Násilí v německých školách prudce stoupá, denně dochází k 5 policejním zásahům na školách
RSS

Násilí v německých školách prudce stoupá, denně dochází k 5 policejním zásahům na školách


V nejmladší generaci již na mnoha místech Německa převládají potomci dovezeného obyvatelstva. Ti se samozřejmě cítí silně nadřazeni nejen svým spolužákům, ale také učitelům, pokud jsou z řad původního obyvatelstva.
Obzvlášť pak učitelky považují za velmi podřadné, už jen z toho titulu, že jde o ženy, navíc nemuslimky. To jasně vede k nerespektování autorit a lze si jistě velmi živě představit, jak „výuka“ na takových školách probíhá.
Denně také dochází k napadání dětí z řad původního obyvatelstva, což je zřejmě i důvod nárůstu preferencí AfD u prvovoličů, kteří mnohdy zažili školní šikanu ze strany potomků obohacujících obyvatel.
Každý školní den v loňském roce musela berlínská policie zasahovat v průměru nejméně pětkrát na hřišti, ve třídě nebo na pozemcích základních a středních škol.
Kriminalita v berlínském školském systému po dočasném útlumu v období covidu, kdy byly školy částečně uzavřeny, prudce stoupá. Z hlediska celkových trestných činů se čísla zvýšila z 3 796 v roce 2021 na 6 113 v roce 2023.
Pokud jde o násilné trestné činy, jako je napadení, loupež a nebezpečné hrozby, toto číslo vyskočilo z 1 133 v roce 2021 na 2 344 v roce 2022, což ukazuje, že tyto incidenty se za pouhý jeden rok více než zdvojnásobily.
I když některé údaje o kriminalitě za rok 2023 ještě nebyly zveřejněny, berlínská policie již oznámila, že podle novin  BZ  dojde k výraznému skoku.
„Pro rok 2023 dojde k dalšímu výraznému nárůstu počtu trestných činů spáchaných ve školách,“ uvedla policejní mluvčí Anja Dierschkeová.
Údaje o policejních zásazích v roce 2023 však již byly zveřejněny. V roce 2021 se počet zvýšil ze 750 intervencí v roce 2021 na 1 003 v roce 2022. V roce 2023 jich bylo 1 070.
Roste také výskyt studentů, kteří používají skutečné zbraně. I když celkový počet všech zabavených zbraní nebyl k dispozici, v roce 2021 bylo zaznamenáno 38 případů, kdy byl  zaznamenán útok nožem, a v roce 2022 šlo o 54 útoků. V roce 2021 došlo k výhrůžkám nebo výstřelům střelnými zbraněmi třikrát a v roce 2022 devětkrát.
Přesná čísla za rok 2023 budou zveřejněna až při předložení dalších statistik kriminality. Celkově  se situace stává násilnější  a obtížnější jak pro studenty, tak pro učitele, jak ukazuje téměř zdvojnásobení urážek (z 249 na 477).
„Případy násilí bereme velmi vážně a nabízíme podporu a velmi konkrétní pomoc na místě,“ řekl Martin Klesmann, mluvčí školské správy.
Studenti nejsou jediní, kdo čelí hrozbám. Učitelé se také stali oběťmi útoků nebo výhrůžek, přičemž údaje z roku 2021 ukazují, že obětí bylo 123 učitelů a v roce 2022 to už bylo 237 učitelů.
Data za rok 2023 opět nejsou k dispozici, ale policie už také varuje, že číslo bude vyšší. „V roce 2023 došlo také k nárůstu počtu zaznamenaných zraněných učitelů ve školách.“
Tato čísla rostou navzdory tomu, že berlínské senátní ministerstvo školství v poslední době významně investuje do prevence a podpůrných služeb.
Od roku 2023 jsou na každé škole sociální pracovníci, zvýšil se počet psychologů pro mimořádné události a krize. Poradenská centra (známá jako SIBUZ), která pomáhají rodičům, žákům a učitelům, jsou navržena tak, aby se vypořádala s násilím a konflikty ve školách, včetně případů deprese, úzkosti, agrese, poruch učení a problémů s chováním.
Od roku 2019 nabízejí odborníci z Freie Universität a dalších vzdělávacích center školení pro učitele a zaměstnance, jak se vypořádat se šikanou a násilím ve školách. Od té doby prošlo školením 1 117 učitelů v 641 školách.
Berlínský školský systém je stále rozmanitější,  stejně jako v mnoha jiných německých městech .
Tato rostoucí „rozmanitost“ vedla ke konfliktům mezi studenty, násilí vůči učitelům, potížím ve třídách a klesajícím výsledkům celostátních testů , což by podle odborníků mohlo v nadcházejících desetiletích poškodit německou ekonomiku.
K uvedenému jen dodávám, že všechna školení, psychologové, sociální pracovníci a další „poradenství“ jsou muslimům k smíchu. Tím pouze Němci opět potvrzují svoji odevzdanost a slabost.
To logicky povede k rychlejšímu převzetí země těmi, kteří se tam už beztak cítí být pány. A tuto svoji převahu projevují i ve školách…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 4 Průměrně: 5 ]Článek Násilí v německých školách prudce stoupá, denně dochází k 5 policejním zásahům na školách se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden