Pokud Ukrajina prohraje, bude NATO ve válce s Ruskem! Americký ministr obrany to prohlásil při kongresovém slyšení a olej do ohně přilil i premiér francouzské vlády, který potvrdil Macronova slova o připravenosti vyslat vojáky na Ukrajinu! Olaf Scholz nav
RSS

Pokud Ukrajina prohraje, bude NATO ve válce s Ruskem! Americký ministr obrany to prohlásil při kongresovém slyšení a olej do ohně přilil i premiér francouzské vlády, který potvrdil Macronova slova o připravenosti vyslat vojáky na Ukrajinu! Olaf Scholz nav


Pokud Ukrajina prohraje, bude NATO ve válce s Ruskem! Americký ministr obrany to prohlásil při kongresovém slyšení a olej do ohně přilil i premiér francouzské vlády, který potvrdil Macronova slova o připravenosti vyslat vojáky na Ukrajinu! Olaf Scholz navíc prozradil, že vojáci Francie a Británie už obsluhují na Ukrajině raketové systémy dlouhého dosahu! A již čtvrtá země potvrdila připravenost k vyslání vojsk na Ukrajinu!
Vstup armád zemí NATO na Ukrajinu je již vlastně jen otázkou velmi krátké doby, protože nyní to vypadá, že každý den se najednou uvolňují informace, které vlastně ukazují, že Ukrajina stojí před porážkou a nyní se už hledají jen důvody a omluvy před širokou a do značné míry zmatenou západní veřejností, že namísto hrdinné ukrajinské armády bude muset proti Rusům bojovat kontingent vojáků z několika zemí NATO.
Pondělní zemětřesení [ 1 ] , které svým výrokem o možnosti vyslání vojsk NATO na Ukrajinu odpálil francouzský prezident Emmanuel Macron totiž má pokračování a premiér francouzské vlády Gabriel Attal potvrdil, že Francie chce na Ukrajinu vyslat vojáky, a to k účelu výcviku vojáků AFU, k obsluze PVO systémů a k ostraze několika míst ukrajinské hranice. Macronovo a nyní i Attalovo prohlášení spustilo klasickou konceptuální lavinu, kterou dobře známe a říká se jí rovněž veřejná objednávka .
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4e0q3c","div":"rumble_v4e0q3c"});
Cílem vypouštění těchto informací v lavině je navodit u veřejnosti dojem, že již je nejen rozhodnuto, ale vlastně se nic neděje, vlastně je to správně a vlastně se to mělo udělat dávno. Je to v podstatě humpolácké posouvání Overtonova okna, kdy se okno namísto opatrného posouvání rovnou na hulváta vytrhne z pantu, spustí se obrovský řev, veřejnost se zaplaví zoufalými obrázky, neštěstím a semknutými zmrdy, kteří najednou pláčou, že je potřeba udělat vše, aby se zabránilo nejhoršímu. A doslova na hulváta se tak vyrvané Overtonovo okno nasadí na nemyslitelnou díru ve zdi, která vede rovnou na bitevní pole a do války na Ukrajině. A přesně tohle se začalo dít tento týden.
VIDEO: Pokud Ukrajina padne, bude NATO ve válce s Ruskem!
Americký ministr obrany Lloyd Austin při slyšení před kongresovou komisí [ 2 ] , jenž vyšetřovala jeho nemoc, kterou ministr utajoval a tím prý ohrozil obranyschopnost USA, když byl náhle převezen do nemocnice kvůli akutní léčbě rakoviny, totiž prohlásil [ 3 ], že pokud Ukrajina válku prohraje, tak NATO bude ve válce s Ruskem, která se povede na novém území, nejpravděpodobněji v Pobaltí. Ministr to postavil do roviny, že Ukrajina nesmí prohrát, protože jinak bude NATO muset s Ruskem bojovat. A je to venku! Vidíte, co udělal Macron.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4e0r6x","div":"rumble_v4e0r6x"});
Spustil konceptuální lavinu v pondělí a již ve čtvrtek americký ministr obrany potvrzuje, že když se Ukrajině nepomůže, aby neprohrála, tak budou muset vojska NATO na Ukrajinu. A protože pomoc Ukrajině v americkém kongresu je v nedohlednu, je tím jasně deklarováno, kam se míří a kam se na hulváta přetahuje Overtonovo okno. Už to není v pozici o tom, že ukrajinská uber-army vyžene Rusy z Ukrajiny a z Krymu, ale je to o vyhrožování, že když se Ukrajině nepošlou další desítky a stovky miliard dolarů, že do té války budou muset vojáci NATO, možná tedy i ti američtí, když jako fakt na to dojde a bude to vypadat fakt špatně s Ukrajinou.
Moskva je na nohou po Austinově výroku v kongresu
V Moskvě se po Austinově výroku ozval řev, že to bylo slyšet až v Zalužnikách, protože se ukázalo, že Macron opravdu nejednal v pondělí sám za sebe a pouze odpálil konceptuální ohňostroj, který měl spustit přesunutí Overtonova okna od nemyslitelného ( vstup NATO na Ukrajinu nikdy! ) k nezbytně nutnému ( vstup NATO na Ukrajinu nutný teď! ). Tvrzení amerického ministra obrany Lloyda Austina, že NATO a Rusko by se mohly dostat do přímé konfrontace, pokud Kyjev prohraje konflikt s Moskvou, je “ šílené “, uvedla [ 4 ] mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.
Maria Zacharova, mluvčí ministerstva zahraničí RF Během čtvrtečního slyšení ve výboru pro ozbrojené služby Sněmovny reprezentantů USA Austin naznačil, že ruský prezident Vladimir Putin “ nepřestane “, pokud jeho síly zvítězí nad Ukrajinou. Sousedé Ruska v Pobaltí “ Putinovi a jeho schopnostem rozumí. A upřímně řečeno, pokud Ukrajina padne, upřímně věřím, že NATO bude bojovat proti Rusku ,” řekl šéf Pentagonu. V příspěvku na Telegramu později během dne Zacharovová uvedla, že si klade otázku, zda Austinovy výroky byly “ přímou hrozbou Rusku, nebo pokusem vymyslet záminku pro ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského? “. “ V obou případech je to šílené, ” zdůraznila. “ Ale teď všichni vidí, kdo je agresor – je to Washington .”
Takhle prudký přesun Overtonova okna o několik chlívků a děr vpravo byl moc i na profesora Nuttelu, který se prý od pondělí stále z té schůzky u Macrona nevzpamatoval. S tímto totiž nepočítal, že čeští vojáci před sebou mají perspektivu vstupu do války proti jaderné velmoci na Ukrajině, protože českým vojákům se do války proti Rusům nechce. Dostali jsme do redakce emaily, že mezi českými vojáky jsou obavy ze vstupu do bojů s Ruskou armádou na Ukrajině po boku Francouzů a Britů, protože to už by prý nebyla zahraniční mise proti dědulům v pantoflích a s turbany na hlavě, kteří pasou kozy v horách Afghánistánu a občas střílí ze zrezlého kalachu , ale byla by to válka proti Rusům a jejich masokombajnu. S tímto vývojem AČR nepočítala, protože ochota vojáků AČR k válce s Rusy nebude příliš vysoká.
Německý kancléř prořekl utajovanou informaci o rozmístění britských a francouzských poradců a navigátorů na Ukrajině
A to neplatí jen o české armádě, tenhle problém už řeší i německý Bundeswehr, který je tak zásadně proti myšlence války s Rusy, že ani kancléř Olaf Scholz nechce Ukrajincům dodat rakety Taurus dlouhého dosahu. A právě Scholz nedopatřením prozradil utajovanou informaci, že na Ukrajině už jsou rozmístěni vojáci z Francie a z Británie, a že tam obsluhují západní raketové systémy dlouhého dosahu. Německý kancléř Olaf Scholz se totiž dostal pod palbu kritiky [ 5 ] ze strany Velké Británie poté, co naznačil, že v konfliktu na Ukrajině působí britské (a rovněž francouzské) jednotky. A je to venku oficiálně!
Olaf Scholz, německý kancléř Při vysvětlování, proč Berlín nedodá Kyjevu rakety dlouhého doletu Taurus, Scholz uvedl, že by to vyžadovalo, aby německý vojenský personál na místě poskytoval pomoc a potom to přišlo. Dále totiž uvedl a prořekl tajnou informaci, že Taurus… “ je zbraň velmi dlouhého doletu a to, co bylo provedeno ze strany Britů a Francouzů, pokud jde o kontrolu cílů a asistenci při kontrole cílů, nelze provést v Německu “.
Tobias Ellwood, bývalý předseda britského výboru pro obranu v Dolní sněmovně, v komentáři k Scholzově poznámce uvedl, že se jedná o “ flagrantní zneužití zpravodajských informací, které má záměrně odvést pozornost od neochoty Německa vyzbrojit Ukrajinu vlastním raketovým systémem dlouhého doletu “, jak citoval The Telegraph.
Malé skupinky vojáků z NATO na Ukrajině lze utajovat před voliči doma, ale ne vojskové divize
Britský zákonodárce si byl rovněž jistý, že toto prohlášení bude “ Ruskem využito k tomu, aby se po eskalátorovém žebříčku dostalo nahoru “. “ Němečtí vojáci nemohou být v žádném okamžiku a na žádném místě spojováni s cíli, kterých tento systém dosáhne, ” trval Scholz na svém, i když operují z německé půdy, uvedla tisková agentura DPA. Německý kancléř prohlásil, že by pro jeho zemi nebylo “ příliš zodpovědné ” riskovat, že se stane “ jednou z přímých stran války “.
Deník Financial Times mezitím v úterý citoval anonymního vysokého evropského představitele obrany, podle něhož “ všichni vědí, že na Ukrajině jsou západní speciální jednotky – jen to oficiálně nepřiznali “. Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí v projevu k novinářům po summitu stoupenců Kyjeva v Paříži poznamenal, že “ z hlediska dynamiky nemůžeme nic vyloučit “, čímž měl na mysli případné nasazení západních vojenských sil na zemi oficiálně.
Křídlatá raketa Taurus s plochou dráhou letu Tedy již bez utajování a zamlčování, protože zamlčet lze pouze malé jednotky vojáků v řádech desítek jedinců v rolích instruktorů, asistentů, poradců a navigátorů. Jakýkoliv větší kontingent by ale již nešel utajit, a tím se nemyslí utajení před Rusy, ale před francouzskou veřejností. A aby nebylo pochyb o tom, že brutálně vyrvané Overtonovo okno je násilně montováno na díru ve zdi vedoucí k válce na Ukrajině, to potvrzuje již přiznání 4. země v pořadí, že je připravena vyslat vojska na Ukrajinu. Právě se k tomu totiž přiznalo Estonsko ústy své premiérky.
Klub ochotných zemí NATO má již 4. člena
Šéfka estonského kabinetu Kaja Kallas prohlásila [ 6 ] , že Estonsko se “ nebojí ” Ruska a myslí si, že by se mělo uvažovat o vyslání pozemních jednotek NATO na Ukrajinu, řekla premiérka Kaja Kallas v rozhovoru pro Sky News, který byl odvysílán ve středu. Estonsko je tak po Francii, Litvě a Nizozemsku již čtvrtou zemí, která oficiálně přiznala podporu myšlence na vyslání vojsk na Ukrajinu.
Panečku, to je tempo. Postupně to z těch zemí NATO vylézá jako z chlupaté deky. A premiérka pokračovala: “ Neměli bychom se bát vlastní síly. Rusko říká, že ten či onen krok je eskalace, ale obrana není eskalace ,” řekla Kallas v rozhovoru pro Sky. “ Říkám, že bychom měli mít na stole všechny možnosti. Co ještě můžeme udělat, abychom Ukrajině skutečně pomohli zvítězit? “ dodala.
Kaja Kallas, premiérka Estonska Konceptuální lavina se řítí ze svahu naplno a uvidíme, co přinesou následující dny. Před týdnem bylo ticho po pěšině a o týden později už se hovoří v americkém kongresu o válce NATO s Ruskem a 4 země NATO chtějí vyslat vojáky na pomoc Ukrajině, jenom čekají na více kumpánů a větší počet účastníků této šílené a ke III. sv. válce vedoucí operaci.
Ukrajina prohraje tuto válku, protože je to země, která historicky selhala a byla uchvácena neonacisty po protiústavním puči a po svržení demokraticky zvoleného prezidenta v únoru 2014 , tedy před 10 lety. Od toho okamžiku není Ukrajina legitimním státem a existence Ukrajiny musí být redefinována za účasti Ruska na základě mezinárodních dohod o bezpečnosti a spolupráci v Evropě. Jedině tak bude v Evropě zažehnána hrozba III. sv. války!
Aktualizace 19:00 – Právě přibyl 5. člen koalice ochotných!
Kanadský ministr obrany Bill Blair oznámil [ 7 ] , že za jistých okolností vývoje situace na Ukrajině může Kanada vyslat do této země v Evropě své vojáky za účelem nebojových misí. Myslí se tím prý tytéž úkoly vojenského určení, které zmínil francouzský premiér Gabriel Attal, tedy vojáci pro výcvik Ukrajinců, vojáci pro obsluhu PVO komplexů a pro ostrahu hranice. Konceptuální lavina jede!
Aktualizace 22:50 – Francie zvažuje vyslání vojenských sil na Ukrajinu!
S odvoláním na zdroje ministerstva obrany to v pátek večer uvedl Le Monde.
Francie zvažuje možnost povolit speciálním jednotkám a dalším vojenským jednotkám překročit hranice Ukrajiny, aby tak pro Ruskou federaci představovala “strategické dilema”, informuje v překvapivé a náhlé zprávě  [ 8 ] agentura APA s odvoláním na deník Le Monde. Oficiálně Paříž přítomnost svých vojáků na Ukrajině popírá. Podle Le Monde by francouzská vojenská přítomnost mohla “chránit některá území Ukrajiny” a omezit útoky z Ruska.
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden