V Paříži zadrželi Egypťana, který se pokusil zaútočit na katedrálu Notre Dame
RSS

V Paříži zadrželi Egypťana, který se pokusil zaútočit na katedrálu Notre Dame


Ještě máme všichni v paměti velký požár katedrály, ke kterému došlo před pěti lety. Mnohé indicie napovídaly záměrnému útoku, nicméně v zemi, kde zaznamenávají rostoucí odpor proti rychle pokračující islamizaci, se po několika letech vyšetřování ukončilo s tím, že je důvod požáru neznámý.
Záhy po požáru, který byl od samého začátku oficiálními kruhy a korporátními médii představován jako nehoda, se na sociálních sítích objevily oslavné výroky muslimů z celého světa.
Po jistou dobu se uvažovalo o tom, že v místě katedrály budou vystaveny dva svatostánky – tedy nejen kostel, ale také mešita. Posléze se uvažovalo o muzeu a padly i další návrhy, které měly za cíl v místě postavit něco úplně jiného.
Nicméně to už bylo na původní Francouze příliš, takže nakonec byla díky jejich značnému odporu postavena katedrála takřka v původní podobě.
Jak nyní vyšlo najevo, tak záhy po rekonstrukci vypálené památky málem došlo k dalšímu útoku. Co by se asi stalo, kdyby se útok zdařil? Tvrdili by opět, že šlo o nehodu?
62letý Egypťan byl zatčen 5. března v Paříži, když se pokusil zaútočit na katedrálu Notre-Dame v Paříži.
Tento muž byl obviněn ze „zločinného teroristického spolčení“ a uvězněn. Vyšetřování odhalilo, že několikrát prozkoumal různé křesťanské budovy.
V období před olympijskými hrami tento vysoce citlivý případ ilustruje vysokou úroveň teroristické hrozby ve Francii.
Podle našich informací byl 62letý muž zatčen 5. března v Paříži policisty z Generálního ředitelství vnitřní bezpečnosti (DGSI) v rámci vyšetřování vedeného Národní protiteroristickou prokuraturou.
Jako stoupenec Islámského státu (IS) je podezřelý z plánování násilných akcí proti křesťanským budovám, včetně kostela Notre Dame. Vyšetřovatelé odhalili různá pozorování v blízkosti míst patřících katolické komunitě.
Na konci policejní vazby byl podezřelý 8. března obviněn ze „zločinného teroristického spolčení“ a umístěn do vyšetřovací vazby. Jedná se o druhý násilný akční plán, který DGSI v roce 2024 zmařil.
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek V Paříži zadrželi Egypťana, který se pokusil zaútočit na katedrálu Notre Dame se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden