Řecko protestuje proti tomu, že Netflix vykresluje Alexandra Velikého jako homosexuála
RSS

Řecko protestuje proti tomu, že Netflix vykresluje Alexandra Velikého jako homosexuála


Současná „woke“ agenda nemění pouze bílé historické osobnosti na černochy, ale mnohdy i na LGBTQI. Již dříve přišli s tím, že Johanka z Arku byla nebinární a nyní tvrdí, že vojevůdce Alexandr Veliký byl homosexuál.
Podobné prohlášení by se ještě dalo pochopit u některých umělců, u nichž je jiná orientace poněkud obvyklejší, nicméně v případě Alexandra Velikého se nikdy o podobných sklonech nespekulovalo. S tím přišel až „woke“ Netflix.
Řecká ministryně kultury Lina Mendoniová je pobouřena tím, jak americká streamovací služba Netflix pojímá Alexandra Velikého se svým novým pořadem „The Making of a God.“
Řecká ministryně kultury je naštvaná, že Alexandr Veliký – jedna z nejvýznamnějších postav starověké historie – je spolu se svým největším přítelem v seriálu zobrazován jako homosexuál .
V řeckém deníku Eleftheros Typos byl již dříve zveřejněn článek, který uvedl, že jde o překroucení pravdy. V článku byl film Olivera Stonea Alexander z roku 2004 obviněn z toho, že „rozpoutal propagandistickou kampaň o homosexualitě Alexandra Velikého.“
Dimitris Natsios, předseda pravicové strany Niki,  označil seriál za „politováníhodný, nepřijatelný a nehistorický“ a řekl, že cílem filmu je podprahově zprostředkovat myšlenku – bez jakéhokoli základu – že homosexualita byla ve starověku přijatelná.
Natsis se také zeptal Mendoniové, co si o tom všem myslí. Ministryně kultury uvedla, že seriál je plný historických nepřesností, které ukazují nedbalost režiséra a nedostatek kvality scénáře.
„V pramenech není žádná zmínka o tom, že by toto přátelství překračovalo hranice přátelství, jak je definoval Aristoteles,“  řekla Mendoniová.
Na otázku, zda řecká vláda kvůli tomu podnikne kroky proti Netflixu, Mendoniová odpověděla, že „takový krok by byl protiústavní. Řecká ústava chrání uměleckou svobodu už od počátku 19. století.“


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Řecko protestuje proti tomu, že Netflix vykresluje Alexandra Velikého jako homosexuála se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden