pořádek na Ukrajině! Tvrdá reakce Polska po této výzvě
RSS

Putine, obnov pořádek na Ukrajině! Tvrdá reakce Polska po této výzvě


POLSKO – Ukrajinský ministr vnitra se vyjádřil k plakátu, který polští zemědělci vyvěsili na traktor a který vyzýval ruského vůdce Vladimira Putina , aby „obnovil pořádek na Ukrajině“. (Foto: X)

Na kontroverzním plakátu bylo napsáno : „Putine, udělej pořádek na Ukrajině, v Bruselu a u našich vládních představitelů“ . Vedle něj byla připevněna sovětská vlajka.
Rozumiem, że to jest moment, w którym widoczny patrol policji dokonał zatrzymania? pic.twitter.com/zQ78XzWK7n — Okiem Wiejskiego (@okiemtomkaw) February 20, 2024

„Proruští provokatéři,“ reaguje starosta Lvova na protest polských farmářů

Když na pobuřující transparent upozornil novinář z listu Wyborcza, organizátoři protestu neskrývali údiv. Zdůraznili, že protestující jsou za obsah svých transparentů zodpovědní individuálně.Neoficiálně se objevily zprávy, že osoba, která tento transparent vyvěsila, má být obviněna ze šíření propagandy totalitního státního zřízení.Polský ministr vnitra Marcin Kierwiński v komentáři k situaci potvrdil, že proti tvůrci transparentu budou podniknuty další kroky.
Europoslanec Roos: Přichází totalitní kontrola, nový druh komunismu

„Policie a prokuratura podniknou kroky proti jeho tvůrci. Takové trestné činy nebudou tolerovány,“ uvedl polský ministr vnitra na Twitteru (X).Polští zemědělci 20. února ráno zablokovali železnici poblíž kontrolního stanoviště Shehyni-Medyka a vysypali část obilí z nákladního vagonu.V reakci na polské akce začali ukrajinští dopravci protestovat na kontrolních stanovištích Rava-Ruska-Hrebenne, Krakivec-Korczowa a Shehyni-Medyka.
Polská armáda povolá čtvrt milionu lidí. Na seznamu jsou ženy a senioři

Oleksandr Kubrakov a Julija Svyrydenko, první místopředsedové ukrajinské vlády, vyzvali k urychlenému vyřešení blokády hraničních přechodů mezi Polskem a Ukrajinou, včetně zamezení osobní dopravy.Zdroj: pravda.com.ua
Článek Putine, obnov pořádek na Ukrajině! Tvrdá reakce Polska po této výzvě se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden