Já to nevěděl, já to nevěděl, odpusťte mi, pane Obersturmführere
RSS

Já to nevěděl, já to nevěděl, odpusťte mi, pane ObersturmführereŠTĚPÁN CHÁB
Tak naši čučkaři z BIS se pustili na politickou dráhu a snaží se ovlivnit výsledky voleb do Evropského parlamentu . Obvinili (dle vzorce – mouřenín posloužil, mouřenín může jít) zcela marginální a neviditelný web Voice of Europe z cíle ovlivnit celou Evropskou unii a zvrátit výsledek voleb na Putinovu stranu. Do toho se nám ozvali moudří hosté pozvaní Českou televizí, kteří pravili, že kritizovat BIS je už samo o sobě proruské a silně podezřelé.

Začněme kauzou BIS. BIS oznámila, že web Voice of Europe jel vlivovou akci zacílenou na politiky. Korumpoval je a přikláněl je na temnou stranu síly. A to za pomoci úplatků, tvrdí pavlačová drbna Koudelka, druhdy plukovník, dnes z rukou rozvědčíka pohříchu generál. Braní úplatků všichni popřeli a nikdo nebyl za jejich braní vzat do vazby, ani nechytil trestní oznámení.

Mediální obvinění chytili od Koudelky bývalý prezident Klaus, bývalý poslanec Cyril Svoboda, demonstrující opozičník Rajchl nebo například poslanec německé AfD Petr Bystroň, který byl obviněn (opět pouze mediálně, tedy bez nutnosti předložit důkazy) z braní úplatků od zmíněného až děsivě nebezpečného webu. Petr Fiala, geroj našich dní, na sociálních sítích oznámil, že s webem Voice of Europe je utrum. Stejně jako já se tedy nikdo nemůže kouknout, co nás tak ohrožovalo. Fiala spolu s Koudelkou, jako ti praví Čuk a Gek, odhalili ruské podhoubí a rozmetali ho na kousky. Do toho, pro pobavení lidu, se rozvědčík na Hradě proletěl po vzoru Vladimira Putina letadlem. Aby ukázal, že i on gerojem našich dní a srdcí (což je něco jako zviřátko na konec v televizních zprávách).

Označit přímo za poetickou se dá odpověď bývalého poslance Cyrila Svobody na otázku, jak mohl poskytnout rozhovor tak toxickému webu, jako byl Voice of Europe. „Jak jsem mohl vědět, že to bude bezpečnostní hrozba? V době, kdy jsem poskytl rozhovor, nebyli na žádném seznamu. Teď bych rozhovor neposkytl, ale nebyli na žádném seznamu, když jsem ho poskytl.“ Svoboda ubezpečil veřejnost, že od webu žádnou platbu nepřijal. Ale všimněme si toho neuvěřitelného strachu ve slovech Svobody. Jak jsem mohl vědět, pane vyšetřovateli, že to bude bezpečnostní hrozba, zní v odpovědi. Nebyli na žádném seznamu, pane Obersturmführere. To slynulo ze rtů Cyrila Svobody místo sebevědomé odpovědi člověka žijícího ve svobodné demokratické společnosti, která by měla znít nějak takto: Nestojíte mi s tím kádrováním za odpověď, bolševiku totalitářský.
Teď otázka. Jak přesně se ovlivnila politika v Evropské unii, když určití politici z víceméně konzervativního politického spektra měli k dispozici o jeden mediální server víc? Navíc server, který byl prakticky neviditelný, nefiguroval v žebříčcích nejčtenějších a běžný člověk na něj tedy ani nenarazil (přiznávám, že jsem o něm od čučkařů slyšel prvně). A jaký dopad může mít ono „šokující” odhalení našich čučkařů a následné tajtrdlíkovské gesto našeho nejvyššího z Fialů na volby do Evropského parlamentu? Všimněme si té nádherné manipulace. Zavřen server financovaný Ruskem. Nepopírám, vůbec, jistě byl placen, když to ti naši čučkaři říkají. Ale hnojomet se okamžitě obrátil proti politikům, kteří mu dali rozhovor. A ten poskytli bez vědomí toho, že je placen Ruskem.
Prostě další ze stovek serverů, který dává prostor pro propagaci politikova smýšlení. Jenže nohsledi čučkařů začnou zpětně, zdůrazňuju zpětně kádrovat své politické oponenty. A to za něco, o čem neměli a ani nemohli mít potuchy. Klaus poskytl rozhovor. A ten dezolát Rajchl. A dezolátka Majerová z Trikolory, která teď peče s SPD Tomia Okamury. Ti všichni se teď mají omlouvat jako Cyril Svoboda. Sypu si popel, pane Obersturmführere. Za to, že jsou kádrovaní kádrováky novobolševismu? To, jakou politiku zastávají, není proputinovské, proruské a ani dezinformační. To je, sakra, součást svobodné společnosti při zápolení politických stran. A to, že Putin nosí boty, neznamená, že všichni ostatní se musíme zout, abychom nebyli jako Putin. To je prostě dezinformační manipulace non plus ultra. A právě tu předvádí čučkaři ve spolupráci s vládními politiky a spřátelenými médii. Práci tajných služeb přetvořili na politický souboj. Naprosté chucpe.

Ale obraťme se na Českou televizi a její pečlivě vybrané hosty. Do útrob Kavčích hor zavítal bezpečnostní analytik Otakar Foltýn a začal hovořit. Bude to dlouhý citát, protože z jeho myšlenkového průvanu ve veřejnoprávní televizi se nesmí vynechat jediné slovo.

„Rusko se snaží vyvolat dojem, že nic není pravda. To znamená, pokud nebudete věřit základním hodnotám, na kterých stojí váš stát, nebudete věřit svým vlastním institucím, budete zpochybňovat například své vlastní tajné služby – a nechci sahat do svědomí některým bývalým ústavním činitelům, tak pokud tímto způsobem znevěrohodňujete svůj vlastní stát a své vlastní bezpečnostní složky, tak samozřejmě děláte přesně to, co ty ruské tajné služby chtějí. To znamená první markant, který vám řekne, pravděpodobně je to ruská propaganda, je zpochybňování samotné existence pravdy. Druhé, co může být velmi návodné, tak je hra na emoce, to znamená vyvolávání něčeho, co vás vyděsí nebo naštve. To jsou nejrychlejší emoce, které samozřejmě zejména v prostředí algoritmu sociálních sítí fungují velmi dobře. To znamená, pokud mě něco opravdu na první dobrou vytočí, anebo ve mně vyvolává strach, velmi pravděpodobně někdo tyto emoce zneužívá. Pak samozřejmě je potřeba si uvědomit to, že dobrá dezinformace není založena primárně na očividné lži, ale namixována s něčím, co má reálný základ, a teprve k tomu následně připojíte nějakou lež. A úplně poslední znak je velmi typický tím, co třeba bylo, jestli si pamatujete sestřelení holandského letadla MH-17, tak jenom během prvního měsíce Rusko vypustilo 30 různých verzí toho, co se stalo, to znamená úplné zamlžení reality. Mimochodem velmi obdobně to dělají teď v případě teroristického útoku v Moskvě,” sdělil bezpečnostní analytik Otakar Foltýn v České televizi.
Co z toho plyne? Pochybovat? Nesmí se . Jakmile přijdou pochyby, je člověk na dobré cestě stát se Putinovým přisluhovačem. Zpochybňovat naše čučkaře? Já to udělal, teď jsem nakoukl na účet a žádné Putinovy rubly jsem tam nenašel. Sakra, já mu tu propagandu pochyb dělám zadarmo. No nejsem já blbec? Přesto je záhodno se přinejmenším pozastavit a ptát se, jak je možné, že se česká tajná služba pustila do politického boje za jednu stranu pětikoaličních hodnot, když má být ze zákona apolitická. Nestranit, ale hledět na ten šlendrián ohrožující republiku padni komu padni.
Vycházeje z poučení pana bezpečnostního analytika můžeme zkonstatovat, že hněv, který v člověku vyvolává politika vlády Petra Fialy, je toxický. 17 procent důvěry, kterou se Fialova vláda pyšní, říká jediné. Těch 83 procent občanů, kteří vládě dle průzkumů nevěří, je na dobré cestě sloužit Putinově říši. Protože mají pochyby o správnosti Fialovy politiky a pohled na jejich „práci“ v nich nutně vzbuzuje celou škálu emocí. Povětšinou negativních. A jakmile se něco takového děje, je člověk na dobré cestě stát se příjemcem úplatků Putinovy diverzní skupiny. Není to popírání veškeré demokracie, na kterou si tu stále hrajeme? Nepopírá to i samotnou soutěž politických stran?
A pozor, jen co bezpečnostní analytik pohovořil o dezinformacích a jak je rozeznat, sám se do dezinformování pustil. Bez faktů, bez opěrky v realitě, jen dohady předkládané jako fakta.
„Rozdíl v případě toho posledního přeletu té ruské rakety spočívá v tom, že všechno nasvědčuje tomu, že to nebyla navigační chyba nebo technický omyl. Samozřejmě je velmi těžké takovéto tvrzení forenzně prokázat, nicméně na rozdíl od těch předchozích případů, kdy se mohlo jednat o následek rušení v případě samotného sestřelení na ukrajinské straně a podobně, v tomto případě se zdá, že to byla provokace,” vyvolával Foltýn v České televizi strach a hněv. Tedy ony toxické emoce, které lze při dobré analytikově vůli označit za lahodící Putinově dezinformační politice.
Je to, co říká, možné? Ale jistě. Bezpečnostní analytik ukázal pochyby o tom, že raketa nad Polskem byla technická chyba a míní, že to byl záměr. Pochyby. Pochyby. Jenže ty správné. Pochybovat správně se může. Pochybovat špatně se nemůže. Jsem přesvědčen, že BIS se pokusila zasáhnout do voleb do Evropského parlamentu, aby zajistila (ne)liberárním progresivistům pokračování v destrukci Evropy. To jsou ty špatné pochyby. Žel, brzy se budu, po vzoru Cyrila Svobody třást strachem a volat – já to nevěděl, já to nevěděl, odpusťte mi, pane Obersturmführere.
Ale nezůstaneme jen u bezpečnostního analytika Foltýna. Nakoukneme do kuchyně i příteli po boku, Petru Kolářovi. Ten, kde jinde než v České televizi, vysvětlil, že se na nás neřítí cenzura. Ale je potřeba pochytat diverzní skupinu nepřátel působících na našem území.
„Cenzura je v případě, že omezujete svobodu slova. Tady si myslím, že nejde o omezení svobody slova, ale o identifikaci diverzní skupiny, která má úkol umět s lidmi manipulovat a získávat je pro ruské zájmy,“ pravil pro ČT Petr Kolář, přítel po boku a loutkovodič našeho rozvědčíka.

Co je diverzní skupina? Jsem já součástí diverzní skupiny, když kritizuju BIS, pětikoalici, směrování EU, Green Deal, Koláře s Foltýnem, Českou televizi…? A není to blbost? Vždyť jen uplatňuju nezcizitelné právo občana svobodné společnosti nesouhlasit a kritizovat. A zdá se, že nová doba takové právo svobodné společnosti začne označovat za diverzní a bude volat po tom, aby bylo omezené. Víte co, pane Foltýne, Koudelko, Fialo, Koláři, Pavle…? Jděte s tím do pr*ele. Já do toho vašeho nově vybroušeného a líbivě nalakovaného bolševismu nechci. To vy jste diverzní skupina, která ničí a likviduje svobodu České republiky. Jděte domu, nastavte ruce, nechte si přes ně dát od rodičů proutkem a pak pár dní klečet na hrachu. Pro ty vaše mocensko-vlivové choutky nesmíte zničit svobodu země. Děláte to s úspěchem. Ale na hrachu by vám to slušelo mnohem víc.

A co je nejhorší? Mám takový neurčitý tísnivý pocit, že jsem tímto textem (a nejen tímto) překročil jistou nepsanou hranici a dostal se potenciálně na seznam s diverzní skupinou. A že mě může kdykoliv někdo z Koudelkova klanu nových bolševiků začít zkoumat a řešit. A to je přece strašně špatně. Tohle není svobodná společnost. Není.


Štěpán Cháb, Krajské listyThe post Já to nevěděl, já to nevěděl, odpusťte mi, pane Obersturmführere first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden