Nizozemsko: Kráva Laura byla několik měsíců v dětské ZOO opakovaně znásilňována tureckým ilegálem
RSS

Nizozemsko: Kráva Laura byla několik měsíců v dětské ZOO opakovaně znásilňována tureckým ilegálem


V obohacovaných zemích se příliš nedoporučuje držet zvířata venku bez dozoru nebo najímat si jako personál muslimské obohacovače. Znásilňování zvířat je totiž poměrně častým problémem právě zejména v dětských ZOO, kde jsou zvířata velmi krotká a jednodušeji je tak lze přinutit k tomu, aby byla „po vůli.“
Kráva Laura se s tím, co musela měsíce podstupovat, nevyrovnává nejlépe, zůstává ve společnosti lidí velmi vystresovaná a ostražitá, což ji vede k tomu, že se nadále izoluje od ostatních zvířat.
Manažer zoologické zahrady ‚t Wooldrik v nizozemském Enschede se stále vzpamatovává z šokujícího zjištění, když nalezl 59letého tureckého ilegála   Mehmeta, který znásilňoval krávu Lauru.
„Když jsem to zjistil, hodně se mi toho honilo hlavou,“ řekl Erwin.
Ve druhé polovině roku 2023 si Erwin všiml znepokojivých jevů v areálu, jako jsou rozházené plastové tašky a lepenka umístěné přes ploty. Jeho intuice, vytříbená léty práce se zvířaty, signalizovala, že s Laurou, která se chová jinak, není něco v pořádku.
V reakci na tato podezření se Erwin rozhodl vylepšit stávající bezpečnostní kamery, z nichž jedna byla namířena na stáj pro krávy. Díky tomuto sledování odhalil znepokojivou pravdu: turecký ilegál vstupoval do dětské zoo po pracovní době a krávu Lauru zavřel do stáje.
„Potom se vynořil a upravil si kalhoty,“ posteskl si Erwin. 29. ledna upoutala Erwinovu pozornost další kamera.
 
 
Jeho instinkty se opět ukázaly jako správné. V zoo byla zjištěna další neoprávněná přítomnost. Erwin jednal rychle a spolu s upozorněnými policisty málem zadrželi Mehmeta při znásilnění.
„Jeho motorka tam stále byla a on byl stále ve stáji,“ líčil Erwin frustrovaně.
Kráva Laura, vyšetřená veterinářem, se s okolnostmi vyrovnává, jak nejlépe to jde, i když se stále izoluje od ostatních zvířat. K velkému zármutku Erwina a jeho týmu zůstává Laura také velmi vystresovaná a ostražitá v přítomnosti lidí.
 
 
Odhalení, že ilegál mohl navštěvovat zoo již dříve a možná se zapojit do podobných činů, Erwina hluboce znepokojuje. „Jsem z toho tak frustrovaný a naštvaný,“ vyjádřil se a zdůraznil, jak hluboký dopad to mělo na jeho kolegy.
Národní odborné centrum pro týrání zvířat, které takové případy vyšetřuje, považuje takové činy za morálně zavrženíhodné. Koordinátorka Nienke Endenburgová zdůraznila závažnost týrání zvířat a upozornila na případy podobných zvěrstev na koních, kravách a psech.
Zdůraznila, že v boji proti těmto ohavným činům je třeba podniknout rychlé a rozhodné kroky.
Po útoku byl Mehmet zatčen a následně deportován do Istanbulu. Podle blízkého přítele obdržel Mehmet tisíce eur jako kompenzaci od Imigrační a naturalizační služby (IND). Nyní žije v severním Turecku.
Obavy vyvstávají ohledně Mehmetovy minulosti v Nizozemsku. V roce 2020 soud ve Zwolle rozhodl proti obnovení jeho povolení k pobytu, což bylo později potvrzeno v odvolacím řízení. Během tohoto období Mehmet často způsoboval nepokoje v Enschede.
Byl několikrát zadržen a v roce 2019 byl zatčen s více než 6 kilogramy konopí.
 
 
Erwin vyjádřil překvapení nad tím, že se Mehmet vyhnul trestu.
„Skutečnost, že se to může stát, je prostě pobuřující. Bytost jako Laura má také city,“ zdůraznil. „Laura je stále velmi vystresovaná a ostražitá vůči lidem.“


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Nizozemsko: Kráva Laura byla několik měsíců v dětské ZOO opakovaně znásilňována tureckým ilegálem se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden