Francie: Po již ročním výpadku internetu a telefonu v muslimském ghettu odmítá operátor problém z bezpečnostních důvodů řešit
RSS

Francie: Po již ročním výpadku internetu a telefonu v muslimském ghettu odmítá operátor problém z bezpečnostních důvodů řešit


Na podobných případech si nejlépe představíte, jak to asi v takových obohacovaných oblastech vypadá. Například posádky sanitek tam již jezdí jen v doprovodu policie a někam i v neprůstřelných vestách, personál pak často podstupuje kurzy sebeobrany.
Pro kohokoli, kdo nepatří od komunity, může být vstup na dané území, jakých je ve Francii už více než tisíc, velmi nebezpečný. A nejde jen o bezpečnost.
Jak potvrdil operátor, jehož služby přestaly v jistém ghettu nedávno fungovat, tak opravy vyjdou velmi draho – a jednoduše se už vůbec nevyplatí, neboť dřív či později budou kabely opět poškozeny.
Taková situace není nijak výjimečná, k podobným incidentům dochází i v jiných ghettech.
Provozovatel již v této oblasti z bezpečnostních důvodů nepůsobí. Zdravotní středisko a stovky obyvatel se tak ocitly v nesnázích.
„Minulý týden mi naštěstí laboratoř, která se nemohla dovolat do ordinace, kde už pevná linka nefunguje, poslala zprávu na můj mobilní telefon, aby mi poslala urgentní výsledek. Podařilo se mi okamžitě hospitalizovat mého pacienta. Co by se stalo jinak?“ ptá se Souresh Ramassamy, který sdílí lékařské centrum v Pissevinu s pěti dalšími lékaři.
Již více než měsíc nefunguje ústředna kvůli výpadku sítě Orange (pevná, metalická a optická síť), který se dotýká i stovek obyvatel okolí. „Pacienti musí cestovat, aby se objednali,“ dodal jeho kolega Jašin Adam.
„Zavolali jsme opraváře, aby se podíval na poruchu a odpověď operátora nám vyrazila dech!  Podívejte se na tuto textovou zprávu, která nám říká:
‚Abychom zajistili bezpečnost našich techniků, bylo dohodnuto s radnicí, policií a Orange, že až do odvolání nebudou ve čtvrti Pissevin prováděny žádné další zásahy‘,“ upozorňují rozhořčení lékaři.
„Ještě horší je, že po zprávě soudního vykonavatele přišel technik jakoby náhodou na dvě hodiny a to, co stále s přestávkami fungovalo, už nefunguje vůbec,“ povzdechne si Yachine Adam.
Armando Melim, ředitel organizace Orange, která má na starosti vztahy s místními úřady v Gardu, říká:  „Tato textová zpráva byla chyba. Byl to právě Orange, kdo přijal jednostranné rozhodnutí neintervenovat v Pissevinu. Pro nás je to opravdu nejproblematičtější čtvrť.“
A připomíná nám genezi této neřešitelné situace:
„Za poslední tři roky vandalismus neustával, kabely byly opakovaně vytrhávány a přeřezávány, telekomunikační poklopy odstraněny, skříně zničeny, pochopili jsme, že prodejci drog doufali, že deaktivují kamerový dohled nad čtvrtí, což se nestalo.“
Provozovatel podal dvacet stížností a vynaložil stovky tisíc eur na opravu toho, co bylo neustále ničeno. A nakonec se rozhodl chránit své agenty: „Je to naše priorita. Měli jsme právo od opravy ustoupit,“ vysvětluje ředitel.
Nikdy však nedošlo k útoku na technika, ale k tíživému pocitu nejistoty vyvolanému tragickými událostmi posledních měsíců.
„Pokračujeme v práci na dvou anténách mobilních telefonů,“ řekl.
A policie pracovníky zabezpečuje, což potvrzuje i prefektura, která poznamenává, že všechna ostatní staveniště, která byla zastavena kvůli bezpečnostním problémům v sousedství, byla obnovena s policejní ochranou….
Tolik malé nahlédnutí do typického muslimského ghetta. Je vlastně celkem jedno, zda jde o Francii, Německo, Švédsko či Belgii – všude je to velmi podobné.
A EU se snaží, aby se taková ghetta, která se postupně rozrůstají, až „spolknou“ celá města, dostala i do zemí, kde je zatím neznají.
Ano, máme různé Luníky IX a Chánovy, ale ve srovnání s tím, co mají ve Francii nebo Švédsku, je to stále „slabý odvar.“
Ostatně, jak často se dočteme, že v těchto ghettech došlo k přestřelkám či vraždám? V těch francouzských je to už každodenní realita.
Například video níže ukazuje incident, ke kterému došlo před dvěma dny. 15letý mladík byl v jednom takovém ghettu zbit do bezvědomí tyčí a údajně se i střílelo:

Jeune lynché à la barre en fer dans un quartier de Guyancourt (78) en proie aux fusillades : la victime, inconsciente, se fait voler ses baskets (MàJ) https://t.co/ujXwuhEUtU pic.twitter.com/uXcV5wYBO4
— Fdesouche.com est une revue de presse (@F_Desouche) April 5, 2024


A proč k tomu došlo? Kvůli jeho novým teniskám, které útočníci oběti ukradli…Nejčtenější za týden