Německá moderátorka: Nakupováním od Židů podporujete genocidu
RSS

Německá moderátorka: Nakupováním od Židů podporujete genocidu


Moderátorka, která na SWR uvádí formát Mixtalk, propaguje na Instagramu aplikaci pro bojkot Izraele – a vyvolává tím pobouření. Politici se obracejí přímo na vysílatele a požadují vysvětlení.

Moderátorka Helen Faresová, která se podílí i na online formátu SWR, na svém soukromém účtu na Instagramu propagovala aplikaci, která slouží k bojkotu izraelských výrobků.
OSN obvinila Izrael z válečných zločinů

To vyvolalo pobouření na sociálních sítích. Faresová je vidět v supermarketu, kde popisuje, jak se odvrací od výrobku, který má ve skutečnosti ráda, protože podle aplikace patří společnosti, která mimo jiné podporuje izraelské start-upy. Faresová v angličtině uvedla, že to svým nákupem podpořit nechtěla.Videozáznam příběhu na Insta vedl k bouřlivým diskusím zejména na X, dříve Twitteru, do kterých se nyní zapojily i celebrity a politici.
Šéf Pentagonu: Izrael v Gaze zabil více než 25 tisíc žen a dětí

Například poslanec CDU za volební obvod Essen Matthias Hauer napsal: „Kolik dalších případů antisemitismu bude potřeba, aby veřejnoprávní televize důsledně zareagovala?“.„Nekupujte od Židů 2.0“ nikdy není aktivismus a už by se nikdy neměl opakovat.
"Kauft nicht bei Juden" in der 2024er Version SWR-Moderatorin Helen Fares benutzt und bewirbt (siehe Ende des Videos) eine App, die anhand der Artikelnummer überprüft, ob bestimmte Produkte im Supermarkt mit Israel in Verbindung stehen. Da Alpros Eigentümer die israelische… pic.twitter.com/ELxodGVcU9 — ÖRR Antisemitismus Watch (@Antisemiticblog) April 6, 2024
Zdroj: stuttgarter-zeitung.de
Greta k Izraeli: Nikdo nemůže mlčet, když probíhá genocida

Článek Německá moderátorka: Nakupováním od Židů podporujete genocidu se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden