Francie: Svátek dobytí Bastily byl ve znamení řádění multikulturních gangů (videa)
RSS

Francie: Svátek dobytí Bastily byl ve znamení řádění multikulturních gangů (videa)

Hořící auta i domy, útoky na policejní stanice, zničená škola i budova radnice  – to vše a mnohé jiné zažila Francie v noci na čtvrtek, kdy země slaví svátek dobytí Bastily.
Multikulturní gangy se tradičně projevují na jakýkoli svátek, přičemž ve Francii je svátek oslavovaný 14. července svátkem největším. Zapalování aut, běžné již dlouhé roky na Silvestra, je pevně spjato i s tímto svátkem. A nejen to, obohacovány byly i různé budovy, včetně policejních stanic…
Noc z 13. na 14 . července byla v dijonské aglomeraci násilná . V Dijonu a Talantu došlo k četným požárům automobilů a odpadkových košů. Několik svědků  vyprávělo o „noci nepokojů“.
Proto tento čtvrtek odpoledne prefekt Côte-d’Or Fabien Sudry a starosta Thierry Falconnet uspořádali tiskovou konferenci.
Škody jsou nepřiměřené. Radnice v Chenôve utrpěla tři útoky: minometnou palbu na dveře radnice, pak útok proti CCAS (komunální centrum pro sociální akce) a nakonec na vnitřní školicí místnosti.
Budova CCAS je zcela zničena. Asi padesát zaměstnanců se ocitlo bez pracoviště a budova si vyžádá několikaměsíční rekonstrukci.
Starosta Chenôve, Thierry Falconnet, hovoří o „útoku podle trestního zákoníku“. Prefekt Fabien Sudry řekl, že byl „postižen, jako prefekt a občan, protože tyto činy se odehrály ve stejný den, kdy vlaje vlajka republiky“.
V obci Stains zapálil jeden z řádících gangů bytový dům, vyhořel mimo jiné i byt, který obývá těhotná žena (viz video).

Ogun, #policier et héros du quotidien. Cité neuf à #stains , des #pompiers empêchés d’intervenir par des voyous qui les canardent! Un mortier enflamme l’appartement avec une femme enceinte à l’intérieur. Ogun, courageux, grimpe et sauve la victime! Vive la France! #fetenationale pic.twitter.com/AAR1WaibTh
— Matthieu Valet (@mvalet_officiel) July 14, 2022

Při zásahu pomohli obyvatelům, kteří se v objektu nacházeli, dva policisté. Jeden z nich se pak ocitl uvězněný v plamenech, když sestupoval ze schodů.  Trvalo asi patnáct minut, než s pomocí hasičů mohl budovu opustit.
V oblasti Val-de-Marne gangy „oslavovaly“ svátek útočením na policisty hned na několika místech.
Noc násilí proti policii ve Val-de-Marne. Policie byla v mnoha obcích terčem vícenásobné palby z minometů a vrhání projektilů. Ve Villejuif byl policista vážně zraněn při hození dlažební kostky, která prošla předním sklem jeho vozidla (viz titulek), během útoku vedeného několika lidmi, kteří uprchli.
V noci ze středy na čtvrtek byl ve Villejuif (Val-de-Marne) vážně zraněn policista v autě, jehož posádka byla terčem dlažebních kostek a ohňostrojů. V nemocnici mu bylo připsáno deset dní  pracovní neschopnosti (ITT).
K tomuto násilnému útoku na policii došlo kolem 1:00 v 66 rue Marcel-Grosmenil. Tito policisté z pohotovostní policie byli  na cestě k zásahu v Cité Lamartine, když je napadlo několik osob. „Dostali se pod palbu z ohňostrojů, která zasáhla jejich vozidlo,“ popisuje zdroj blízký vyšetřování. Jeden z útočníků, který si zakrýval obličej, přistoupil a hodil na policejní Renault Mégane dvě dlažební kostky v úrovni čelního skla. „Největší dlažební kostka prošla čelním sklem a zasáhla kapitána sedícího na předním sedadle spolujezdce. Má zraněné rameno a byl také zraněn rozbitým sklem, na paži a na krku,“ dodává tento zdroj.
K násilí na policii došlo v noci z 13. na 14. července i v dalších městech oblasti. Kolem 22:40 byly v Charenton-le-Pont, v rue du Séminaire-de-Conflans, cílem dvě posádky národní a obecní policie. Úředníci zasahovali u jedinců, kteří uprostřed silnice postavili zátarasy. Totéž se odehrálo kolem půlnoci v Sucy-en-Brie, kde se stanice městské policie na Place de la Fraternité stala terčem minometné palby. V obou případech policie použila kanystry se slzným plynem. Ke zranění ani zatčení nedošlo.
K dalšímu útoku došlo  ve Villiers-sur-Marne kolem půlnoci. V místě bylo zapáleno auto a popelnice. Asi patnáct jedinců se skrytou tváří zaútočilo na policisty hned po příjezdu, zejména zábavní pyrotechnikou. Byly vyžádány posily a hasiči. „Policie objevila v nákupním vozíku asi padesát dlažebních kostek a dvacet Molotovových koktejlů,“ uvedl policejní zdroj. „Tato záloha byla připravována dlouhou dobu s jasným úmyslem zabít.“
Osm mladých lidí ve věku 9 až 13 let se vloupalo do základní školy Pierre-Cot a poškodilo modulový prostor o rozloze 180 m², který zahrnuje tři třídy a nachází se v zadní části budovy. Podle našich informací školník, který žije na místě, zavolal policisty poté, co slyšel hluk a překvapil tyto mladé lidi na nádvoří kolem 20:45. Osm mladistvých bylo vyslechnuto a poté předáno rodičům k pozdějšímu předvolání.

 V departementu Rhône bylo v noci ze středy na čtvrtek zapáleno nejméně čtyřicet aut, zejména v 8. obvodu Lyon (viz video).

To je o něco méně než loni, kdy v noci z 13. na 14. července zachvátily plameny 51 vozidel.  Zapáleno bylo také kolem 40 popelnic.
Výše je uveden jen výběr různých událostí. I když nikde není uveden původ pachatelů, lze si jej docela jednoduše domyslet. K většině uvedených obohacení totiž došlo v místech, kde příliš původních Francouzů nenajdete….
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Francie: Svátek dobytí Bastily byl ve znamení řádění multikulturních gangů (videa) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden