Proč Brusel odmítá zrušit letní čas? Podařilo se zjistit skutečný důvod
RSS

Proč Brusel odmítá zrušit letní čas? Podařilo se zjistit skutečný důvod


Jistě jste také zaznamenali, že před několika lety padlo na půdě EU rozhodnutí, že se letní čas zruší. U nás by tak celoročně platil středoevropský čas. Nicméně posléze bylo toto rozhodnutí odvoláno a  mezitím se objevily různé důvody, proč náhle EU od ukončení změny času couvá.
Nejprve byl jako hlavní důvod zmíněn Covid. Po covidu válka a nyní se objevují další vysvětlení, která jsou podle informací zcela zástupná. Nyní se podařilo německým novinářům zjistit z pozadí bruselských úřadů pravdu: za rozhodnutím stojí „špatní voliči.“
Jak jistě víte, tak v EU je demokracie asi tak ve stylu Severní Koreji – tedy ty „správné“ probruselské frakce mají nejvíc výsad a ty špatné jsou potlačovány.
Tedy proti frakci, která nevyznává „hodnoty EU,“ je postaven tzv. cordone sanitaire. Tato jediná frakce nesmí mít žádné místopředsedy EP, ale nesmí obsadit ani žádné další vedoucí funkce – například ve výborech, nesmí nominovat eurokomisaře a nesmí se účastnit mnoha parlamentních debat.
Například při debatě o migračním paktu měla frakce ID zákaz účasti – a vzhledem ke špatným postojům byla posléze z debaty vyloučena i frakce ECR. Zbytek frakcí si pak migrační pakt sestavil po svém.
Takto „demokraticky“ se jedná v EU k většině otázek. A protože je nejvíc zastánců zrušení letního času mezi voliči dvou zmíněných frakcí, rozhodli se v Bruselu, že i proti těmto voličům bude postaven „cordone sanitaire.“
Navzdory rozhodnutí Evropského parlamentu z roku 2019 o zrušení letního času v Evropě stále chybí jeho provádění. Také v noci ze soboty na neděli museli Evropané posunout své hodiny o hodinu dopředu.
Z Evropské komise se Junge Freiheit dozvěděl, proč rozhodnutí nebude implementováno.  Oficiálně okolí předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové (CDU) obviňuje ze zpoždění členské státy, které nestihly vypracovat koncepci.
To však ve skutečnosti není pravda.
Za zavřenými dveřmi bruselské zdroje, které jsou JF známy jménem, ale které si přejí zůstat v anonymitě, uvádějí pro změnu času  zcela jiné důvody:
„Je pravda, že od roku 2018 se většina Evropanů v průzkumech veřejného mínění důsledně vyslovuje pro jednotný čas v létě a v zimě. Průzkumy ale ukázaly i něco jiného: Podíl odpůrců letního času je obzvláště vysoký mezi voliči pravicově populistických stran.“
V souvislosti s aktuálními demografickými průzkumy před červnovými volbami do Evropského parlamentu tento trend opět zesílil.
„S rostoucí podporou Le Penové, AfD, FPÖ a tak dále, roste i odmítání letního času. Bez těchto voličů pro sjednocení času není většina. V EU panuje shoda, že nemůžeme a nebudeme ustupovat požadavkům krajní pravice a pravicového populismu,“ řekl blízký důvěrník Ursuly von der Leyenové.
Hlavy států a vlád „liberálních demokracií,“ s výjimkou Maďarska, se za zavřenými dveřmi dohodly, že společně s Evropskou komisí prosadí zrušení letního času mezi voliči takzvaných „demokratických stran.“
Pouze v případě, že se to podaří a podíl podpory eurohujerských voličů se výrazně zvýší, bude toto téma znovu zařazeno na pořad jednání a pak se možná konečně dočkáme zrušení letního času…
 
Mimochodem, nezapomeňte se podívat na datum vydání článku…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek Proč Brusel odmítá zrušit letní čas? Podařilo se zjistit skutečný důvod se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden