Robert Fico na tiskové konferenci potvrdil, že některé členské státy EU a NATO chtějí vyslat své vojáky na Ukrajinu
RSS

Robert Fico na tiskové konferenci potvrdil, že některé členské státy EU a NATO chtějí vyslat své vojáky na Ukrajinu


VK
Robert Fico na tiskové konferenci potvrdil, že některé členské státy EU a NATO chtějí vyslat své vojáky na Ukrajinu! Potvrdil tak informace, které jsme přinesli již v červnu loňského roku, že se formuje koalice “ochotných”, která vyšle na Ukrajinu vojáky na základě bilaterálních dohod ve chvíli, kdy dojde ke zhroucení ukrajinské ofenzívy!
A je to venku, přátelé! A není to nic hezkého, kdyby šlo o pěkné a pozitivní predikce a předpovědi. Vloni v červnu jsme informovali [ 1 ] o tom, že velení NATO v Bruselu zvažuje možnost, že některým členským zemím NATO, tzv. koalici ochotných zemí, umožní na základě bilaterálních (dvoustranných) smluv vyslání vojsk na Ukrajinu.  Mluvil o tom jako první bývalý šéf NATO Anders Rasmussen a očekávalo se, že o měsíc později na summitu NATO ve Vilniusu se dozvíme více.
Tehdy ale k vyslání vojsk koalice ochotných zemí nedošlo, protože právě v té době byla ukrajinská letní ofenzíva na svém počátku a NATO si myslelo, že to ukrajinská armáda zvládne a obejde se to bez vstupu vojáků NATO na Ukrajinu. Uběhlo 8 měsíců a na konci února 2024 stojíme v situaci, kdy první premiér členské země EU veřejně potvrdil, že některé země NATO chtějí v blízké době poslat své vojáky na Ukrajinu.
Pronesl to Robert Fico na tiskové konferenci  [ 2 ]  v pondělí dopoledne v Bratislavě, a to těsně před svým odletem do Paříže na tzv. bojovou poradu špiček zemí EU a NATO. Robert Fico před odletem svolal Bezpečnostní radu státu, kde se za zavřenými dveřmi jednalo ve vyhrazeném režimu utajení o obsahu dokumentu, čeho se schůzka v Paříži bude týkat.  A podle slov Roberta Fica z toho jde takový mráz po zádech, že musel svolat koaliční partnery na Bezpečnostní radu, aby se společně poradili, co dál.
Robert Fico nemohl prozradit, co se v utajeném dokumentu nacházelo, ale pouze prohlásil, že  jeho vláda nikdy nevyšle slovenské vojáky na Ukrajinu , na rozdíl od jiných zemí NATO, které podle slov Roberta Fica chtějí poslat své vojáky do konfliktu, a to na bilaterální bázi, tedy přesně na tom principu, o kterém jsme psali v našem článku již v červnu loňského roku.
Aeronet již před 8 měsíci předpovídal, co se nyní řeší na bojové poradě v Paříži poté, co ukrajinská ofenzíva zkrachovala a hrozí pád Zelenského režimu
Jistě si pamatujete, co jsem tady na Aeronetu psal pořád dokola, že ve chvíli, kdy ukrajinská ofenzíva půjde do kytek a bude hrozit zhroucení ukrajinské fronty, v tom okamžiku přijde na řadu tzv. koalice ochotných zemí NATO, které budou chtít na Ukrajinu poslat své vojáky.  A podle informací Roberta Fica se to má provést přesně tak, jak jsme o tom dopředu psali vloni v červnu, tedy na bázi dvoustranných dohod  mezi Ukrajinou a každou členskou zemí NATO jednotlivě, která bude ochotná poslat na Ukrajinu své vojáky. Ukrajinská ofenzíva vloni skončila fiaskem a krachem, přičemž AFU přišla podle informací až o 100 000 vojáků od června loňského roku, aniž by dosáhla jediného hmatatelného výsledku.
Anders Rasmussen, bývalý generální tajemník NATO AFU obsadila dvě vesničky, Rabotino v Záproží a Krynki na levém břehu Dněpru. Rusové v neděli vstoupili do jižní části Rabotina  [ 3 ]  a Ukrajince vytlačují, a Krynki byly znovu obsazeny Rusy již před 10 dny. Ukrajincům po té ofenzívě už nezůstaly v rukách ani tyto dvě symbolické vesničky. Je to naprostý kolaps a v Paříži v pondělí se proto jedná o změně pomoci, jak uvedl Robert Fico. A ta změna je logická, nezbytná a jediná myslitelná – bez přímé pomoci vojsk NATO prostě Ukrajina padne. To je realita a Robert Fico byl proto zděšen, co v tom utajeném dokumentu četl, protože je jasné, že na řadě je vyslání kontingentů vojsk ochotných zemí NATO.
Ukrajina již nemá vlastní ochotný vojenský personál pro frontové nasazení
V této situaci je třeba stav analyzovat tak, že Ukrajině v této chvíli nechybí jen zbraně, munice a peníze na výplaty vojákům, kteří na frontě bojují za peníze, nikoliv zadarmo pro vlast. To je třeba brát na zřetel, že se jedná o placenou mobilizaci. Protože ten problém spočívá v této chvíli už někde jinde, že AFU nemá vojenský personál ochotný k boji.  Kdo chtěl z Ukrajinců bojovat, ten za ty dva roky války již dávno padl, anebo je na frontě dosud, anebo je zmrzačený a doma jako válečný invalida.  Všichni ostatní na Ukrajině jsou odmítači války a když budou i nakrásně mobilizováni násilně a proti své vůli, jejich bojová hodnota bude nula nula nic na bojišti.
Ruská armáda postupuje z Avdějevky a obsadila další vesnici – Lastočkino Čísla mobilizovaných totiž nic neznamenají, když jde o odvedence, kteří se děsí boje, děsí se rizika smrti a nechtějí bojovat. Přesně toto je ten hlavní problém Ukrajiny, který nelze vyřešit ani penězi, ani zbraněmi, ani dodávkami munice. To je problém, který lze vyřešit jen vysláním kontingentů cizích vojsk na Ukrajinu. Taková je realita! Nejlépe se podívejme na to, jak na podzim roku 2022 mobilizovalo Rusko svých 300 000 mužů.
Jak uvádí ruská média s odvoláním na zdroje z Ruské armády, až na absolutní výjimky jsou tito mobilizovaní Rusové rozmístění v týlu za frontou a neúčastní se přímých frontových bojů.  Výjimkou jsou mobilizovaní vojáci, kteří chtějí do bojů na frontu. Logika ruské mobilizace spočívala v tomu, že mobilizovaní vojáci byli rozmístěni v týlu obsazených regionů, kde pracují u PVO systémů, týlového dělostřelectva, týlových raketometů a zásobování.
Ruská mobilizace fungovala, protože odvedenci skončili v týlu. Ukrajinská mobilizace selhala, protože se proměnila v jednosměrný poukaz na semletí v ruském masokombajnu
Po příchodu mobilizovaných vojáků přemístila Ruská armáda své regulérní vojáky z týlu na frontovou linii, protože v týlu jich byla škoda. Proto v Rusku mobilizace nevyvolala nejen žádné masové protesty, ale Ruské armádě se přihlásilo dobrovolně ke službě dalších 400 000 Rusů, kteří pochopili, že služba v SVO není cesta na smrt a v týlové službě si vydělají nejen pěkné peníze, ale především získají státní pomoc s hypotékami a výhody válečných veteránů. Proč nevidíme stejné řešení i na Ukrajině? Protože v případě mobilizace Ukrajinců jdou odvedení muži rovnou na frontovou linii, protože v týlu jsou schováni ukrajinští řadoví vojáci, kteří za sebe posílají na frontovou linii raději mobilizované Ukrajince.
A protože zkušení regulérní vojáci AFU jsou již dávno po smrti. Všechny elitní jednotky AFU již dnes neexistují a po dvou letech války byly rozmetány v ruském velkokapacitním masomlýně.  Ukrajinská armáda totiž na rozdíl od té ruské musí útočit, pokud chce získat své území zpátky, a to vyžaduje obrovské zásoby vojenského personálu AFU na frontové linii.
Všimněte si, že ruská ofenzíva vlastně ofenzívu ani nepřipomíná. Jsou to malé jednotky, které jsou podporovány masivním dělostřelectvem rozmístěným daleko vzadu v týlových pozicích. Ani Rusko nechce udělat velkou ofenzívu, protože to by znamenalo vrhnout do ofenzívy i mobilizované Rusy z týlových pozic, a to by byla jatka.
Zelenský dostal ochranku od britského ministerstva vnitra pro ochranu britských ústavních činitelů
Proto ta strategie Kremlu má podobu pomalu se posunujícího masokombajnu, který se posunuje pomalu, krok za krokem, aby Moskva nemusela na rychlý postup nasazovat mobilizované Rusy, kteří mají nulové bojové zkušenosti. Tahle taktika Ruské armádě bohatě stačí k cílům SVO na demilitarizaci AFU. Jenže Ukrajincům model pomalu se sunoucího válečného kombajnu nevyhovuje, protože Ukrajinci musí útočit, ale na pomalý postup, který používají Rusové, nemají Ukrajinci ani techniku, ani zbraně, ani munici a hlavně ani lidi. Ukrajina bez cizí vojenské intervence tuto válku prohraje způsobem, že dojde k pádu frontových linií a toho využijí opoziční síly na Ukrajině a svrhnou v Kyjevě vládu Zelenského.

Ten má podle posledních informací okolo sebe ochranku britského ministerstva vnitra, které poskytuje ochranu britským ústavním činitelům.  Odhalilo to video z tiskové konference, kde byl zachycen při odchodu Zelenského ze sálu bodyguard se ševronem SSPU ( Security Supervisors Unit ) na rukávu.  Viz. video na Twitteru výše. Zelenský je tak hlídaný přímo britskou ochrankou, protože ukrajinským bodyguardům se už nevěří.
Mohli by se totiž účastnit pokusu o státní převrat v této situaci a západ potřebuje Zelenského udržet u moc a naživu v této chvíli, za každou cenu. Robertu Ficovi patří poděkování za upřímnost, že varoval nejen slovenskou veřejnost o tom, co se chystá v Paříži. A určitě v nejbližší době bude mít situace další vývoj. Ani slovo o míru nebylo v tom tajném dokumentu. Jenom válka, válka, válka a zase válka. A protože ta válka se nevyvíjí dobře pro kolektivní Západ, tak je na řadě koalice ochotoných.
Aktualizace
Slovenský premiér Robert Fico na palubě vládního speciálu při odletu z Paříže potvrdil, že na bojové schůzce špiček představitelů EU a NATO  v Elysejském paláci, kam je pozval Emmanuel Macron, se opravdu potvrdilo, že některé země NATO chtějí na bilaterální bázi poslat své vojáky na Ukrajinu , jiné země to odmítají a další státy jsou na vážkách a tvrdí, že myšlenku vyslání vojsk na Ukrajinu je třeba zvážit. Schůzka u Macrona podle Roberta Fica potvrdila, že tam nepadlo ani jediné slovo o míru a atmosféra byla doslova bojová.

Kolektivní Západ (KoZa) se bojí, že s pádem Ukrajiny se zhroutí celý Světový řád, který byl ukotvený po II. sv. válce a potom revidovaný po rozpadu SSSR před více než 30 lety, který je konceptuálně a skrze nikým nevolené elity řízen a ovládán z Londýna z Domu Rothschild.  Přitom právě v pondělí zemřel vůdce tohoto světového bankovního klanu Jacob Rothschild [ 4 ].  Zpráva přišla naprosto nečekaně ve chvíli, kdy se v Paříži jednalo o vyslání vojsk koalice ochotných na Ukrajinu.
Je to symbolická smrt ve chvíli, kdy umírá starý světový řád a rodí se nový. Válka na Ukrajině s vědomím, že může přerůst ve III. sv. válku, je procesem kolektivistů na zastavení celosvětové demise systému  Pax Americana , který je sice pojmenovaný po USA a jejich hegemonii po II. sv. válce, ale ve skutečnosti jde o systém řízený z Londýna. Je to starý imperiální model anglo-saské světové nadvlády, který dosáhl svého konce a válka na Ukrajině je zoufalou snahou o zvrat této demise.

-VK-

The post Robert Fico na tiskové konferenci potvrdil, že některé členské státy EU a NATO chtějí vyslat své vojáky na Ukrajinu first appeared on .


Nejčtenější za týden