Skotsko: Zítra vchází v platnost přísný cenzurní zákon, prvním žalovaným by měl být muslimský premiér země (video)
RSS

Skotsko: Zítra vchází v platnost přísný cenzurní zákon, prvním žalovaným by měl být muslimský premiér země (video)


Jistě jste zaznamenali, že před rokem vyměnili ve Skotsku premiéra, který byl ovšem vyměněn jen na základě hlasování stranických špiček, ne za souhlasu voličů. Do čela země byl postaven fanatický muslim, který se navíc neštítil otevřeně vyjádřit protibělošskou nenávist.
Nový zákon, který vstupuje již zítra v platnost, by měl ovšem trestat právě podobné výroky, s jakým přišel pákistánsko-keňský premiér Skotka Hunza Yousaf.
To se samozřejmě nestane, neboť protibělošská nenávist je povolena. Také zřejmě jen stěží bude někdo trestat nenávistná kázání v mešitách, která jsou každodenní realitou.
Na druhou stranu lze předpokládat, že ve snaze najít odpůrce stávající vlády budou podněcovány už děti ve školách k tomu, aby udávaly své rodiče. Trestné totiž budou jakékoli nenávistné výroky pronesené kdekoli, nejen na veřejnosti nebo na sociálních sítích, ale třeba i doma.
Výzva k udávání tak byla dávno učiněna a příští měsíce ukáží, jak dalece bude zákon prosazován.
Jak dlouho potrvá, než bude stejný zákon nařízen i v rámci EU?
V pondělí vstoupí v platnost zákon o „zločinech z nenávisti“ Hunzy Yousafa, takže je vhodný čas připomenout si některé Yousafovy rétoriky a prozkoumat, zda neporušil svůj nový zákon.
Zákon o zločinu z nenávisti a veřejném pořádku (Skotsko) rozšiřuje trestný čin „podněcování rasové nenávisti“ na postižení, náboženství, sexuální orientaci, věk, transgender identitu a změny v sexuálních charakteristikách (to je například použití mužského zájmena u muže, který se prohlásil za ženu).
Legislativa je součástí dědictví éry Nicoly Sturgeonové. Prošlo to Yousafem, když byl ministrem spravedlnosti.
Zákon se nevztahuje pouze na příspěvky na sociálních sítích nebo články v novinách. Pokryje vše, co bylo řečeno kdekoli –  dokonce i doma .
Lidé, kteří žijí ve Skotsku, měli možnost vidět reklamy skotské vlády „Hate Hurts.“ „Slova mohou bolet a mohou mít škodlivý vliv na to, jak se někdo cítí,“ uvedla kampaň skotské vlády.
Níže jsou uvedeny dva Yousafovy projevy, které by mohly patřit právě o oněm nenávistným projevům. Dopustil se již přestupků podle vlastního zákona?
Humza Yousaf  je současný první ministr Skotska a vůdce Skotské národní strany (“SNP”). Dříve působil jako ministr spravedlnosti v letech 2018 až 2021 a poté jako ministr zdravotnictví v letech 2021 až 2023.
Během  své premiérské kampaně řekl : „Výhoda premiéra je, že si můžete vybrat, jaké jsou vaše priority.“ Ačkoli tvrdil, že má na mysli „pomoc nejchudším a nejzranitelnějším,“ jeho priority mohou sahat daleko za rámec toho, na čem vedl kampaň.
Spolupracoval s partnery v oblasti spravedlnosti, včetně skotské policie, aby zajistil, že legislativa o „nenávistných projevech“ bude účinně implementována, když v pondělí začne platit.
Yousaf, který má pákistánského otce a keňskou matku, byl soukromě vzděláván na Hutchesons‘ Grammar School v Glasgow. Pokračoval ve studiu politiky na University of Glasgow.
Jakmile jeho čas na univerzitě skončil, vydal se rovnou do Holyroodu, kde přijal práci parlamentního asistenta Bašíra Ahmada ze SNP.
V roce 2016, kdy byla Nicola Sturgeonová premiérkou, byl Yousaf jmenován ministrem dopravy. Když byl Yousaf ministrem dopravy, policisté ho přistihli, jak řídil auto kamaráda bez pojištění. Dostal pokutu 300 liber a do řidičáku mu bylo přidáno šest trestných bodů.
Po změně kabinetu v roce 2018 byl Yousaf poté povýšen na ministra spravedlnosti, než se v roce 2021 ujal funkce ministra zdravotnictví.
Jako ministr zdravotnictví se Yousaf dostal pod palbu.
Během  otázek premiéra v únoru 2023 označil Yousafa vůdce skotských konzervativců Douglas Ross za „nejhoršího ministra zdravotnictví od převedení pravomocí.“
„Byl to ministr dopravy, který jezdil bez pojištění,“ řekl pan Ross. 
Yousaf je muslim. Alex Salmond  řekl Sky News , že Yousaf vynechal klíčové hlasování o sňatcích homosexuálů v roce 2014 kvůli náboženskému tlaku. 
Opakovaně chyběl i při dalších hlasováních k LGBTQ tématům, aby daný zákon přímo nepodpořil, ale také nebyl proti, což v podstatě umožnilo jeho přijetí.
Ostatně, tresty za kritiku LGBTQ muslimům nehrozí, v tomto se bude zákon opět vztahovat jen na původní obyvatelstvo. To by také museli potrestat především všechny imámy v zemi, což jistě Yousaf nechce.
Níže uvedený klip je z května 2020, kdy Yousaf hovořil se členy skotského parlamentu o návrhu na podporu protirasistického aktivismu po smrti George Floyda.

„Někteří lidé byli překvapeni nebo zaskočeni mou zmínkou na sociálních sítích, že na 99 % schůzek, na které chodím, jsem jediný neběloch v místnosti,“ řekl v komoře. „Proč jsme tak překvapeni, když nejvyšší pozice ve Skotsku zastávají téměř výhradně lidé bílé pleti?“

Poté vyjmenoval všechny vyšší soudcovské, policejní a právní funkce ve svém justičním portfoliu, které zastávali běloši, a řekl, že totéž lze nalézt ve zdravotnictví, což je další portfolio, které zastával.
Otevřeně tak dal najevo, že mu převaha bílých vadí.

Abychom uvedli směšnost Yousafova aktivismu v Holyroodu na pravou míru: 
Podle Wikipedie poslední sčítání lidu v roce 2011 odhalilo, že 96 % populace se označilo za „bílé.“ Pokud je 96 % populace bílé, pak je rozumné předpokládat, že 96 % lidí, na které narazíte na veřejných místech, včetně pracovišť, jsou bílí.
To, že to Yousaf nevyřešil sám za použití zdravého rozumu a logiky, je ohromující nebo je to možná příznak toho, že nikdy nebyl zaměstnán mimo Holyrood.
Yousaf se nejen necítí dobře při práci s bílými lidmi, ale také se necítí dobře, pokud musí pracovat s lidmi, kteří jsou proti jeho politice.
Kromě toho v pondělí vstoupí v platnost skotský zákon o „zločinech z nenávisti.“
Pokud by se někdo cítil uražený nebo jeho city byly zraněny tím, co Yousaf říká buď ve videu výše, nebo ve svém projevu níže, skotská policie  obdrží stížnost a slíbila, že bude důkladná ve svém stíhání jakýchkoli „zločinů z nenávisti.“
Tak uvidíme, jestli někdo záhy nepřipomene vysoce neoblíbenému premiérovi, že tím, kdo by měl být podle daného zákona potrestán v první řadě, je on sám…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Skotsko: Zítra vchází v platnost přísný cenzurní zákon, prvním žalovaným by měl být muslimský premiér země (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden