Glosa MM: Žádný učený z nebe nespadl, ale ty „bolševiky mysli“ jako by shazovali
RSS

Glosa MM: Žádný učený z nebe nespadl, ale ty „bolševiky mysli“ jako by shazovali


MIROSLAV MACEK
Režisérka Olga Sommerová:
„Lidé nečtou, nečtou knihy, nečtou zprávy, jak se věci mají. Ti lidé se nekultivují, pro ně nějaká pravda a láska vůbec nic neznamená. Tito lidé, když volí prezidenta, poslance do Parlamentu, tak to je hrůza té demokracie, že hlas člověka vědomého má stejnou váhu jako člověka nevědomého“.
Dodávám:
Má to hrubě nedomyšlené. Nejprve by přece Rada moudrých musela vytvořit seznam knih a zpráv, „které říkají, jak se věci mají“, síť domovních důvěrnic a udavačů, kteří by hlásili „pomýlené“ a „třídní nepřátele“, povinné Večerní univerzity pravdy a lásky a převýchovné tábory pro nápravu tvrdošíjně nevědomých.
Žádný učený z nebe nespadl, ale ty „bolševiky mysli“ jako by shazovali…
„Každý normální člověk si přeje, aby válka skončila,“ prohlásil ukrajinský prezident Zelenskyj.
Čímž ovšem hrubě urazil všechny akcionáře zbrojovek, dalších nadnárodních koncernů, investičních fondů a bank, západní armádní činitele, spoustu prachy rýžujících neziskovek a v neposlední řadě spoustu západních politiků, kterým naopak americká proxy válka s Ruskem do posledního Ukrajince přináší fantastické zisky a rostoucí moc nad vystrašenými občany.
Předseda senátu Vystrčil:
„Budoucnost Ukrajiny předurčuje i budoucnost Česka.“
Pravdu má, předseda. Doufám tedy, že jej výsledný stav Ukrajiny a Česka nakonec nepřekvapí.
Německá centrální banka v pátek vykázala za loňský rok ztrátu 21,6 miliardy eur (547,6 miliardy Kč), a přišla tak téměř o všechny své rezervy. Vzhledem k dalším očekávaným ztrátám nebude vyplácet dividendy do státní pokladny.
Tolik zpráva v době, kdy němečtí zákonodárci schválili další dodávky zbraní na Ukrajinu.
Tři důvody, proč zní varování před útokem Ruska na NATO, hlásá titulek Seznamu.zpráv.
Klidně si je přečtěte, ovšen ten jediný důvod tam nenajdete: Vystrašení občané se lépe ovládají a mnohem lépe se z nich ždímou peníze.
Takto se má dělat vyvážné zpravodajství!
Článek na seznam.medium s titulkem „Ukrajinci prohrávají a my s nimi. A bude hůř“, se doplní fotografií zničeného ruského tanku BMV 3 u Mariupolu.
James Carden, bývalý poradce bilaterální rusko-americké prezidentské komise na ministerstvu zahraničí komentoval nový balíček amerických sankcí proti Ruské federaci:
„Jaká je definice šílenství? Dělejte stejnou věc znovu a znovu a očekávejte jiný výsledek“.
Slova k zapamatování:
Pokud bychom měli porovnat počty padlých vojáků, tak bych řekl, že je to jeden ku pěti. Na jednoho ukrajinského vojáka, který zemřel v boji, připadá 5 ruských vojáků. Zhruba taková je statistika,“ sdělil ukrajinský prezident Zelenskyj Fox News.
Petr Žantovský:
Ačkoli to nikdo moc nepřipomíná a jistě to není důvod k oslavě, tak si letos můžeme připomenout 10. výročí vypuknutí války na Ukrajině. „Válka na Ukrajině nezačala vpádem ruských vojsk při takzvané speciální operaci v únoru před dvěma lety, ale začala po Majdanu v roce 2014 tím, že tehdejší prezident Porošenko zahájil občanskou válku proti vlastním občanům. Nepřipomíná se to, protože se to nehodí do dnešní propagandy. Ale pravda to je, každý se může podívat do médií z té doby. Delší čas už sbírám mediální výstupy ohledně začátku té ukrajinské občanské války. Dá se to nazvat občanskou válkou, když to je válka vládní elity proti vlastním obyvatelům? To je otázka pro lingvisty, jak by to nazvali. Já pro to žádný speciální název nemám, avšak po Majdanu nastalo to, že ukrajinská armáda začala útočit na síly uvnitř zejména východu Ukrajiny, na Donbase, v Luhansku, v Doněcku a v těchto převážně ruskojazyčných oblastech.
Pro důkaz výše řečeného připomíná několik titulků z našich tehdejších médií, snad to bude někoho zajímat. „21. října 2014 vydaly Novinky článek, který měl v titulku a také obsahoval informaci: ‚Ukrajinští vojáci ostřelují Doněck kazetovou municí‘. Podotýkám ukrajinské město s ukrajinskými obyvateli a munici, co jsme do té doby neznali. Dnes už jsme o kazetové munici, zejména britského původu, poněkud informovanější. Nicméně v Novinkách se tehdy také psalo, cituji: ‚Ukrajinští vojáci používají proti civilním čtvrtím ve městě Doněck kazetovou munici, která je mnohde ve světě zakázána‘, a odvolává se na svědectví organizace Human Rights Watch, tedy hlídka lidských práv. Tak to byly Novinky. Zajímavou zprávu vydala ČTK 11. května téhož roku a uvedla ji titulkem ‚Ukrajinští vojáci v Krasnoarmejsku ukončili násilně referendum a stříleli do davu“.
Aktuálně. cz tehdy psalo: „Nášivky nacistů ovládly Kyjev, noví banderovci vycenili zuby“. Stejné Aktuálně.cz ve stejné době psalo „Svědci: Ukrajinská armáda je jako dobyvatel, pálí i do škol“. Nebo Eurozprávy.cz v tomtéž čase: „Kyjev přitvrzuje. Parlament zrušil jazykový zákon, hrozí protesty menšin“. To bylo v době, kdy se na Ukrajině zakazovalo mluvit rusky, protože to tehdejší vládnoucí elitě nevonělo pod nos.
The post Glosa MM: Žádný učený z nebe nespadl, ale ty „bolševiky mysli“ jako by shazovali first appeared on .


Nejčtenější za týden