Španělští zemědělci zablokovali přístav na protest proti levným dovozům, došlo k potyčkám s policií (video)
RSS

Španělští zemědělci zablokovali přístav na protest proti levným dovozům, došlo k potyčkám s policií (video)


Pokud by mizerná pětidemoliční vláda vnímala, k jakým protestům dochází v dalších zemích, hned by její představitelé přestali hloupě kecat o „ruské páté koloně“ a přidávat další idiotské nálepky našim zemědělcům. Ale buď to nevidí nebo záměrně dělají, že to nevnímají, asi podobně, jako mainstreamová média.
Jinak by si uvědomili, že naši zemědělci už jako téměř poslední vyrazili na protesty – a to ještě takové, jaké nepocítil nikdo – tedy nejen obyvatelé Prahy, ale ani politici. Asi by se hodně divili, kdyby jim  před Strakovku nebo před jejich domovy či kanceláře nadělili kupky hnoje, jako tomu bylo v jiných zemích.
Protesty aktuálně probíhají v Polsku, kde jsou stále blokovány hranice s Ukrajinou, aby polští zemědělci zabránili dovozu levného nekvalitního ukrajinského obilí. Tyto akce mají trvat asi do poloviny března.
Ovšem největší protesty probíhají ve Španělsku, kde došlo i na střety s policií.
Ve středu se ve španělském hlavním městě Madridu konal obrovský protest zemědělců. Z pěti různých tras přesouvali zemědělci své traktory do centra města.
Do centra dorazilo mnoho stovek traktorů. Zemědělci se později střetli s policisty.
Luis Cortés ze svazu zemědělců řekl, že před protestem očekával v centru nejméně 1500 traktorů. Na cestě bylo také 200 autobusů s demonstranty.

NOW – Massive farmer protest paralyzes Madrid, Spain. pic.twitter.com/HDEDbV1EZO
— Disclose.tv (@disclosetv) February 21, 2024UNBELIEVABLE
The Spanish police are now brutally beating the farmers that are protesting against the Socialist government.
SHARE pic.twitter.com/3pqOfFn4lK
— PeterSweden (@PeterSweden7) February 21, 2024WOAH
Absolutely massive farmers protest in Spain today against the climate agenda and Agenda 2030.
SHARE – This is historic pic.twitter.com/bpRoVd0pd9
— PeterSweden (@PeterSweden7) February 21, 2024The Spanish police are now brutally attacking the farmers that are protesting against the climate agenda.
Why isn't this all over the news? pic.twitter.com/A2vFli3ldb
— PeterSweden (@PeterSweden7) February 21, 2024


Ve středu se však nekonaly protesty pouze v Madridu, ale po celém Španělsku, kde tyto demonstrace zemědělců začali nazývat „tractoradas.“
Například v Cádizu se zemědělci střetli s policií.
Záběry z Puerto Algeciras v Cádizu ukázaly asi tucet těžkooděnců, jak pochodují proti demonstrantům.
Demonstranti, kteří mávali španělskými a cádizskými vlajkami, házeli na policisty rajčata a okurky. Při potyčkách s policií byl jeden zemědělec zraněn.

Až 1 500 farmářů se snažilo narušit oblíbený přístav kvůli obavám z nekalé konkurence při dovozu ze zahraničí.
Zemědělci se zaměřili na přístav, protože minulý měsíc zařízení přepravilo devět milionů tun zboží, což z něj učinilo jeden z nejoblíbenějších evropských uzlů pro zahraniční dovoz.
S protesty nekončí ani francouzští farmáři. Ti pro změnu dodávají hnůj a močůvku před prefektury, vládní budovy či dokonce domovy politiků.

INCREDIBLE SCENES
The French farmers are now planting fields outside the entrance to government building in protest against the green agenda.
SHARE if you stand with the farmers pic.twitter.com/duHLaCCWi9
— PeterSweden (@PeterSweden7) February 22, 2024
Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek Španělští zemědělci zablokovali přístav na protest proti levným dovozům, došlo k potyčkám s policií (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden