USA a NATO daly Ukrajině povolení použít stíhačky F-16 k útokům uvnitř Ruska
RSS

USA a NATO daly Ukrajině povolení použít stíhačky F-16 k útokům uvnitř Ruska


Tento krok je samozřejmě další eskalací války a již několikátým překročením „červené linie“ stanovené Ruskem ve vztahu k zemím, které jsou skutečnou součástí zástupné války.
Joe Biden, USA a NATO daly Ukrajině souhlas k použití stíhaček NATO F-16 k zahájení útoků uvnitř Ruska.
Manipulátoři Joea Bidena jsou odhodláni rozpoutat třetí světovou válku.
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že Ukrajina má právo použít své zbraně dodané Západem k obraně proti Rusku, i když to zahrnuje údery na cíle uvnitř ruských hranic.
„Toto je agresivní válka Ruska proti Ukrajině, která je do očí bijícím porušením mezinárodního práva,“ řekl Stoltenberg.
„A podle mezinárodního práva má Ukrajina právo na sebeobranu. A to zahrnuje také údery proti legitimním vojenským cílům, ruským vojenským cílům mimo Ukrajinu. To je mezinárodní právo a Ukrajina má samozřejmě právo to udělat, aby se mohla bránit.“
Představitel NATO ve čtvrtek potvrdil deníku Financial Times, že Stoltenberg měl na mysli, že právo Kyjeva na sebeobranu zahrnuje údery na ruské vojenské cíle mimo Ukrajinu.
Ruský prezident Vladimir Putin opakovaně varoval před tím, aby Ukrajina používala své vybavení dodané Západem k útokům na ruské území, a uvedl, že by to mohlo riskovat eskalaci konfliktu.
NATO již před časem přesto poskytlo  Ukrajině zbraně dlouhého doletu, což bylo jedno z dalších překročení „červené čáry“ původně deklarované Ruskem.
Ukrajina už minulý měsíc použila americký systém protivzdušné obrany Patriot k sestřelení ruského vojenského dopravního letadla, když bylo nad ruským územím.
Putin minulý měsíc uvedl, že ruští vyšetřovatelé zjistili, že americký systém protivzdušné obrany Patriot byl použit k sestřelení vojenského dopravního letadla Iljušin II-76, když se nacházelo na ruském území. Washington poskytl Kyjevu několik systémů země-vzduch a další zbraně.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek USA a NATO daly Ukrajině povolení použít stíhačky F-16 k útokům uvnitř Ruska se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden