Súkromná bezpečnostná služba strážiaca Crocus koncertnú budovu v Moskve z neznámych dôvodov nezasiahla a bola na mieste útoku
RSS

Súkromná bezpečnostná služba strážiaca Crocus koncertnú budovu v Moskve z neznámych dôvodov nezasiahla a bola na mieste útoku


Podľa šéfa Výboru pre informačnú politiku Štátnej dumy je súkromná bezpečnostná organizácia – Crocus profi, ktorá stráži Crocus, „vyzbrojená niekoľkými desiatkami jednotiek vojenských služobných zbraní“, vrátane pištolí IZH-71 a samonabíjacích brokovníc Saiga-20KV.
Tieto zbrane sú evidované vo výzbroji bezpečnostnej služby, ale média písali klamlivú informáciu, že príslušnici bezpečnostnej služby nie sú vyzbrojení.  Všetky zbrane sú umiestnené hneď vedľa Crocus koncertnej haly v Moskve. Prečo ich nepoužili príslušnici bezpečnostnej služby je ďalšia veľká záhada v prípade tejto podivnej teroristickej udalosti v Moskve.
V budove je základňa bezpečnostnej súkromnej služby, ktorá má povinnosť prísť v prípadoch ako bol tento útok alebo keď hrozí nejaké nebezpečie. Z neznámeho dôvodu vôbec neprišli.
Ďalšou zaujímavosťou je, že hneď vedľa budovy je aj celá policajná stanica plná policajtov a výzbroje. Policajti sa na miesto útoku dostali až po hodine… Asi zablúdili a išli naokolo celej Moskvy, kým trafili 10 krokov vedľa.
zdroje: https://www.youtube.com/watch?v=3jekGhntqow https://en.topwar.ru/239064-deputat-gosdumy-v-arsenale-ohranjavshego-krokus-chopa-byli-zaregistrirovany-desjatki-edinic-oruzhija-vkljuchaja-sajgu.html https://tass.ru/proisshestviya/20352653
Ďalšou otázkou sú kamery. Každé takéto centrum je monitorované množstvom kamier, tí, čo boli za kamerami by si teroristov všimli a nahlásili to viacerým bezpečnostným službám a polícii. Nič také sa nestalo.
 Nejčtenější za týden