Hlava Rothschildů, baron Jacob Rothschild, zemřel ve věku 87 let
RSS

Hlava Rothschildů, baron Jacob Rothschild, zemřel ve věku 87 let


Je veřejným tajemstvím, že rod Rothschildů má – spolu s několika dalšími – ohromný vliv na celosvětovou politiku. V jejich případě jde zejména o vliv na bankovnictví a údajně jsou i jedněmi z investorů, kteří stojí za BlackRockem a dalšími investičními giganty.
Dnes zemřel Jacob Rothschild, který byl současnou hlavou celého klanu. Říká se, že krev Rothschildů mělo mnoho vládců, mimo britské královské rodiny také například většina amerických prezidentů či Hitler.
Jacob Rothschild se narodil v Berkshire v roce 1936 jako nejstarší syn Victora Rothschilda a Barbary Judith Rothschildových.
Byl nejen členem prominentní bankovní rodiny Rothschildů, ale také patronem a předsedou správní rady Rothschild Foundation, členem britské vládní rady pro výzkum umění a humanitních věd, čestným členem Britské akademie a čestným prezidentem Institutu pro výzkum židovské politiky.
Jeho otec se narodil v židovské rodině, zatímco jeho matka po svatbě konvertovala k ortodoxnímu judaismu. Rothschild byl vzděláván na Eton College a poté na Christ Church v Oxfordu, kde získal bakalářský titul v historii pod Hugh Trevor-Roper.
V Oxfordu byl členem Bullingdon Clubu. Emma Georgina Rothschild a Amschel Rothschild jsou jeho nevlastní sourozenci.
Od roku 1963 Rothschild pracoval v rodinné bance NM Rothschild & Sons v Londýně, než v roce 1980 rezignoval kvůli rodinnému sporu. Prodal svůj menšinový podíl v bance, ale převzal nezávislou kontrolu nad Rothschild Investment Trust (nyní RIT Capital Partners plc), investičním fondem kótovaným na londýnské burze.
Byl také místopředsedou televizní sítě British Sky Broadcasting, dceřiné společnosti mediálního magnáta Ruperta Murdocha.
Ponechal si také mnoho dalších investic rizikového kapitálu a nemovitostí.
Byl také členem Rady vévodství Cornwall prince z Walesu a členem Mezinárodního poradního sboru Blackstone Group.
Jacob Rothschild patřil také k pravidelným účastníkům srazů Bilderbergu.
Bude pohřben soukromě podle tradičního židovského zvyku. Později se bude konat obřad na počest jeho života.
V roce 2022 zemřela po krátké nemoci ve věku 91 let  Evelyn de Rothschild . Vedla časopis The Economist, byla finanční poradkyní zesnulé královny Alžběty a měla také blízko k Billovi a Hillary Clintonovým.
V roce 2021 náhle zemřel ve věku 57 let  špičkový bankéř Benjamin de Rothschild . Vedl Edmond de Rothschild Holding SA. Zakladatelem byl jeho otec baron Edmond de Rotschild,  který založil švýcarskou větev bankovní dynastie.
Rothschildové jsou potomky Mayera Amschela, narozeného v roce 1744, který obchodoval s penězi v domě s červeným štítem ve Frankfurtu. Jeho pět synů založilo banky ve Frankfurtu, Vídni, Neapoli, Londýně a Paříži.
Herec Jim Caviezel, známý z kasovního trháku Sound of Freedom, se již dříve obořil na Rothschildy  v Bannonově War Room . „Máme Rothschildovy banky a Rothschildova papeže,“ řekl.
„Jsou to jakási chapadla, chobotnice s mnoha pažemi. Musíte jít po hlavě chobotnice,“ dodal.
Španělský plukovník Pedro Banos také napsal knihu o gigantické ekonomické moci rodiny Rothschildů.
V knize bývalý šéf kontrarozvědky Eurokorpsu, společného evropského armádního sboru, poukazuje na to, že Rothschildové uplatňují vliv všemi možnými způsoby a mají prsty v mnoha důležitých rozhodnutích.Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek Hlava Rothschildů, baron Jacob Rothschild, zemřel ve věku 87 let se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden