Poctivá a obětavá práce Fialovy vlády nese ovoce (už jí věří jeden člověk z pěti)
RSS

Poctivá a obětavá práce Fialovy vlády nese ovoce (už jí věří jeden člověk z pěti)


JOSEF NOŽIČKA
Byť se některá dezinformační média stále snaží tvrdit, že současná vládní koalice nemyslí na běžné občany, opak je pravdou.


Příznivci vlády premiéra Fialy (což jsou vesměs úspěšní, pracovití a vzdělaní lidé) mají po včerejšku důvod k radosti. Když podle výzkumu agentury CVVM, uskutečněného na konci loňského roku, měla vláda důvěru jen 17 % respondentů (viz odkaz  zde ), tak z toho měli její kritici (což jsou lidé vesměs líní, neschopní a nevzdělaní) škodolibou radost. Fialovu kabinetu dokonce někteří z nich prorokovali, že ho za chvíli budou mít v oblibě jen rodinní příslušníci premiéra a jednotlivých ministrů.
Jak však hlásá například titulek  včerejší zprávy  na Novinkách.cz, vláda si v průzkumu, uskutečněném v období ledna až března letošního roku, u občanů polepšila. Zatímco na sklonku loňského roku jí důvěřoval jen každý šestý občan, nyní je to již každý pátý. Sice to dosažené číslo 20 % ještě možná není důvodem k otvírání šampaňského, zakoupeného při nutellových nákupech v Německu či Polsku, ovšem jako vcelku jasný signál toho, že se dezolátům, placených Ruskem, náš demokratický vývoj nedaří zvrátit, to určitě vnímat lze.
Byť se totiž některá dezinformační média stále snaží tvrdit, že současná vládní koalice nemyslí na běžné občany, opak je pravdou. Prosazení korespondenční volby i přes tuhý odpor opozice, dotace na elektroauta pro firmy, možnost opravit si dům po babičce díky státní dotaci nebo zřízení Národního parku Křivoklátsko, to všechno jsou věci, které v blízké budoucnosti výrazně přispějí ke zlepšení kvality života běžných občanů. Ostatně, třeba takový vicepremiér a ministr Rakušan si i přes své obrovské pracovní vytížení pravidelně najde čas na to, aby si zajel s běžnými občany do nějakého restauračního zařízení popovídat.
V neposlední řadě pak musel každý aspoň trochu objektivní občan zaznamenat výrazné zlepšení politické kultury v porovnání s tím, čeho jsme byli ještě do roku 2021 svědky. V Poslanecké sněmovně členové současné vládní koalice i přes svou převahu nikdy nebrání vystoupit opozičním poslancům a trpělivě jejich hlasům naslouchají. A na rozdíl od totálně prolhané Babišovy či Sobotkovy vlády členové té současné nikdy nezapomenou uvést do majetkového přiznání všechen svůj majetek a téměř nikdy lidem nelžou. (Pokud zcela výjimečně ano, tak se po vzoru vicepremiéra a ministra Jurečky vždy charakterně omluví.)


Josef Nožička

 
The post Poctivá a obětavá práce Fialovy vlády nese ovoce (už jí věří jeden člověk z pěti) first appeared on .


Nejčtenější za týden