My jsme demokraté. A tedy i nositelé správných názorů
RSS

My jsme demokraté. A tedy i nositelé správných názorů


LADISLAV POKORNÝ

Členové vládní pětikoalice národu opakovaně vysvětlili, že jsou jedinými představiteli demokracie u nás . Jako takoví jsou tedy jediní nadáni správnými názory. A z toho logicky vyplývá, že tedy budou i arbitry názorů ostatních.


Tento narativ ostatně přijali za svůj i zodpovědní a především nezávislí novináři z demokraticky smýšlejících médií a všemi silami a nedbajíce na všeliká protivenství ze strany dezolátů a proruských filcek tento narativ dále šíří po vlastech českých. V tomto úsilí je třeba vytrvat a rádi přiložíme ruku k dílu i my, protože blížící se evropské volební klání zcela jistě aktivuje všechny ty, kteří to s naší ani s evropskou demokracií rozhodně dobře nemyslí. Právě tyto živly by si mohly vzít naše občany jako rukojmí a pokusit se jim pod rouškou bezohledné kritiky stávající vládní politiky podsunout myšlenku, že by snad konaly lépe a ve prospěch českého národa.
Naši občané by však nemohli dopustit většího omylu. Mnohokrát již bylo našimi vládními představiteli i našimi zodpovědnými médii prokázáno, že stávající vláda patří k nejdemokratičtějším vládám světa, zastává hodnoty a postoje v souladu s postoji a hodnotami evropskými, pracuje ve prospěch všech občanů a především jde od úspěchu k úspěchu. Všechny tyto úspěchy na tak malém prostoru, který máme k dispozici, pochopitelně nelze vyjmenovat, ale stačí nahlédnout na zpravodajské weby třeba České televize, Deníku N či serverů Seznam.cz či Forum 24, aby každý soudný člověk potvrdil, že vláda dává Česko dohromady a že už to bude mít skoro hotové.
A příčinou takových zjevných úspěchů jsou právě demokratické hodnoty, které naši koaliční představitelé zastávají, a z nich vyplývající správné názory, kterými naši koaliční činitelé disponují v míře více než hojné. A přičteme-li k těmto nejvyšším hodnotám a nejsprávnějším názorům též vysoké kvality odborné a morální, jež nejskvělejším způsobem reprezentují právě jednotliví ministři vlády Petra Fialy, nelze se divit, že Česká republika urazila od nástupu vlády pětikoalice tak výrazný kus cesty k sebevědomému, úspěšnému a hodnotově orientovanému a všeobecně respektovanému členu mezinárodního společenství.
Pod dojmem těchto nezpochybnitelných tvrzení nelze než vyjádřit díky vládě a Petru Fialovi osobně, protože máme být konečně na co pyšní. Za naše demokraty mluví činy, ať už jde o zkrocení inflace, prudce klesající ceny potravin a spotřebního zboží, zbavení se závislosti na ruských energetických komoditách, posílení naší demokracie formou korespondenční volby, úspěšnou digitalizaci státní správy, nákup nejlepších letounů ve známém vesmíru, podporu našich seniorů, jíž dal zelenou i Ústavní soud, či definitivní porážku Putina, ke které chybí už jen kousíček.
Ale to vše by nebylo možné bez jednoho z nejzáslužnějších činů, které tato vláda dokázala uskutečnit. Moudře, lidsky, chápavě, ale současně jasně a srozumitelně (a je-li třeba i nekompromisně) prosazuje správné názory, které zdobí demokracii. Demokratická vláda je nositelkou demokratických názorů a jak jsme se mohli již mnohokrát přesvědčit, tyto názory jsou správné a reprezentují hodnoty. Není tedy nesprávné, budou-li eliminovány názory, které s hodnotami a demokracií nesouzní, ba naopak jí škodí. A právě v tom bychom měli vládu podpořit, protože jedině správní demokraté (a ruku v ruce s nimi i správná média) jsou schopni rozeznat, odsoudit a eliminovat názory nesprávné a nedemokratické, ať už jde o názory opozičních politiků, proruských traktoristů nebo nezodpovědných učitelů. Jde o očistný proces. A stejně jako naše vláda očistila ekonomiku od inflace, stejně jako očistila energetiku od ruského plynu, stejně jako očistila cenovky v obchodech od přebytečných nul, stejně jako očistila naši armádu od nákupů levné, nepotřebné a nekvalitní techniky, stejně jako očistila naše seniory od nezdravého a komerčního způsobu života, stejně tak očisťuje i náš veřejný prostor od nesprávných názorů. A my si jen přejme, aby se jí to dařilo alespoň tak, jako se jí daří vše ostatní.


Ladislav Pokorný

 
The post My jsme demokraté. A tedy i nositelé správných názorů first appeared on .


Nejčtenější za týden