ME ve fotbale v Německu: V popředí politická propaganda, klima a woke, sport je na okraji zájmu
RSS

ME ve fotbale v Německu: V popředí politická propaganda, klima a woke, sport je na okraji zájmu


Sport se v posledních letech neuvěřitelně zpolitizoval. Nejde jen o sportovce, kteří se rádi pletou do politiky – ideálně té, která je v duchu vládnoucí ideologie -, ale i o samotné politiky, kteří dělají ze sportovních utkání politickou a ideologickou agitku.
Zatímco před pár lety bylo v kurzu poklekávání ve jménu rasistické organizace BLM, později se zejména němečtí fotbalisté „pyšnili“ LGBTQ označením a v Kataru se v zákulisí konal program jehož cílem byla konverze co největšího počtu diváků k islámu, v Německu se nyní chystá ME ve fotbale v duchu „udržitelnosti.“
Brzy se bude konat mistrovství Evropy v Německu. Hostitelské Německo vynakládá veškeré úsilí, aby se z mistrovství Evropy nestal svátek sportu.
Za 96 dní odstartuje Mistrovství Evropy ve fotbale 2024, největší existující vnitroevropská sportovní událost. Miliony fanoušků doma u televize nebo na stadionech netrpělivě očekávají tuto velkou událost.
Místem konání letošního ročníku je Německo. A to by mohl být rozsudek smrti pro mýtus o mistrovství Evropy. Už teď je to zřejmé: Německo a fotbalová asociace UEFA chtějí z mistrovství Evropy udělat politiku – opět.
„Toto mistrovství Evropy bude #HeimspielFürEuropa a pro miliony fanoušků!“ napsal ve středu kancléř Olaf Scholz na svůj účet „X.“ Vedle fotografie, která ukazuje nedostatek fotbalových dovedností ministra práce Hubertuse Heila, je příznačná fotografie pro nadcházející mistrovství Evropy v Německu.
Zobrazuje členy federální vlády s fotbalovými míči v rukou. Jejím srdcem je motto mistrovství Evropy: „Domácí zápas pro Evropu“.
Německá politika ani jako sportovní organizátor nemůže myslet na nic jiného, než vysílat do světa konformní, šedá politická poselství. Fotografie, která má navodit atmosféru na mistrovství Evropy, postrádá autentickou radost ze života, čest a sportovního ducha.
V konečném důsledku se tento postřeh vztahuje na celé plánování ME.
Podle UEFA se Euro 2024 má stát nejudržitelnějším evropským fotbalovým šampionátem všech dob. Německo udělá vše, co je v jeho silách, aby to bylo možné.
Turnaj se má stát modelem pro globální akce tohoto druhu, uvádí se v dokumentu UEFA o mistrovství Evropy, který sportovní asociace zveřejnila společně s hostitelskou zemí Německem a DFB.
Otázky klimatu budou letos patřit mezi nejdůležitější priority pro organizaci akce. Rozsáhlá kampaň Mistrovství Evropy má za cíl „zvýšit povědomí“ mezi všemi účastníky a diváky mistrovství Evropy o ochraně životního prostředí a klimatu.
A i v jiných ohledech se Německo snaží být spíše politickým než fotbalovým vzorem. Mimo jiné se plánuje instalace genderově neutrálních toalet na stadionech.
Kromě toho mají být v arénách zřízena „registrační místa“ pro zaměstnance a diváky a má být podporována „rozmanitost a inkluze“ při náboru pracovníků a dobrovolníků pro mistrovství Evropy.
Najímání zaměstnanců musí „přijmout rozmanitost a inkluzi,“ dodává. Tedy přednost budou mít barevní či LGBTQ osoby.
Kromě veganské a vegetariánské stravy budou k dispozici také nejrůznější alternativy pro alergiky. Pokud si tedy chcete jen dát klobásu na stadionu, pravděpodobně si budete muset nechat zajít chuť.
Fanoušci by už prý neměli být jen fanoušky sportu, fandit své zemi a šířit dobrou náladu. Místo toho si turnaj klade za cíl „inspirovat je, aby se stali ambasadory otázek udržitelnosti.“
„ Mistrovství Evropy je o reprezentaci menšin, prosazování rovnosti pohlaví a prevence diskriminace a rasismu ,“ říká se v informacím k ME – jinými slovy: bude to o všem kromě fotbalu.
V Kataru se Němcům nepodařilo vnutit fotbalu politickou korektnost pomocí duhových pásek na rukávech a gest rukou přes ústa – teď, na jejich domácím mistrovství Evropy, už ostatní nemohou utéct. Je to ta myšlenka?
Fotbal, sport, který ve skutečnosti znamená nonkonformitu, instituci, jejíž podstatou je, že nezáleží na tom, čemu hráč nebo fanoušek věří, co si myslí politicky nebo jak hlasuje, je v Německu drcen politikou a ideologií.
Radost ze života, pocit sounáležitosti země, ale i Evropy, je přehlušen ideologickým cílem politizace všech koutů života.
Výsledek bude vidět už od června.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek ME ve fotbale v Německu: V popředí politická propaganda, klima a woke, sport je na okraji zájmu se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden