Princ Andrew kvůli obvinění ze znásilnění už nemá vojenské hodnosti a královskou záštitu
RSS

Princ Andrew kvůli obvinění ze znásilnění už nemá vojenské hodnosti a královskou záštitu

Britský princ Andrew, syn královny Alžběty II. který byl obviněn ze znásilnění, byl zbaven vojenských hodností a královské záštity, informovala o tom tisková služba Buckinghamského paláce. (Foto: Flickr)
„Se schválením a souhlasem královny se čestné vojenské hodnosti a královská záštita vévody z Yorku vrací královně. Vévoda z Yorku nebude vykonávat žádné veřejné povinnosti a bude se v této věci hájit jako soukromá osoba,“ uvádí se v prohlášení.Zmiňme, že loni na podzim se londýnská policie rozhodla ukončit vyšetřování prince Andrewa, zahájené na základě svědectví Američanky Virginie Giuffreové, která tvrdí, že byla v pubertě nucena k sexu s princem.
Přijde velké odhalení? Seznam 301 britských občanů v knize Maxwellové prověřuje FBI
Giuffreová obviňuje prince Andrewa ze tří případů znásilnění. Poprvé byla nucena k pohlavnímu styku s princem v londýnském sídle sociality Ghislaine Maxwellové, podruhé v sídle finančníka Jeffreyho Epsteina, potřetí na jeho soukromém ostrově.Žalobkyně zdůraznila, že v době údajného činu jí bylo 17 let. Tým obhajoby vévody z Yorku věří, že dohoda, kterou žalobkyně uzavřela s odsouzeným pedofilem Jeffreym Epsteinem, by ho mohla ochránit před veřejným soudem.Právník prince Andrewa, Andrew Brettler, prohlásil, že dohoda poskytla „obecné uvolnění všech nároků vůči němu a mnoha dalším jednotlivcům a subjektům“.Zdroj: bbc.com
Článek Princ Andrew kvůli obvinění ze znásilnění už nemá vojenské hodnosti a královskou záštitu se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden