Ukrajinští muži platí zdravotně postiženým ženám, aby si je vzaly, aby se vyhnuli frontové linii
RSS

Ukrajinští muži platí zdravotně postiženým ženám, aby si je vzaly, aby se vyhnuli frontové linii


Váleční štváči, kteří podporují další a další posílání zbraní na Ukrajinu, si vůbec neuvědomují, kolik životů tím ničí, kolik mužů už kvůli nim bylo násilně odvedeno do války, které se oni sami účastnit nechtěli, neboť ji necítí jako válku za „zájmy země.“
Válečným štváčům nikterak nevadí, že odmítáním byť jen debaty o mírovém urovnání konfliktu způsobují nesmírné utrpení mnoha rodinám, které přišly o syny, otce, či manžely.
Zoufalí Ukrajinci, kterým se nepodařilo prchnout před násilnými odvody, už vymýšlí způsoby, jak se uchránit od osudu „potravy pro děla.“
Ukrajinští muži údajně platí zdravotně postiženým ženám v zemi, aby se za ně provdaly, aby se vyhnuli odvodům do bojů v první linii války s Ruskem.
Vyšetřování ukrajinského média NGL Media  zjistilo, že  muži v bojovém věku využívají mezeru ve stanném právu, která jim umožňuje vyhnout se vojenské službě.
Pokud mají zdravotně postiženou závislou osobu, mohou požádat o odklad vojenské povinnosti a také o povolení překročit hranice, načež mnozí z nich nadobro prchají.
Vyšetřování odhalilo desítky skupin na Facebooku a Telegramu, ve kterých muži zveřejňují nabídky k sňatku a postižené ženy nabízejí manželství těm, kdo nabídnou nejvíce.
Existují dokonce lidé, kteří z této praxe profitují tím, že působí jako zprostředkovatelé.
Vyšetřování uvádí, že platba ve výši přibližně 3 000 eur obvykle stačí k zajištění fingovaného sňatku se zdravotně postiženou ženou.
Ukrajinský právník Jevhen Filipec řekl: „Podle mých zkušeností ze 100 případů vojáků, kteří žádají o propuštění z rodinných důvodů, 95 případů používá toto téma, že jejich manželka, jejich rodiče nebo rodiče jejich manželky mají zdravotní postižení.“
„K tomu, abyste dostali výjimku, stačí mít takové manželství,“  dodal právník.
Filipec dále poznamenal, že „je téměř nemožné dokázat, že manželství je falešné. Je to možné pouze na základě soudního rozhodnutí. Jeden z manželů má právo obrátit se na soud, aby uznal takové manželství za falešné. Bude to někdo za těchto okolností dělat? To si nemyslím. Ukrajinci jsou velmi vynalézaví.“
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal zákon, který snižuje věk branné povinnosti v zemi o dva roky, aby nahradil nedostatek vojáků.
Nová legislativa snižuje věk pro mobilizaci z 27 na 25 let, což znamená, že více mladých mužů bude posláno do mlýnku na maso v očekávání další ruské letní ofenzívy.
Již dříve se objevila videa, která údajně ukazují Ukrajince, kteří se snažili vyhnout odvodu, jak jsou vyhazováni z autobusu a biti SBU:

"Ukrainians thrown out of the bus on top of each other and beaten like dogs by the SBU"
SBU – Ukraine's equivalent of the FBI.
People taken from their homes sent to the front to die for Biden's war in Ukraine which many gave him a standing ovation. "Churchillian speech" yuck pic.twitter.com/9q1BSQtwQG
— sulatron1ka (@sulatron1ka) March 9, 2024


Průměrný věk ukrajinského vojáka je nyní více než 40 let, stejně jako v Rusku, což podtrhuje, jak byl celý konflikt pro obě strany zničujícím krveprolitím.
Více než 100 000 ukrajinských vojáků (některé zdroje udávají až čtyřnásobek) již bylo zabito, což Ukrajinu donutilo povolat starší personál.
Objevila se také šokující videa, která ukazují mentálně postižené lidi na frontové linii války, kteří jsou zesměšňováni ostatními vojáky.
Minulý měsíc generál Rajmund Andrzejczak, bývalý náčelník polského generálního štábu,  řekl , že Ukrajina válku prohrává.
„Více než 10 milionů lidí se pohřešuje. Podle mých odhadů by se ztráty měly pohybovat v milionech, ne ve stovkách tisíc. Země nemá žádné zdroje, nemá nikoho, kdo by bojoval. Ukrajinci tuto válku prohrávají,“ řekl generál.
Také tento týden konzultant amerického ministerstva zahraničí Edward Luttwak řekl, že země NATO budou muset vyslat vojáky na Ukrajinu, nebo „přijmout katastrofální porážku“, a že Británie a Francie se na to již připravují.Nejčtenější za týden