Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci od 25 let věku
RSS

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci od 25 let věku


Prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal zákon, který snižuje věkovou hranici pro registraci občanů k vojenské službě z 27 na 25 let. (Foto: Shutterstock)

Informovala o tom agentura RBC-Ukrajina s odvoláním na internetové stránky Nejvyšší rady.Připomeňme, že Nejvyšší rada odhlasovala zákon č. 9281 30. května 2023 a 5. června téhož roku byl dokument předložen prezidentovi k podpisu. Od té doby však leží bez prezidentova podpisu.
Klíčový bod na Ukrajině. Hrozí nám problém, říkají obránci

Dne 2. dubna 2024 bylo na internetových stránkách Nejvyšší rady uvedeno, že zákon byl vrácen s podpisem prezidenta.V textu, který loni podepsal předseda Nejvyšší rady Ruslan Stefančuk, se však uvádí, že zákon vstupuje v platnost následující den po zveřejnění.To znamená, že již od 3. dubna mohou být vydávány povolávací rozkazy 25letým občanům povinným vojenskou službou.
Jeffrey Sachs: Válce Ruska s Ukrajinou se dalo zcela vyhnout

Snížení věku pro mobilizaciJiž 30. května loňského roku přijala Nejvyšší rada zákon, kterým se snižuje věková hranice občanů povinných k vojenské službě z 27 na 25 let. Pro zákon hlasovalo 304 poslanců.Návrh zákona iniciovalo Ministerstvo obrany Ukrajiny společně s Ozbrojenými silami Ukrajiny. Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj však zákon nepodepsal. Nevstoupil tedy zatím v platnost.Bývalý tajemník NSDC Oleksij Danilov nedávno uvedl, že prezident Zelenskyj dosud neschválil snížení věkové hranice pro vojenskou službu na 25 let, neboť se jedná o citlivou otázku.
Ukrajinská pornohvězda pózovala s válečnými veterány

Rovněž na tiskové konferenci 19. prosince loňského roku prezident Zelenskyj prohlásil, že je připraven podepsat zákon o snížení věkové hranice pro brannou povinnost na 25 let. Avšak pouze v případě, že obdrží argumenty od armády.Zdroj: rbc.u
Článek Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci od 25 let věku se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden