Generální tajemník NATO chce Ficovi a Orbánovi udělat čáru přes rozpočet a vyzval k povinnému vyzbrojování Ukrajiny členským státy NATO ve výši 100 miliard EUR v důsledku očekávaného konce americké pomoci Kyjevu! Dobrovolnost vyzbrojování Ukrajiny ze stra
RSS

Generální tajemník NATO chce Ficovi a Orbánovi udělat čáru přes rozpočet a vyzval k povinnému vyzbrojování Ukrajiny členským státy NATO ve výši 100 miliard EUR v důsledku očekávaného konce americké pomoci Kyjevu! Dobrovolnost vyzbrojování Ukrajiny ze stra


Generální tajemník NATO chce Ficovi a Orbánovi udělat čáru přes rozpočet a vyzval k povinnému vyzbrojování Ukrajiny členským státy NATO ve výši 100 miliard EUR v důsledku očekávaného konce americké pomoci Kyjevu! Dobrovolnost vyzbrojování Ukrajiny ze strany zemí NATO prý už nestačí! A ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Kyjev k vydání teroristů, jinak bude Ukrajina čelit následkům!
Kdo četl Gogola, tak nebude překvapen. Když je málo dobrovolníků, přijde velitel a rozkazem z toho udělá povinnost, aby ta dobrovolnost k něčemu vypadala a nedělala našemu útvaru ostudu! Ano, přesně tímto poznatkem ze satirické tvorby ruského autora se zjevně ve středu inspiroval generální tajemník NATO a přišel s výroky, které opět přilévají olej do válečného ohně na Ukrajině.
Šéf aliance Jens Stoltenberg totiž na tiskové konferenci v sídle NATO v Bruselu prohlásil [ 1 ], že aliance musí vytvořit nový fond na válečnou pomoc Ukrajině ve výši 100 miliard EUR , aby prý Ukrajina mohla plánovat, organizovat a zahajovat nové a další ofenzívy. Stoltenberg nemluvil v jednotném čísle, mluvil o ofenzívách, přičemž zdůraznil, že Ukrajina potřebuje více dlouhodobé válečné pomoci a méně té krátkodobé.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4kp8fl","div":"rumble_v4kp8fl"});
Jenže to podle všeho nestačí, protože Stoltenberg vyzval, že NATO by mělo Ukrajině pomáhat více na bázi povinných závazků zemí NATO a méně se spoléhat na dobrovolnost. Jinými slovy, dobrovolnost není valná a tudíž musel teď přijít velitel a udělá z toho povinnost, aby ta dobrovolnost k něčemu vypadala a nedělala ostudu NATO. A to je situace, která úplně může změnit politiku a postoje Maďarska a Slovenska, resp. vlád obou zemí. Obě země jako členské státy NATO odmítají vyzbrojování Ukrajiny napřímo, tedy ze státních zásob a z rezerv národních armád, i když soukromým firmám v exportu zbraní na Ukrajinu nebrání.
Stoltenberg navrhne povinný balík 100 miliard na vyzbrojování Ukrajiny, ale volby do EU parlamentu a parlamentní volby v zemích NATO mohou všechno změnit
Jenže Stoltenberg nemluvil o soukromých zbrojařích, ale o státních kasách 31 členských států NATO, které mají vytvořit válečný fond ve výši 100 miliard EUR na válečné úsilí Ukrajiny, aby podle Stoltenbergových slov moha plánovat, organizovat a zahajovat ofenzívy. Reakce Budapešti a Bratislavy zatím nezazněly, ale to nebude zjevně dlouho trvat.
Stoltenberg totiž hodlá tento plán na vytvoření 5-letého zbrojního programu na válečnou podporu Ukrajiny ve výši 100 miliard EUR předložit na vrcholném summitu NATO v červenci ve Washingtonu . Tento fond má plně nahradit americkou účast na financování Ukrajiny, protože se očekává, že USA se po zvolení Donalda Trumpa stáhnou z podpory Ukrajiny a země NATO budou muset náklady na vedení ukrajinské války vzít na svá bedra.
Jens Stoltenberg, generální tajemník NATO Tento šílený plán mohou nabourat pouze parlamentní volby v členských zemích NATO a rovněž letošní volby do Evropského parlamentu. Odpor vůči válce na Ukrajině utěšeně sílí v celé Evropě, protože náklady na válku dopadají na obyčejné občany. Např. v Česku vláda Petra Fialy okradla české důchodce na valorizacích důchodů a poté dokonce svým vlastním pravicovým a liberálním voličům zvedla daně a odvody, a to všechno jen kvůli tomu, aby vláda dokázala alokovat dostatek peněz na nákupy 800 000 granátů pro Ukrajinu, pro další vyzbrojování Ukrajiny a vedení války, a to všechno na úkor českých občanů a i vlastních voličů.
Fialova pětikoalice jde ke dnu, a proto Fiala vsadil všechno na podporu Ukrajiny, možná vyhlíží post velvyslance v Kyjevě po konci jeho vlády
To samo se ale děje v Polsku, v Německu, ve Francii, prostě vlády sahají do kapes občanů a přesouvají je na Ukrajinu na podporu války. Odpor proti válce roste v Evropě ne kvůli tomu, že by najednou lidé procitali a stávali se z nich pacifisté, ale je to kvůli tomu, že občané vidí, že vlády se více starají o Ukrajince a o jejich válku, než aby se starali o ně samotné.
A to je přesně ten důvod, proč podpora válce na Ukrajině v Evropě utěšeně klesá, protože ta válka začala podle očekávání sypat bomby a dělostřelecké granáty přímo do nákupních vozíků evropských občanů. A ta vybuchlá munice v těch vozících už nadělala pěkné díry. Obrovská inflace, neúnosné ceny energií a paliv, rostoucí daně a odvody, vzrůstající nezaměstnanost a hordy Ukrajinců, kteří vytlačují z pracovních míst místní obyvatele.
Vít Rakušan zachraňuje své preference ve výjezdní estrádní show Na nákupní frontě již není klid, panuje na ní již značné znepokojení, někteří vykřikují, že Fiala je okradl na penězích i na slibech z předvolební kampaně, objevují se první opuštěné nákupní vozíky v podobě úprku českých občanů za nákupy na polský a německý trh, takže šéf STAN cítí mořskou vodu a mokro v botách, že Fialova pětikocábka jde ke dnu, a proto vyrazil na estrádní show po hospodách v Čechách a na Moravě, kde dělá ze svých odpůrců idioty a tím loví hlasy u skalních voličů stánkařů.
Cítí totiž konec pětikoaličního projektu. Průzkumy sice mohou být cinknuté, ale ne úplně všechny a ta čísla propadu hlasů jsou děsivá. O to více se Fiala zašprajcoval a chce více podporovat Ukrajinu. Podle našich informací prý je ve hře i post velvyslance na Ukrajině pro Petra Fialu po konci jeho vlády a po jeho odchodu z čela ODS, pokud po prohraných sněmovních volbách bude nucen rezignovat na funkci předsedy strany.
Rusko oficiálně požádalo Ukrajinu o vydání organizátorů terorismu páchaného v Rusku
Proto ta iniciativa s dělostřeleckými granáty pro Ukrajinu. Proto ta aktivace zpravodajské hry Hlas Evropy z dílny Míši Koudelky v jeho centrále ve Stodůlkách. Ruská hrozba navždy! Takto prý Fiala emotivně zavelel na nedávné poradě se svými PR poradci při konzultacích propadů preferencí. Není vyloučeno, že Fiala chytá nerva i kvůli ruské generální prokuratuře, která zahájila stíhání Fialovy vlády z podílnictví a podpory terorismu v souvislosti s dodávkami zbraní a zejména raketometů RM-70 Vampire k teroristickým útokům zejména v Belgorodu. A Rusko skutečně nežertuje.
Petr Fiala na návštěvě u Michala Koudelky, šéfa BIS v centrále v pražských Stodůlkách Ruské ministerstvo zahraničí totiž v neděli vydalo [ 2 ] Ukrajině ostrou mezinárodní demarši, ve které požaduje vydání ukrajinských teroristů k soudu do Ruska na základě mezinárodních smluv a dohod o potírání terorismu. A není vyloučeno, že Fiala je strachem bez sebe, že podobnou demarši brzy adresuje ruské zamini i do Česka, protože i ČR je signatářem dohod o potírání terorismu. Pojďme si ocitovat, co se v ruské demarši adresované Kyjevu vlastně nachází:
O předložení nároků Ruska podle Mezinárodní úmluvy o potlačování teroristických bombových útoků a Mezinárodní úmluvy o potlačování financování terorismu ze strany Ukrajiny
Krvavý teroristický útok v Krasnogorsku z 22. března, který šokoval celý svět, není zdaleka prvním teroristickým útokem proti naší zemi v poslední době. Vyšetřování prováděné příslušnými ruskými orgány ukazuje, že stopy všech těchto zločinů vedou na Ukrajinu.
Další barbarské teroristické útoky s použitím výbušných zařízení stály život novinářů D. A. Duginy a M. J. Fomina (V. Tatarského), vedly k těžkému zranění spisovatele E. N. Prilepina a smrti jeho řidiče A. I. Šubina, k úmrtí pěti lidí v důsledku výbuchu na Krymském mostě a ke zranění 42 osob při výbuchu v kavárně v Petrohradě. Vraždy a zranění civilistů včetně dětí provázely nájezdy teroristické organizace Ruský dobrovolnický sbor (RDK).
V této souvislosti ruské ministerstvo zahraničí předalo ukrajinským orgánům požadavky v rámci Mezinárodní úmluvy o potlačování teroristických bombových útoků (ICBT) [ 3 ] a Mezinárodní úmluvy o potlačování financování terorismu (ICSFTU) [ 4 ] na okamžité zatčení a vydání všech osob zapojených do daných teroristických činů.
Mezi těmito požadavky je i zatčení šéfa Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) V. Maljuka, který 25. března cynicky přiznal, že Ukrajina zorganizovala bombový útok na krymský most v říjnu 2022 , a prozradil podrobnosti o dalších teroristických útocích v Ruské federaci.
Boj proti mezinárodnímu terorismu je odpovědností každého státu. Ruská federace požaduje, aby kyjevský režim okamžitě ukončil jakoukoli podporu teroristických aktivit, vydal odpovědné osoby a nahradil obětem způsobené škody. Porušení závazků Ukrajiny vyplývajících z protiteroristických úmluv bude mít za následek její mezinárodněprávní odpovědnost.
Rusko začalo stejně jako v prosinci 2021 postupovat v oficiálním rozesílání dokumentů do světa jako poslední pokus o smír. Tehdy šlo o nabídku dohody Ruska s NATO a USA o bezpečnostních zárukách pro Rusko ve vztahu k Ukrajině a k NATO, kterou Washington a Brusel odmítly a o dva měsíce později proběhla ruská invaze na Ukrajinu. Co bude následovat po očekávaném odmítnutí této demarše, to se můžeme jen dohadovat.
Demarše zaslaná Ukrajině byla sdílena a uveřejněna pro ruská média Mohlo by jít o operaci na likvidaci významných představitelů ukrajinských tajných služeb, mohlo by jít o vytvoření nárazníkové zóny v Charkovské oblasti, o které se již Vladimir Putin zmínil, prostě těch možnosti je mnoho. Každopádně je to poprvé oficiálně, kdy ruské zamini žádá Kyjev o předání organizátorů teroristických útoků v Rusku. A musí být Rusku jasné, že Ukrajina žádost zamítne. Ovšem z celé věci vyplývá, že demarše byla zaslána a poté s ruskými médii oficiálně sdílena čistě proforma, aby mezinárodnímu právu bylo učiněno zadost. A jakmile uplyne lhůta na odpověď, Rusko automaticky přistoupí k nějakým dalším krokům. Uvidíme, co to bude.
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden