Francie se chystá přijmout šílený zákon o pohrdání, který zakazuje kritiku politiků či nadnárodních organizací a politickou satiru
RSS

Francie se chystá přijmout šílený zákon o pohrdání, který zakazuje kritiku politiků či nadnárodních organizací a politickou satiru


Pro nás je důležité, že jde o zákon, na jehož přijetí tlačí EU a de facto by měl mimo jiné zabránit i kritice samotné EU a jejích vrcholných činitelů, ale třeba i farmaceutických korporací. Zákon je takový, že do něj lze zahrnout skutečně kdeco.
Pro tuto drastickou cenzuru se již před časem hlasovalo v europarlamentu a v podstatě kopíruje podobné zákony, jaké jsou známy jen z diktatur. Je pravděpodobné, že i zde bude část politiků či organizací, kteří budou nedotknutelní – a pak druhá část, na kterou se zákon vztahovat nebude.
Ve Francii by tak nyní byla zakázána především kritika Macrona a jeho politiky. Trest může být docela drastický, takže většina lidí si zřejmě rozmyslí, než něco napíše nebo třeba jen vytvoří nějaký politický vtip či mem.
Zákon se však dotýká i institucí jako EU, OSN, NATO, WHO apod. V podstatě by tak většina kritických médií ztratila jakákoli témata, o kterých ještě lze psát či natáčet pořady.
A samozřejmě i občané by mezi sebou mohli instituce či politiky kritizovat jen doma za zavřenými dveřmi – ne na sociálních sítích či v diskuzích.
Tento zákon dorazí do francouzského Senátu 2. dubna a 10. dubna do Národního shromáždění. Zákon, který odsuzuje trestný čin pohrdání ve světě online, musí být uveden do souladu s evropským právem.
Tento zákon má za cíl penalizovat a kriminalizovat jakoukoli kritiku například ministra, prezidenta, farmaceutické laboratoře, nadnárodní instituce, poradenské firmy…
Zároveň půjde o zákon, který vynutí digitální identitu (aby bylo „zločince“ jednodušší dohledat), což může vést i k cenzuře videí a fotografií, které jsou nicméně informacemi…
Nejstrašnější? To vše proto, aby bylo francouzské právo kompatibilní s evropským právem, proti kterému žádný odcházející poslanec EP nehlasoval, od LFI po RN! Nikdo nehlasoval proti cenzuře!
Zákon, který se bude zkoumat, není zcela nový, ale jeho nová verze ohrožuje svobodu projevu na internetu tím, že vytváří trestný čin pohrdání online
Takže pokud někdo řekne, že Macron je blázen, protože chce vzít Francouze do války na Ukrajinu, spadá pod tento zákon!
Podle všeho by měly být stíhány dokonce i soukromé zprávy, např. na WhatsApp!
Tento vágní trestný čin pohrdání, který lze potrestat až jedním rokem vězení, by mohl být potrestán také pevnou pokutou 3 750 eur. Nemíří jen proti kybernetickému obtěžování, ale bude trestat komentáře učiněné online na základě velmi širokých kritérií.
Ve Francii nyní mnozí odpůrci zákona bijí na poplach a organizují se už i různé akce a petice, aby se podařilo jeho přijetí zabránit.
Jenže v podobných případech, kdy jde o zákony, jejichž přijetí požaduje EU, se zpravidla nestává, že by většinová probruselská hlasovací mašinerie byla proti.
Uvidíme, jak to se zákonem dopadne. Francie by byla první zemí, která by tento zákon o pohrdání v rámci EU přijala.
Podle všeho se jedná o pouhou novelu zákona o předsudečné nenávisti, který například u nás platí již od roku 2018. Jeho úprava by tak zřejmě byla velmi rychlá a mohla by proběhnout víceméně bez povšimnutí…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 6 Průměrně: 5 ]Článek Francie se chystá přijmout šílený zákon o pohrdání, který zakazuje kritiku politiků či nadnárodních organizací a politickou satiru se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden