Kolín nad Rýnem o velikonocích: Osvětlení katedrály zůstává vypnuté, zatímco nad městem září ramadánová světla
RSS

Kolín nad Rýnem o velikonocích: Osvětlení katedrály zůstává vypnuté, zatímco nad městem září ramadánová světla


Letošní Velikonoce, které se po několika letech sešly s ramadánem, nám nejlépe ukazují, jak daleko již postoupila islamizace některých  západoevropských zemí.
Například v Khanově Londýně ani nepoznáte, že jsou nějaké Velikonoce, zatímco ramadánová světla jsou v centru města všudypřítomná. A není to jen Britanistán, kdo se rozhodl podřídit dobyvatelům.
Také Německo je zářnou ukázkou velmi rychlé islamizace, která výrazně posílila po roce 2015 a pokračuje dosud.
Příkladem je Kolín nad Rýnem, kde stojí nejen zatím největší evropská mešita (brzy má být dostavěna větší ve Štrasburku), ale město se i v mnoha dalších směrech podřizuje postupující islamizaci.
Ne náhodou jde o totéž město, kde došlo na Silvestra 2015-16 k hromadným útokům na slavící ženy a dívky. Zdá se, že právě zde bude v rámci současného Německa pravděpodobně první metropole nového chalífátu Germanistánu.
Katedrála v Kolíně nad Rýnem byla vždy osvětlena, což se ovšem změnilo před rokem, kdy se – údajně kvůli energetické krizi – rozhodlo město osvětlení vypnout.
Nicméně zajímavé je, že podobná výmluva na energetickou krizi se neobjevila poté, co se ulice města na celý měsíc rozzářily ramadánovými světly.
A zatímco tato světla mohou i nadále zářit nad městem, katedrála zůstává i o Velikonocích ve tmě.
V článku o vypínání osvětlení katedrály na katholisch.de se můžete několikrát dočíst, že ačkoli spotřeba energie je díky moderním LED lampám nízká, je to také symbolické gesto v souvislosti s energetickou krizí na Ukrajině – válkou.
„Chceme vyslat znamení solidarity.“ Solidarity s kým, prosím?
Pokud je v Německu energetická krize, pak je to výhradně kvůli zelené „energetické transformaci,“ včetně odstavení jaderných elektráren vládci červeno-zeleného proudu, nebo šílenství „přátel,“ kteří provedli teroristický útok na  Nordstream.
Je téměř jisté, že vypnutí světel velmi úzce souvisí právě s rostoucími požadavky tamní muslimské komunity a energetická krize byla jen vhodnou výmluvou.
Jak by asi vysvětlili, že jednorázové osvětlení katedrály o svátcích je v energetické krizi problém, zatímco každodenní osvětlení ulic ramadánovými světly je v pořádku?
Kolín nad Rýnem, Frankfurt nad Mohanem či Londýn. Tři evropská města, která dala velmi jasně najevo, že ramadán má nyní přednost před Velikonocemi.
Postupně se tak zřejmě začnou do evropských měst dostávat i další muslimské zvyky a oslavy. Třeba srpnový svátek Eid-al adhá, tedy svátek obětí, kdy se v ulicích muslimských měst veřejně podřezává dobytek.
Nadšení muslimové se pak koupají v krvi čerstvě podřezaných zvířat. Uvidíme tyto obrázky již letos v létě i na území výše uvedených měst?
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 8 Průměrně: 5 ]Článek Kolín nad Rýnem o velikonocích: Osvětlení katedrály zůstává vypnuté, zatímco nad městem září ramadánová světla se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden