Šéf Pentagonu: Pokud Ukrajina prohraje, NATO bude bojovat proti Rusku
RSS

Šéf Pentagonu: Pokud Ukrajina prohraje, NATO bude bojovat proti Rusku


Šéf Pentagonu Lloyd Austin se domnívá, že pokud Ukrajina prohraje válku s Ruskem na plné čáře, bude proti němu muset bojovat celá Severoatlantická aliance.

Podle listu Jevropejska pravda to řekl 29. února na slyšení výboru pro ozbrojené služby Sněmovny reprezentantů USA.
Estónská premiérka nevyloučila nasazení armády NATO na Ukrajině

Ačkoli se slyšení týkalo především incidentu s Austinovou hospitalizací na začátku letošního roku, o němž předem neinformoval ani Bílý dům, ani Kongres, kongresmani položili několik otázek o tom, do jaké míry Ukrajina potřebuje americkou vojenskou pomoc.Šéf amerického ministerstva obrany zdůraznil, že schválení dodatečného financování Kyjeva je důležité, aby se ve světě zabránilo situaci, „kdy jedna země může překreslovat hranice svých sousedů a nezákonně se zmocňovat jejich svrchovaných území“.
Kreml: Půjdeme s NATO do války, pokud na Ukrajinu vstoupí vojska

„Víme, že pokud Putin uspěje, nezastaví se. Bude pokračovat v agresivnějším postupu v regionu. A budou se na to dívat další vůdci po celém světě, další autokraté, a povzbudí je skutečnost, že se to stalo a my jsme nedokázali podpořit demokratický stát,“ dodal.Později Austin upřesnil, že pokud Ukrajina na bojišti prohraje, mohou být ohroženy především pobaltské státy.
Evropa hledá alternativu za NATO, pokud bude chtít Trump vystoupit

„Pokud jste pobaltská země, máte obrovské obavy, že budete další na řadě. Znají Putina. Vědí, čeho je schopen. A upřímně řečeno, pokud Ukrajina padne, opravdu věřím, že NATO bude bojovat proti Rusku,“ řekl úředník.Prezident Volodymyr Zelenskyj minulý týden na tiskové konferenci uvedl, že Ukrajina informovala USA a zejména Kongres o nutnosti schválit do měsíce mnohamiliardový balíček pomoci.
Scholz: Nikdy nepošlu naše vojáky na Ukrajinu

Sněmovna reprezentantů však nyní plánuje spíše než pomoc Ukrajině řešit otázku zamezení uzavření trhu.Přečtěte si také rozhovor s americkým kongresmanem Jimem Costou o budoucnosti úvěrové linky, penězích pro ozbrojené síly a nedůvěře ve vítězství.Zdroj: eurointegration.com.ua
Článek Šéf Pentagonu: Pokud Ukrajina prohraje, NATO bude bojovat proti Rusku se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden