Několik bohatých elit, včetně Marka Zuckerberga a Jeffa Bezose, náhle prodává akcie za miliardy dolarů
RSS

Několik bohatých elit, včetně Marka Zuckerberga a Jeffa Bezose, náhle prodává akcie za miliardy dolarů


V poslední době již bylo zaznamenáno, že titíž miliardáři nakupují zlato ve velkém. A to přesto, že se ceny tohoto kovu pohybují v rekordních úrovních.
Zároveň si budují sídla na odlehlých místech, včetně podzemních bunkrů. V těchto případech jde zpravidla o USA, což ukazuje, že by se právě tam mohlo něco očekávat.
Hovoří se sice o reakcích na nadcházející volby, nicméně situace zejména ve velkých městech USA může kdykoli přerůst do občanské války.
Ať je to jak chce, miliardáři se chovají jinak než normálně, což logicky vede k otázce, jaký je asi pravý důvod jejich jednání…
Znepokojení roste poté, co některé z nejbohatších a nejvlivnějších podnikatelských elit světa narychlo prodaly akcie v hodnotě miliard dolarů.
Šokující prodeje akcií vzbuzují obavy z blížící se finanční katastrofy.
Jeff Bezos – třetí nejbohatší člověk na světě po Bernardu Arnautovi  a Elonu Muskovi – jen tento měsíc prodal akcie Amazonu za 8,5 miliardy dolarů.
Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg – čtvrtý nejbohatší muž světa – prodal kolem 1,4 milionu akcií Meta v hodnotě asi 638 milionů dolarů.
Jamie Dimon, předseda představenstva a generální ředitel společnosti JPMorgan, minulý týden také utopil 150 milionů dolarů do akcií svých bank.
Dimonův výprodej představuje jeho první cash-out od převzetí otěží v bance před téměř dvěma desetiletími.
Během několika dní Leon Black z Apollo Global Management také dokončil svůj vůbec první prodej a po 34 letech se oddělil od své investiční společnosti za 172,8 milionu dolarů.
Waltonova rodina Walmartu prodala za týden 1,5 miliardy dolarů.
Prodejem si rodina Waltonových od prosince vydělala celkem 2,3 miliardy dolarů.
Všechny transakce proběhly během několika týdnů a již vyvolaly mnoho dohadů.
Odborníci tento týden naznačili, že by prodej mohl souviset s nadcházejícími volbami, zejména proto, že index S&P 500 – dobrý ukazatel celkové ekonomiky – je stále na historickém maximu.
„Pokud si přečtete čajové lístky a podíváte se, co by se mohlo stát s našimi politikami v příštím roce nebo tak nějak, věci v tuto chvíli vypadají docela dobře – trhy jsou na vzestupu,“ řekl koncem minulého roku konzultant finanční firmy Alan Johnson.
Zaměstnanec společnosti Johnson Associates se sídlem na Manhattanu navrhl, že tržby by mohly být výsledkem potenciálně volatilního pádu, který se shodoval s nadcházejícími volbami do Kongresu.
„S naší politikou a vším, co se děje geopoliticky, to za rok nebo dva nemusí vypadat tak dobře,“ připustil.
Od nástupu demokratického prezidenta Joea Bidena do úřadu utrpěly Spojené státy obrovské ekonomické ztráty.
Stalo se tak poté, co politika prezidenta Donalda Trumpa přinesla Spojeným státům ekonomický boom.
Když se Trump a Biden v listopadu znovu utkají, mnozí se nyní obávají, že by výsledek mohl mít dramatický dopad na trhy.
Další čtyři roky Bidena by mohly zatáhnout americkou ekonomiku dále do propasti, zatímco znovuzvolení Trumpa by mohlo oživit trhy.
Expert Johnson Associates také poukázal na nedávný působivý výkon indexu S&P 500, který za poslední rok vzrostl o více než 27 procent.
Johnson připomněl, že tento vývoj přidal miliardy za rok do portfolií osob odpovědných za nedávné prodeje.
Dodal, že tito manažeři jsou v současnosti „více v penězích,“ než se očekávalo.
Z tohoto důvodu Johnson říká, že diverzifikace jejich portfolií je dobrý nápad – alespoň z pohledu investora.
K zajištění svých sázek by akcionáři mohli také těžit ze současných daňových úlev.
Mnoho z těchto daňových úlev bylo zavedeno za Trumpovy administrativy, řekl Johnson, což znamená, že další vítězství Bidena by mohlo znamenat jejich případné odstranění.
Prohlášení významných hráčů na finančním trhu v posledních týdnech ještě více přiživila obavy.
Někteří z nich naznačili, že náhlý propad cen akcií by mohl být důsledkem něčeho většího v zákulisí.
American Hartford Gold, společnost, která prodává zlato a další kovy investorům, v propagačním videu zveřejněném na webových stránkách společnosti koncem minulého měsíce naznačila, že masivní likvidace by mohly být známkou blížícího se ekonomického kolapsu.
Varování vydal vrchní ředitel Mechi Block.
Block má podezření, že vrcholní generální ředitelé „odcházejí dříve, než praskne technologická bublina“ kvůli jejich odlišnému pohledu na ekonomiku.
„Generální ředitelé z řad miliardářů jako Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Jamie Dimon a rodina Waltonů prodávají obrovské množství svých vlastních akcií a analytici se domnívají, že by se generální ředitelé mohli připravovat na ekonomický pokles,“ uvedl v klipu z 29. února.
„Přehřátý akciový trh nadále dosahuje nových maxim,“ řekl.
Block uvedl, že ačkoli jejch motivy nebyly prokázány, „mohou mít vážné důsledky pro obyčejné Američany.“
Poté popsal transakce a jejich původce, než navrhl teorii velmi podobnou té, kterou měl Johnson a další ostřílení odborníci.
„Tyto akcie se prodávají, zatímco index S&P 500 je na historickém maximu,“ řekl.
Tuto značku přisoudil pouze „sedmi“ společnostem. Dále vysvětlil, jak si tyto společnosti vedly, zatímco S&P prosperoval.
„Akcie Meta vzrostly o 186 procent, JPMorgan vzrostl o téměř 30 procent a Amazon o téměř 90 procent,“ řekl.
„Všechny tři společnosti obchodují blízko rekordních maxim. Analytici se domnívají, že spouštěčem masivního prodeje by mohly být nadcházející volby a s nimi spojená volatilita.
Prodeje naznačují, že akcie jsou plně zhodnoceny a je čas odejít, dokud se věci ještě daří,“ dodal.
Stejně jako Johnson má podezření, že bohatí akcionáři budou chtít využít slevy na daň z akcií zavedené za Trumpa roky předtím, než je nový Kongres potenciálně zruší.
„Prodej velkých bloků akcií by také mohl vyslat ještě horší zprávu jednotlivým investorům,“ varoval.
„Když generální ředitelé kupují akcie, je to obvykle známka důvěry v budoucí růstový potenciál společnosti.
„Je také možné, že tito miliardáři získají jiný pohled na ekonomiku a její vývoj pohledem shora.“
Dimon připomněl, že nedávno varoval před astronomickým nárůstem státního dluhu, pokračujícími dopady inflace a rostoucími geopolitickými konflikty.
Výsledkem bylo, že zlato se o týden později obchodovalo poblíž rekordních maxim.
Cena zlata se aktuálně pohybuje kolem 2 193,80 USD za trojskou unci.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Několik bohatých elit, včetně Marka Zuckerberga a Jeffa Bezose, náhle prodává akcie za miliardy dolarů se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden