Banka pro mezinárodní platby (BIS) tlačí CBDC, tokenizované vklady by měly být nejprve používány v „metavesmíru“
RSS

Banka pro mezinárodní platby (BIS) tlačí CBDC, tokenizované vklady by měly být nejprve používány v „metavesmíru“


BIS, které se také říká „banka všech bank,“ sídlí ve Švýcarsku a právě o ní se říká, že bude tou, která bude zároveň centrální světovou bankou v době, kdy dojde k úplnému přechodu na CBDC a ke sloučení tokenizované měny.
Nepůjde o dolary, eura, koruny, rubly, jüany či denáry, protože jde spíš než o měnu o bodový systém. CBDC bude programovatelná a je zřejmé, že v každé zemi bude programování poněkud jiné, lze očekávat, že i v rámci jednotlivých zemí bude fungovat něco jako „pobočky“ centrální banky.
Většina bank by však měla postupně zmizet s tím, jak zmizí hotovost a vklady v bankách budou tokenizovány.
Asi především proto, aby si na novou měnu zvykli mladí lidé, by se měla brzy začít používat v metaversi, jak nyní navrhuje BIS.
Banka pro mezinárodní platby (BIS) pokračuje ve svém úsilí o přijetí programovatelných digitálních měn centrální banky (CBDC) a tokenizovaných vkladů, přičemž tentokrát v nové zprávě zdůrazňuje metaverze jako vstupní bod.

„Velkoobchodní CBDC, jejichž použití je omezeno na finanční instituce, by mohly tvořit základ pro podporu tokenizovaných vkladů a tokenizace reálných a finančních aktiv. Mohly by potenciálně podporovat přeshraniční transakce prostřednictvím multi-CBDC ujednání.
Banka pro mezinárodní platby, Ekonomické důsledky služeb v metavesmíru, únor 2024

Podle  zprávy BIS „ Ekonomické důsledky služeb v metavesmíru :“
„Pokud se metaverze stane makroekonomicky relevantní,  platební nástroje, které v této soutěži vyhrají, mohou zaznamenat podstatnou podporu v jejich celkovém přijetí .“
Autoři uvádějí několik potenciálních platebních systémů, včetně tradičních platebních karet, nových poskytovatelů digitálních plateb, kryptoměn, CBDC a (propojených) rychlých platebních systémů.
Tvrdí však, že kryptoaktiva jsou příliš volatilní, a že některé z tradičnějších platebních prostředků jsou příliš pomalé s přeshraničními komplikacemi.
Proto argumentují systémem nebo propojenými rychlými platebními systémy, tokenizovanými vklady neboli digitálními měnami centrální banky, které by mohly umožnit okamžité, ověřitelné platby, a mohly by tak představovat lepší alternativu k nestálým spekulativním aktivům, ale také by mohly podporovat programovatelnost a tokenizaci ve virtuálních prostředích.

„V zásadě mohou být maloobchodní rychlé platební systémy, digitální měny maloobchodních centrálních bank nebo tokenizované vklady navrženy tak, aby podporovaly služby v metavesmíru.“
Banka pro mezinárodní platby, Ekonomické důsledky služeb v metavesmíru, únor 2024

Tokenizované vklady a CBDC jsou programovatelné formy digitálních plateb, které fungují ve vzájemném tandemu, a  podle Světové banky „ síť CBDC a rychlé platby si nemusí nutně konkurovat .“ 
Jednou z potenciálních možností v tomto prostoru by bylo použití FPS platebních kolejnic pro CBDC.
Když tedy bankéři mluví o CBDC, tokenizovaných vkladech a rychlých platebních systémech (FPS), všechny se mohou v podstatě vzájemně doplňovat.
BIS definuje CBDC jako „digitální platební nástroj, denominovaný v národní účetní jednotce, který je přímou odpovědností centrální banky,“  ale tato definice je neúplná, protože vynechává celý pojem programovatelnosti.
Programovatelnost znamená, že veřejné a soukromé subjekty mohou  naprogramovat omezení  na CBDC, takže jste omezeni tím, co můžete koupit nebo prodat, kde můžete provádět transakce a kdy.
Další klíčovou vlastností, která v definici CBDC chybí, je, že všechny transakce by byly zaznamenávány do  jednotné programovatelné účetní knihy a že CBDC nemohou fungovat bez digitální identity (ID), takže nikdy nebudou tak soukromé nebo anonymní jako fyzická hotovost .
Pokud jde o tokenizované vklady, BIS je definuje jako „digitální reprezentace vkladů komerčních bank na programovatelné platformě.“
Podle zprávy by „ tokenizované vklady mohly hrát roli při usnadňování virtuální výměny tím, že umožňují automatické platby v reálném čase, které mohou být podmíněny určitými akcemi (např. převod virtuálního majetku v metaverse, dokončení specifikovaných úkolů).“
Zatímco autoři uvádějí několik potenciálních platebních možností pro metaverse, jsou jasně ve prospěch CBDC a tokenizovaných vkladů.
Říkají, že „CBDC by také mohly být navrženy tak, aby usnadnily žádosti o platbu a potvrzení o platbě v domácím nebo přeshraničním prostředí, čímž by podporovaly služby metaverse.“ 
CBDC jsou stále důležitější jako otázka finanční politiky. Průzkumy BIS zjistily, že stále více centrálních bank zkoumá návrh CBDC a spouští se stále více pilotních projektů.
Jak již bylo zmíněno dříve, CBDC nemůže fungovat bez digitální identity.

“Identifikace na určité úrovni je proto ústředním bodem návrhu CBDC. To vyžaduje CBDC, která je založena na účtu a nakonec je spojena s digitální identitou.“
Výroční ekonomická zpráva Banky pro mezinárodní platby za rok 2021

Podle   výroční ekonomické zprávy Banky pro mezinárodní platby (BIS) za rok 2021  :
„ Nejslibnějším způsobem poskytování peněz centrální banky v digitálním věku je účet CBDC založený na digitálním ID s oficiálním zapojením sektoru .“
A podle globalistů na Světovém ekonomickém fóru (WEF) se digitální identita stává vaším pasem do metavesmíru.
Informační dokument WEF a Accenture  „ Interoperabilita v Metaverse, “ zveřejněný před výročním zasedáním v roce 2023,  zdůraznil, že digitální identita bude klíčovou součástí nadcházející metaverse.
„ Digitální identita je spojením interoperabilní metaverze ,“ píše se ve zprávě a dodává: „ Umožňuje zodpovědnost a schopnost procházet světy s minimálními problémy .“
Digitální identita   uchovává vaše přihlašovací údaje a uchovává záznamy o vašem chování , včetně vaší digitální peněženky, toho, co sdílíte na sociálních sítích, navštěvovaných webových stránek, vaší kreditní historie, zdravotního stavu a vaší geolokace a mnoha dalších datových bodů.

Bezproblémová navigace metaverzí znamená, že každý uživatel bude muset mít alespoň jednoho avatara spojeného s jeho digitální identitou, což bude fungovat jako pas do různých zážitků ve fyzické i digitální sféře.
Podle   zprávy WEF o digitální identitě z roku 2018 : „Tato digitální identita určuje, k jakým produktům, službám a informacím máme přístup – nebo naopak, co je pro nás uzavřeno.“ (viz obr. výše)
Stejný koncept by platil pro digitální identitu v metaverse.
Nakonec nevolení globalisté chtějí, aby metaverzi vládlo programovatelné CBDC a digitální ID – a později i ve skutečném životě….


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Banka pro mezinárodní platby (BIS) tlačí CBDC, tokenizované vklady by měly být nejprve používány v „metavesmíru“ se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden