Putin reaguje na slib šéfa NATO, že „Ukrajina vstoupí do NATO“ 
RSS

Putin reaguje na slib šéfa NATO, že „Ukrajina vstoupí do NATO“ 


Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg ve víkendovém projevu u příležitosti dvouletého trvání rusko-ukrajinské války vyslovil několik velmi provokativních předpovědí ohledně budoucnosti Kyjeva v západní vojenské alianci.

„Ukrajina vstoupí do NATO. Není otázkou zda, ale kdy,“ uvedl ve videoposelství zveřejněném v sobotu 24. února, kdy uplynuly přesně dva roky od chvíle, kdy ruské jednotky vtrhly přes ukrajinské hranice.
Kreml: Půjdeme s NATO do války, pokud na Ukrajinu vstoupí vojska

„Zatímco vás na tento den připravujeme, NATO bude i nadále stát při Ukrajině. Za vaši i naši bezpečnost,“ dodal Stoltenberg. Tento „slib“ budoucího členství v NATO přichází ve chvíli, kdy i nejvěrnější vnější stoupenci Ukrajiny uznávají, že její síly jsou na ústupu.
Important message from NATO: “Ukraine will join NATO, it’s not a question of if but when” pic.twitter.com/iaQsfRWv53 — Visegrád 24 (@visegrad24) February 25, 2024

„Proválečná atmosféra.“ Fico uvedl, co se dělo na schůzce ve Francii

Stoltenberg tento „mimořádně vážný“ stav na bojišti uznal a ujistil, že „nic nenasvědčuje tomu“, že by se prezident Vladimir Putin chystal na mír.Přesto chválil a snažil se překroutit zprávy o posledních velkých ztrátách, že kyjevské síly jsou na ústupu (zejména z Avdijivky), a místo toho zdůrazňoval nedávné „pozitivní“ námořní akce a vývoj v Černém moři, jako například potopení ruské výsadkové lodi tento měsíc.
Stydím se za vás! Medik z Ukrajiny přináší tvrdý vzkaz politikům

„Získali jste zpět polovinu území, kterého se zmocnilo Rusko. Vytlačili jste Rusko z velké části Černého moře. A způsobili těžké ztráty ruským silám,“ uvedl šéf NATO.S odkazem na miliardy dolarů západní obranné pomoci, které do Kyjeva dosud nalili, včetně „dělostřelecké munice, protivzdušné obrany a bojových člunů … F-16 a náhradní díly, bezpilotní letouny a odminovací zařízení“ – přislíbil, že „další podpora je na cestě“.
Navalný zemřel kvůli krevní sraženině, uvedl Budanov

Následující den prezident Putin v reakci varoval, že evropské země budou „automaticky vtaženy do války s Ruskem“, pokud bude Ukrajině umožněn vstup do NATO.Putin v televizním projevu, který přeložil deník The Daily Mail, řekl následující:
Několik členů NATO prý zvažuje vyslat vojáky na Ukrajinu


Pokud Ukrajina vstoupí do NATO a pokusí se vojensky získat Krym zpět, znamená to, že evropské země budou automaticky vtaženy do válečného konfliktu s Ruskem.
Potenciál NATO a Ruska je nesrovnatelný. My tomu rozumíme. Ale chápeme také, že Rusko je jedním z předních jaderných států. A některými moderními komponenty dokonce mnohé předčí.

Rusko prý na Ukrajině sestřelilo odpalovací zařízení Patriot

Tehdy ruský vůdce zdůraznil, že v takovém scénáři „nebude vítězů“, protože „budete do tohoto konfliktu vtaženi proti své vůli. Nebudete mít ani čas mrknout okem, až budete vykonávat článek 5.“. Já si to nepřeji.“
PUTIN : ‘If Ukraine joins NATO and attempts to bring Crimea back by military means, it means the European countries will automatically be pulled into a war conflict with Russia. Of course, NATO and Russia's potentials are incomparable. We understand it. But we also understand… pic.twitter.com/KfW0y1tTfO — Afshin Rattansi (@afshinrattansi) February 26, 2024

CIA přes 10 let pomáhá na Ukrajině proti Putinovi

Minulý týden Stoltenberg také poprvé jménem NATO dal zelenou ukrajinským útokům na ruské území nebo k výběru cílů „mimo Ukrajinu“ – jak se vyjádřil.„Uk rajina má právo na sebeobranu, “ řekl v úterý Rádiu Svobodná Evropa. „A to zahrnuje i údery na legitimní vojenské cíle, ruské vojenské cíle, mimo Ukrajinu. To je mezinárodní právo a Ukrajina na to samozřejmě má právo, aby se bránila.“Zdroj: archive.is
Článek Putin reaguje na slib šéfa NATO, že „Ukrajina vstoupí do NATO“  se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden