Konzum energetických nápojov robí psychické problémy, nespavosť, upozorňuje lekár
RSS

Konzum energetických nápojov robí psychické problémy, nespavosť, upozorňuje lekár


Konzum energetických nápojov má výrazný negatívny dopad na psychické aj telesné zdravie. Vyvoláva nepokoj, úzkosti, nervozitu, dráždivosť, vyššiu unaviteľnosť a pocity únavy. Človek sa cíti unavený, dá si energetický nápoj a je lepšie. Typický postup ako pri iných závislostiach. Často sa vyskytuje nespavosť alebo problémy so zaspávaním.
Ďalšou otázkou je konzum hliníka, ktorý je neprirodzený a v minulosti opakovane spájaný s demenciou. Výrobcovia energeťákov sa bránia, že štúdie nie sú dostatočné preukazujúce tento súvis a že hliníka sa do nápojov uvoľňuje málo. Toto si osobne nemyslím a hlinik nedokáže byť tak dobrý vyčistený aby sa neuvoľňoval v mikromnožstvách a pri takomto pravidelnom konzume ho budeme mať v tele toľko ako plastov. Pozostatky plastov ako ukazujú posledné štúdie sa vyskytujú dokonca u väčšiny žien v plodovej vode.
Dopady na zdravie sú neznáme do budúcnosti, možno aj s tým súvisi porucha pozornosti, únava/lenivosť mladých, narušenie pravidelného rytmusu. Nehovoriac o dopadoch hliníka. Je otázne, prečo nikto nerieši používanie hliníka v plechovkách. V prípade Redbullu je obsah hliníka 100%. Hliník v tele tvori zápal, viaže sa na nervové tkanikovo a robí zápaly. Aj preto sa pridáva do vakcín, aby stimulova/posilňoval účinnosť vakcín.
Od 2011 stúpol počet predaných plechoviek Redbullu 3 násobne, teraz sa ročne predá vyše 12 miliárd plechoviek Redbullu.

Na zlepšenie psychického stavu a odstránenie únavy sú potrebné približne 2 týždne bez energetického nápoja. Potom sa výrazne zlepší fungovanie človeka, zníži sa únava, ospalosť…

zdroj: https://www.facebook.com/groups/308291614686489/posts/792539396261706
Nejčtenější za týden