Elektromobily mají až o třetinu menší dojezd, než je inzerováno
RSS

Elektromobily mají až o třetinu menší dojezd, než je inzerováno


Z šetření vyplynulo, že elektromobily mají při jízdě v reálných podmínkách až o třetinu kratší životnost baterie, než je inzerováno. (Foto: Flickr)

Oficiální údaje výrobců automobilů o tom, kolik kilometrů ujede elektromobil na plné nabití, vycházejí ze standardizovaného testu prováděného pouze v teplých podmínkách.Šetření časopisu What Car však ukázalo, že při jízdě v reálném provozu, zejména při nižších teplotách, se baterie vybíjejí mnohem rychleji.
Aktivisté vyhlásili Tesle válku a hrozí vlnou útoků na elektroauta

Časopis napodobil skutečný způsob používání automobilů tím, že dvanáct vozů zaparkoval přes noc venku v mrazu. Tým pak s vozy jezdil po šedesátikilometrové testovací trati v Bedfordshire, dokud se jejich baterie nevybily.Dojezd elektromobilů byl v průměru o 29,9 % nižší, než bylo inzerováno, přičemž největší nedostatek zaznamenal Lexus UX 300e Takumi za 57 000 liber – o 100 mil méně, než je jeho oficiální hodnota 273 mil.Lexus RZ 450e Takumi měl druhý největší nedostatek a zemřel o 92 km dříve, než byl inzerovaný dojezd 251 km.
Pojištění elektromobilů je dvakrát dražší než u benzinových vozidel

Volkswagen ID 7 Pro Match s cenou 51 550 liber měl skutečný dojezd 254 mil, což je o 33,6 % méně, než bylo inzerováno, a třetí nejvyšší nedostatek.Nicméně nejlépe z 12 testovaných vozů si vedl Mercedes-Benz EQE 300 Sport Edition za 68 810 liber.Baterie vozu se vybila po ujetí 300 km, ale i tak to bylo o 21 % méně, než bylo původně inzerováno.
Nabíjecí stanice Tesla v mrazu nefungují. Majitelé jsou v šoku

Šéfredaktor časopisu Steve Huntingford prohlásil, že tento experiment je mnohem lepším způsobem testování kapacity elektromobilů než oficiální metody.Jeho tým nyní pravidelně kontroluje dojezd elektromobilů v reálných jízdních podmínkách a zjistil, že mezi zimními a letními teplotami je 18% rozdíl v životnosti baterie.Edmund King, prezident AA, řekl: „Spotřebitelé by měli brát oficiální údaje s rezervou.“Zdroj: dailymail.co.uk
Polák při cestě na hory varuje před nákupem elektromobilu

Článek Elektromobily mají až o třetinu menší dojezd, než je inzerováno se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden