Ukrajina žaluje Kanadu za porušení sankcí dodávkou turbíny na opravu plynovodu
RSS

Ukrajina žaluje Kanadu za porušení sankcí dodávkou turbíny na opravu plynovoduZápadní země Ukrajině až nekriticky podlézají, posílají zbraně na vyvražďování civilistů na Donbase a  již tak dost bohatým oligarchům další miliardy na jejich paláce. To vše se děje  na úkor evropských obyvatel, kterým však nejvíc přitěžují pro Evropu ničivé sankce.


Ukrajina však nyní  doslova kouše do ruky toho, kdo ji krmí. Chce, aby se na ruském plynu závislá Evropa této komodity zřekla. A nyní, když se chystá Kanada poslat turbínu na opravu plynovodu, Ukrajina zemi žaluje za porušení sankcí.
Poté, co si Zelenský  kvůli dodávce turbíny předvolal kanadského velvyslance, nyní  Ukrajina pokračuje ve svých výpadech: Zasahují proti výjimce na dodávku turbíny Siemens pro plynovod Nord Stream 1, která byla dodána z Kanady.
„Ukrajinský světový kongres“ uvedl, že podal žádost o přezkoumání u kanadského federálního soudu, požadující, aby soud zrušil rozhodnutí udělit Siemens povolení k zaslání turbíny.
Už v pondělí večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský řekl, že kanadský velvyslanec byl předvolán s ohledem na „nepřijatelnou výjimku ze sankčního režimu proti Rusku“. Zelenský řekl ve videozprávě:
„Pokud si teroristický stát může vynutit takovou výjimku ze sankcí, jaké výjimky chce zítra nebo pozítří? Tato otázka je velmi nebezpečná a to nejen pro Ukrajinu, ale i pro všechny země demokratického světa.“
Přestože Kanada dodává turbínu Siemens (která je v současné době v Kanadě v servisu) do Německa, Zelenský věří, že může Kanadu také dostat pod zcela neoprávněný tlak. Teprve z Německa má být turbína následně dodána do Ruska. Siemens oznámil, že turbínu nainstaluje co nejdříve.
Ovšem Ukrajina trvá na tom, že turbína nesmí být dodána a Evropa si má prý plyn zajistit jinak. Není snad nic podivného, že v tomto stojí za Ukrajinou i USA, neboť těm se slabá Evropa vždy hodila.
Bez plynu padne nejen německý průmysl, ale i průmysl v okolních zemích, ostatně, také my jsme na tomto plynu závislí. Copak Ukrajinci nechápou, že bez ruského plynu bude Evropa na pokraji ekonomického kolapsu? A kdo bude zodpovědný za rekonstrukci Ukrajiny? Rozhodně ne ukrajinští mafiáni, kteří se ve svých luxusních vozech sjeli do Prahy, Varšavy nebo Vídně , kde bydlí v 5hvězdičkových hotelech. A k tomu ještě jako kapesné ke svým mnohamilionovým kontům dostávají od idiotských vlád těchto států dávky.
Ukrajina má údajně  připravený také návrh, jak lze Evropu zásobovat plynem navzdory odstaveným plynovodům Nord Stream: Existují skutečné alternativy k pokrytí nejen německých potřeb plynu, včetně nákupů přes ukrajinský plynovod. To, že by se pak Evropa stala závislou na Ukrajině, by vládcům v Kyjevě mohlo vyhovovat. Lze si celkem jednoduše představit, s jakými požadavky by pak byly dotčené evropské země konfrontovány. Navíc, Evropa musí plynovou krizi řešit okamžitě. A to se při stávající infrastruktuře jinak než s ruským plynem nedá…

 

Slovanka

The post Ukrajina žaluje Kanadu za porušení sankcí dodávkou turbíny na opravu plynovodu first appeared on .


Nejčtenější za týden