Ukrajina právě vyhlásila totální mobilizaci a vrchní velitel pozemních sil prohlásil, že mobilizaci se nevyhne žádný Ukrajinec! Ukrajinské úřady začnou vydávat mezinárodní zatykače na ukrajinské vysokoškoláky v cizině! Jeden z válečných invalidů AFU popsa
RSS

Ukrajina právě vyhlásila totální mobilizaci a vrchní velitel pozemních sil prohlásil, že mobilizaci se nevyhne žádný Ukrajinec! Ukrajinské úřady začnou vydávat mezinárodní zatykače na ukrajinské vysokoškoláky v cizině! Jeden z válečných invalidů AFU popsa


Ukrajina právě vyhlásila totální mobilizaci a vrchní velitel pozemních sil prohlásil, že mobilizaci se nevyhne žádný Ukrajinec! Ukrajinské úřady začnou vydávat mezinárodní zatykače na ukrajinské vysokoškoláky v cizině! Jeden z válečných invalidů AFU popsal, že snem každého ukrajinského vojáka na frontě je utržená noha, která zaručuje odjezd domů natrvalo!
Vrchní velitel pozemních sil Ukrajiny Oleksandr Pavljuk v pondělí na oficiálním Facebooku napsal [ 1 ] , že mobilizaci na Ukrajině, podle právě schválené novely mobilizačního zákona, se nikdo nevyhne, nikdo ji nebude moci prosedět v klidu domova. A dodal, že bojovat musí všichni Ukrajinci. Ukrajinští občané si prý musí uvědomit, že nikdo z nich neunikne mobilizaci, protože kyjevská armáda trpí nedostatkem personálu. Minulou středu Ukrajina snížila věk pro odvod do armády z 27 na 25 let ve snaze doplnit své vyčerpané řady. A proto se chystají mezinárodní zatykače už i na ukrajinské studenty v západních zemích.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4loez0","div":"rumble_v4loez0"});
Pavljuk ve svém vzkazu vyzval Ukrajince, aby “odložili své emoce ” a přihlásili se do ozbrojených sil, a uvedl, že “armáda a lid jsou nerozlučné” a že “ochrana státu je ústavní povinností občana”.  “Je třeba si uvědomit, že nikdo nemůže sedět stranou. V sázce je tvář země, osud našeho lidu,” napsal velitel. Naznačil, že Rusko v bojích neušetří nikoho, “ani ty, kdo se skrývali, ani ty, kdo Ukrajinu zradili”.  Generál připustil, že situace na frontové linii “není snadná “, ale naznačil, že je “mnohem předvídatelnější a kontrolovanější ” než před dvěma lety. Zdůraznil však, že bez ohledu na to, kolik pomoci v podobě peněz nebo zbraní Ukrajina ze zahraničí dostává, stále jí chybí lidské zdroje.
Bojovat musí všichni Ukrajinci! Apel na Facebooku moc obdivu nesklidil
Pavljuk také upozornil na negativní postoj Ukrajinců k pracovníkům územních náborových středisek (TCC), která mají na starosti mobilizaci obyvatelstva. Generál zdůraznil, že takové nepřátelství je nepřijatelné, protože mnozí z pracovníků TCC jsou veteráni, a zdůraznil, že občané “nemají právo vyvolávat v nich pocit viny, nechtěnosti nebo nebezpečí před těmi, kterým doslova zachránili život”. Zároveň připustil, že “systém TCC není dokonalý” a že vláda pracuje na jeho zlepšení.
GenPor. Oleksandr Pavljuk Již dříve generál uvedl, že necítí žádné sympatie k Ukrajincům, kteří zemřeli, když se snažili vyhnout nucenému odvodu do armády, a navrhl, že by se takové pocity neměly projevovat vůči těm, kteří se vyhýbají odvodu, protože to podkopává mobilizační úsilí. Stalo se tak poté, co vyšlo najevo, že se desítky ukrajinských mužů utopily, když se snažily přeplavat řeku Tisu na hranicích s Rumunskem, aby unikli odvodu.
Kromě toho ukrajinská pohraniční služba zveřejnila záběry, na nichž policisté bijí a ponižují desítky mužů, kteří byli přistiženi při pokusu o převezení přes ukrajinskou hranici. Podle posledních údajů ruského ministerstva obrany ztratila Ukrajina od ledna více než 80 000 vojáků a od začátku konfliktu více než 444 000 vojáků.
Pavljuk potvrdil, že největším nedostatkem AFU je lidský personál, nikoliv zbraně, munice a peníze
Potvrdil tím, že ani dodávka peněz, zbraní a munice ze západních zemí prostě už Ukrajině nestačí, protože to hlavní, čeho se nedostává, to jsou lidé. A to je přitom paradoxně to, co západ poskytnout neumí. Západ měl totiž plán, že válku proti Rusku budou bojovat Ukrajinci a západ se bude dívat. Tento přístup ale po 2 letech vedl k likvidaci a k mogilizaci veškeré profesní ukrajinské armády, všichni zemřeli v ruském masomlýně na frontě.
A najednou není nikdo, kdo by drže zbraň, kdo by obsluhoval ty západní zbraně, protože všichni vojáci již umřeli. Po schválení nového mobilizačního zákona plánují ukrajinské úřady obesílat ukrajinské studenty na západních školách. Po dosažení věku 25 let dostanou předvolánku na Ukrajinu a odvelení na frontu. Pokud se nedostaví, Ukrajina na ně chce vydávat mezinárodní zatykače a žádosti o deportace.
Ňuchačenko se svojí manželkou Olenou, na kterou přepisuje všechny odkloněné ukrajinské peníze Tito Ukrajinci ale zřejmě požádají o válečný azyl podle Dublinské úmluvy o uprchlících, takže je opět jasné, že Ukrajina prostě tu mobilizaci z mladých mediků a studentů postgraduálních studií na zahraničních školách neudělají. Nová mobilizace je časovaným granátem, který zřejmě vyvolá na Ukrajině státní převrat, protože probíhají na celé Ukrajině organizované útoky Ukrajinců na odvodní komisaře a na odvodní vojenské správy (TCC), přičemž útoky již mají organizovaný charakter.
Ukrajinci už vědí, že válka je prohraná a na Ukrajině je příliš mnoho zbraní na to, aby šlo odvést násilně na frontu tolik branců, jak se uvádí. Původní číslo 800 000 nových vojáků bylo redukováno nejprve na 500 000 a teď od minulého týdne se již mluví na Ukrajině jen o 300 000 vojácích, kteří jsou prý potřeba na “stabilizaci” fronty. Toto číslo určitě není konečné a bude se postupně snižovat.
VIDEO: Utržená noha je snem každého Ukrajince v zákopech
Nejde tedy o vojáky, kteří mají zajistit peremogu , ale pouze na zastavení postupu ruských vojsk. Jenže i 300 000 vojáků je absolutně nereálné číslo. Když se konce roku 2022 plánovala velká a slavná ofenzíva, která měla vypuknout na jaře 2023, tak se tehdy dobrovolně do služby na Ukrajině hlásily jen zanedbatelné počty Ukrajinců. Teď po 2 letech a po selhání ofenzívy, kdy došlo ke zmasakrování 140 000 ukrajinských vojáků od 4. června loňského roku, kdy ofenzíva začala, už nikdo z Ukrajinců na frontu nechce. Jedinou výjimkou jsou šílenci, magoři a psychopati.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4lo7jq","div":"rumble_v4lo7jq"});
To potvrdil v unikátním rozhovoru ukrajinský válečný invalida, který přišel o levou nohu úplně kompletně a na pravé noze přišel o chodidlo. V unikátním rozhovoru prohlásil, že utržená noha je snem každého ukrajinského vojáka na frontě, protože to je jediná záruka toho, že se voják vrátí domů živý a natrvalo. Jakékoliv jiné zranění, jako je třeba utržená ruka vám nepomůže, protože velení AFU nasazuje vojáky s jednou rukou k jednotkám na řízení dronů, k dělostřeleckým bateriím jako odpalovače, operátory radarů a k dalším pozicím, kde mohou sloužit s jednou rukou.
Ovšem v případě, že je voják bez nohy, je odepsán a poslán do civilu, protože nepohybliví vojáci na frontě jsou prostě k ničemu. I voják obsluhující dron musí být totiž schopen chodit, běhat, skrývat se, přesunovat se, a to prostě bez nohy nejde. Proto ztráta nohy je jedinou zárukou cesty domů, Z fronty je prý možné se dostat jen dvěma způsoby – v pytli na mrtvoly, anebo sanitkou s utrženou nohou. Nic jiného vás z ukrajinských zákopů domů nedostane, konstatuje drsně ukrajinský voják.
Ukrajina už může mobilizovat jen policisty, pošťáky, úředníky a studenty v cizině
Na Ukrajině už byl mobilizován každý, kdo chtěl být mobilizován. To za prvé. Za druhé, na Ukrajině již byli mobilizováni násilně všichni, kteří se násilné mobilizaci nebránili, kteří se prostě nechali odvléct. Takže na Ukrajině teď už zůstávají pouze dvě skupiny Ukrajinců, které je možné mobilizovat. První skupinou jsou Ukrajinci, na které se mobilizace nevztahuje, např. policisté, hasiči, státní úředníci, učitelé, poštovní doručovatelé, zaměstnanci vodáren a elektráren, obecně zaměstnanci ukrajinské státní infrastruktury, kteří jsou z mobilizace vyjmuti.
Zaměstnanci odvodního úřadu (TCC) obchází byty s předvolánkami na frontu A druhou skupinou jsou Ukrajinci, kteří uprchli do zahraničí. Žádná další skupina na Ukrajině není, protože pokus odvést na frontu někoho, kde je připraven se odvodu bránit se zbraní v ruce, jako vidíme v posledních týdnech na západní Ukrajině, je pouze znamením toho, že Ukrajina prostě dostatečné počty lidí nesežene. A právě proto Emmanuel Macron a Radoslaw Sikorski rozjeli tu akci s misí na Ukrajině, která má kromě jiného i zajistit severní hranici s Běloruskem , a tím má dojít k uvolnění ukrajinské armády, která tam je od roku 2022 prakticky nepoškozená.
Pokud má válka na Ukrajině pokračovat, bez vojáků zemí NATO v aktivním bojovém nasazení se to prostě neobejde. A tím je to dané!
A tato vojska AFU by se tak přesunula z běloruské hranice na Donbas a na Záporoží. Problém je v tom, že na severu Ukrajiny je podle odhadů asi jen 80 000 ukrajinských vojáků. To není málo, ale na zastavení ruského postupu je podle Pavljuka potřeba minimálně 300 000 vojáků. Otázkou teď je, kde se vezme těch zbývajících 220 000 vojáků. Proto se nedivte, že teď se pořád v EU a pořád dokola přetřásá téma vyslání/nevyslání vojsk NATO na Ukrajinu, protože zkrátka zbraně, munice a prašule už Ukrajincům nic neřeší. Chybí jim maso! A věřte mi, když vám říkám, že Fiala dnem i nocí nespí a přemýšlí, jak to zařídit, aby Ukrajina maso dostala.
Ukrajině už nestačí posílat jen techniku s podpisem premiéra. Teď bude muset Péťa přemýšlet, jak Ukrajině v té technice poslat i přibalené české vojáky Má totiž informace od vojenského zpravodajství a zná situaci na ukrajinské frontě. A nějakých 800 000 dělostřeleckých granátů, kterých je nakonec jen 300 000, ale reálně jich bude zaplaceno zatím jen 120 000, prostě Ukrajině nic neřeší. Ukrajinci už nechtějí umírat pro západ! To je ten hlavní vzkaz z Ukrajiny těchto dní! Ukrajina bude muset přijmout mírový proces a bude muset odstoupit ruská etnická území Moskvě. Kdokoliv si myslel něco jiného, tak žil a létal v iluzi. A dopad na dlažbu reality bude tvrdý, stejně jako dopadli liberálové na Slovensku po volbách prezidenta. Mírový proces v Evropě se pomalu z konceptuálního procesu mění na proces objektivní.
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden