Kyjev a Lvov pod ruským leteckým útokem; byl narušen polský vzdušný prostor
RSS

Kyjev a Lvov pod ruským leteckým útokem; byl narušen polský vzdušný prostor


Rusko v neděli vypálilo na Ukrajinu 57 raket a bezpilotních letounů, včetně útoku na Kyjev a západoukrajinskou oblast Lvov, uvedli oficiální představitelé a polské ozbrojené síly uvedly, že jedna z ruských řízených střel krátce narušila polský vzdušný prostor. (Foto: Wikimedia / ilustrační)

Ukrajinské letectvo zničilo 18 z 29 Ruskem odpálených raket a 25 z 28 útočných dronů, uvedlo ukrajinské letectvo v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram.V neděli brzy ráno otřáslo Kyjevem několik výbuchů, přičemž ukrajinské síly protivzdušné obrany zničily asi desítku Ruskem odpálených raket nad hlavním městem a jeho okolím, uvedl na Telegramu Serhij Popko, šéf kyjevské vojenské správy.
Ukrajina udeřila na Krym a Sevastopol, ozývají se silné výbuchy

Dodal, že při útoku došlo pouze k menším škodám. Rusko již několik dní ostřeluje Ukrajinu v útocích, které Moskva líčí jako pomstu za ukrajinské útoky během nedávných prezidentských voleb.„Již třetí předpoledne tohoto týdne je na celé Ukrajině vyhlášen letecký poplach a bylo doporučeno vyhledat úkryt,“ uvedla v neděli brzy ráno na X velvyslankyně USA Bridget Brinková.„Rusko pokračuje v nevybíravém vypouštění bezpilotních letounů a raket bez ohledu na miliony civilistů, čímž porušuje mezinárodní právo.“
ŽIVĚ: Zelenskyj se vyjádřil k teroristickému útoku v Moskvě

Jedna z ruských řízených střel, odpálená na západoukrajinskou Lvovskou oblast, narušila polský vzdušný prostor, uvedly polské ozbrojené síly.„Objekt vstoupil do polského prostoru poblíž města Oserdow (Lublinské vojvodství) a setrval tam 39 sekund,“ uvedly ozbrojené síly na sociální síti X. „Během celého letu byl pozorován vojenskými radarovými systémy.“Ozbrojené síly dříve uvedly, že Polsko a spojenecká letadla byla během útoku aktivována, aby zajistila bezpečnost polského vzdušného prostoru.
Ukrajina ignorovala Bidena, dále zasahuje ruské ropné rafinerie

Starosta Lvova Andrij Sadovyj na Telegramu uvedl, že nedošlo k žádnému útoku na město, ale proti širšímu Lvovskému regionu bylo odpáleno asi 20 raket a sedm útočných dronů, které byly zaměřeny na „kritickou infrastrukturu“.Zdroj: reuters.com
Článek Kyjev a Lvov pod ruským leteckým útokem; byl narušen polský vzdušný prostor se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden