V oblasti jižního Finska a ruského Petrohradu se objevil podivný zápach doprovázený oblačností
RSS

V oblasti jižního Finska a ruského Petrohradu se objevil podivný zápach doprovázený oblačností


Pokud bychom již několik dní neměli nad Evropou podivný mrak, který je prezentován jako „saharský písek,“ asi by ta zpráva nebyla až tak zajímavá. Nicméně zde zaujme právě fakt, že se podivný úkaz objevil ve stejnou dobu, kdy jižní a střední Evropu trápila oblaka údajného saharského písku, navíc doprovázená silným větrem.
Můžeme jen spekulovat o tom, co za tím asi stálo. Připomínám zjištění staré jen pár let, kdy analýza spadu z údajného saharského prachu  neměla svým složením nic společného se skutečným saharským pískem.
Ve stejnou dobu se pak objeví záhadná oblačnost doprovázená příšerným zápachem – a to v oblasti Ruska a Finska, tedy již poněkud víc na severu.
Náhoda to samozřejmě může být, ale také nemusí. O souvislosti obou dějů můžeme samozřejmě jen spekulovat. Zde je také dobré připomenout, že už dlouho se nám prezentují různé způsoby manipulací počasí.
Co když se skutečně testují? Nebo jde o něco úplně jiného?
Odpověď zřejmě jen tak nenajdeme.
 V oblasti kolem finského hlavního města Helsinek byl zjištěn silný a nepříjemný zápach připomínající síru nebo spálenou gumu. Zápach byl hlášen v oblasti rozprostírající se nejméně 60 km podél jižního pobřeží Finska. A někteří tvrdí, že pochází z ruského Petrohradu.
„‚Záchranné oddělení a další orgány tuto záležitost vyšetřují‘,“ napsalo oddělení v příspěvku na X.
Nic nenasvědčovalo tomu, že by zápach představoval zdravotní riziko, dodala.
Ruské médium Fontanka v neděli informovalo, že obyvatelé několika oblastí Petrohradu, ruského města nejblíže Finsku, si stěžovali na nepříjemný zápach a přirovnávali ho k zápachu plynu, odpadků nebo spálené gumy.
„V Helsinkách a Uusimaa byl čas od času zaznamenán silný zápach ve vzduchu. Záchranná služba a další orgány v současné době záležitost vyšetřují,“ napsala agentura na X.
Mnozí si na sociálních sítích na zápach stěžovali:

„Dorazil na Vasiljevský ostrov. Páchne to jako směs odpadků, spálené gumy a hoření. Probudila jsem se kvůli zápachu v 7 hodin ráno, zavřela jsem všechna okna,“ napsala ruská uživatelka Dasha Nukolova na X.
„Ano, v Primorské se taky nedá dýchat, je tam hrozný smrad, jako plyn. Probudila jsem se s bolestí hlavy a nemohla jsem dýchat,“ napsala další uživatelka, Máša Artamonovová.

Tolik zpráva, při které mi nedalo nevzpomenout právě na mnohé plánované geoinženýrské zásahy. Při některých z nich se používá právě oxid siřičitý – viz například zde, zde nebo zde .
A podle toho, co víme, již nejde jen o teoretické úvahy, ale opakovaně mělo dojít i k praktickým testům.
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 6 Průměrně: 5 ]Článek V oblasti jižního Finska a ruského Petrohradu se objevil podivný zápach doprovázený oblačností se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden