Klimatičtí extremisté z Německa kandidují do EP, chtějí prosadit ještě radikálnější Green Deal
RSS

Klimatičtí extremisté z Německa kandidují do EP, chtějí prosadit ještě radikálnější Green Deal


Lze jen doufat, že drtivá většina Němců má již šílené zelené politiky natolik plné zuby, že tyto extremisty nezvolí. Možné je však cokoli, vždyť už jen to, že se klimaalarmistům podařilo získat dostatek podpisů pro kandidaturu, za mnohé hovoří.
Z Německa tak budou kandidovat hned dva extrémy, které by mohly zasáhnout do činnosti EP: jednak klimaalarmisté z Poslední generace, ale také nechvalně známá pašeračka džihádistů a podporovatelka výměny obyvatel – Carola Racketeová, která míří do EP za německou Die Linke.
Zatímco Poslední generace by nejspíš „obohatila“ frakci Zelených, tak pašeračka se chystá posílit frakci Sjednocené levice.
Pokud se oba uvedené extrémy do EP dostanou, pak to vypoví víc o samotných Němcích než o těchto extremistech.
Pro nás je důležité si uvědomit, že Němci posílají do EP nejvíc europoslanců ze všech zemí, takže na jejich volbě záleží víc než si možná sami myslíte.
V listopadu loňského roku  Zemský soud v Mnichově označil Poslední generaci za zločinné spolčení. Nyní Spolková volební komise rozhodla: „Poslední generace“ se bude moci zúčastnit voleb do Evropského parlamentu 9. června.
Na rozdíl od voleb do Spolkového sněmu mohou ve volbách do Evropského parlamentu kandidovat nejen strany. Nominována mohou být i jiná politická sdružení, pokud mají sídlo v EU a mají podpisy alespoň 0,1 procenta oprávněných voličů.
Aby byli na hlasovacím lístku ve Spolkové republice Německo, je potřeba 4 000 podpisů. Během šesti hodin aktivisté  uvedli, že prostřednictvím crowdfundingu vybrali více než 50 000 eur na financování start-upů a 150 podporovatelů shromáždilo podpisy.
Ekoextremisté tvrdili, že shromáždili více než 8 800 podpisů. Nyní půjdou do předvolební kampaně pod příznačným mottem „Rozhýbat parlament – hlas Poslední generace.“
Celkem bylo přijato 35 stran a dalších uskupení. Podle jejího vlastního názoru mají volby do Evropského parlamentu pro tuto radikálně levicovou skupinu zvláštní význam, protože na úrovni EU by mohla být přijata přelomová rozhodnutí.
Nyní je čas na předvolební kampaň, která se – ve stylu radikálních klimatických nálepek – musí odlišit od ostatních stran. Chtějí se i nadále spoléhat na odpor.
„Nechceme jít do Evropského parlamentu, protože jsme se najednou začali chovat slušně. Místo toho chceme rozbouřit parlament a hlasitě se ozvat tam, kde se dávají falešné sliby a vyprávějí se životu nebezpečné pohádky,“ oznámil Theodor Schnaar, který je na kandidátce na druhém místě.
V neposlední řadě se jedná o rušivé akce a „kreativní využití volebních plakátů.“ Lepidlo tam nebude, protože klimatičtí apokalyptici se od toho na konci ledna odklonili. „Místo blokád silnic se setkáme tam, kde nás nelze ignorovat,“ uvedla organizace ve svém prohlášení.
V červenci loňského roku dostala hlavní kandidátka Lina Johnsenová příležitost od „Tagesthemen“ přikrášlit zločiny své organizace v hlavním vysílacím čase v Německu.
„Nechceme tam jít čistě kvůli klasické stranicko-politické práci,“ řekla.
Lidé by také mohli předkládat návrhy, jaké kroky by v Parlamentu rádi viděli. Myslí si také, že je myslitelné vytvoření sociální rady – modelu, který je již nyní jedním z hlavních požadavků „poslední generace“ pro evropské volby.
Její krédo: „Pokud už nechcete být součástí destruktivního systému, musíte se mu aktivně postavit. Občanský odpor, ať už na ulicích, u soudů nebo v parlamentu, je naší největší nadějí.“
Pokud se Johnsenová dostane do Evropského parlamentu, může se těšit na měsíční plat ve výši 10 075,18 eur hrubého nebo 7 853,89 eur čistého po odečtení daní EU a příspěvků na pojištění.
Finanční prostředky pocházejí z rozpočtu Parlamentu, jinými slovy z peněz daňových poplatníků.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 5 Průměrně: 5 ]Článek Klimatičtí extremisté z Německa kandidují do EP, chtějí prosadit ještě radikálnější Green Deal se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden