První africká země najíždí na klimaalarmismus, zakazuje dovoz aut na fosilní paliva a přechází na elektromobilitu
RSS

První africká země najíždí na klimaalarmismus, zakazuje dovoz aut na fosilní paliva a přechází na elektromobilitu


Mnoho lidí si myslí, že klimatické šílenství zasahuje výhradně západní země. Nicméně to vůbec není pravda, najdou se i další země – zejména na jihoamerickém kontinentu, ale i v Asii a nyní také v Africe – kde najíždí na velmi podobnou politiku.
Ostatně, stačí si vzpomenout na příklad Srí Lanky – první plně udržitelné země, kterou „udržitelnost“ za nějaké dva roky této politiky, plně podpořené WEF, dovedla na pokraj zhroucení. Vládu pak lid vyhnal, aby však získal nové vedené – opět dosazené z WEF.
Nyní hlásí další rozvojová země, že se dává na cestu „dekarbonizace“ ve jménu „záchrany klimatu.“
Země, kde zhruba polovina lidí nemá přístup k elektrické energii, přechází na elektromobilitu. Chce-li se již tak chudá země stát ještě chudší, pak jde o vskutku účinný způsob.
Zemí, která se rozhodla vydat touto ničivou cestou, je Etiopie. Zde by jistě bylo na místě se ptát: Kdo ovládá tamní loutky ve vládě?
Etiopie na začátku tohoto roku oznámila svůj plán zakázat dovoz všech neelektrických automobilů a stala se tak první zemí, která zakázala vstup vozidel se spalovacími motory do země.
Electrek poznamenal, že podrobnosti jsou skoupé, ale že rezoluce posloužila pro zmírnění dopadu změny klimatu na životní prostředí a ekonomiku.
„Bylo rozhodnuto, že automobily nemohou vstoupit do Etiopie, pokud nejsou elektrické,“ řekl ministr dopravy a logistiky Alemu Sime.
Jak je uvedeno v desetiletém rozvojovém plánu, úředníci chtějí do roku 2030 snížit produkci Etiopie ze 41 milionů metrických tun (asi 45 milionů tun) na 27,8 milionu metrických tun (asi 30,6 milionu tun) ekvivalentu oxidu uhličitého.
Zpráva o dlouhodobé strategii rozvoje s nízkými emisemi a odolností vůči změně klimatu navíc přidělila 13,44 miliardy dolarů do roku 2050 na nabíjecí stanice, elektrická vozidla a elektrické autobusy.
Nejnovější údaje Světové banky však ukazují, že jen něco málo přes 54 % lidí v Etiopii má přístup k elektřině.
Kromě toho existují potenciální finanční překážky nákupu elektromobilů a nedostatečná dobíjecí infrastruktura. Sime proto poznamenal, že řešení posledně jmenovaného bodu zůstává vysokou prioritou.
I když není jasné, jaké budou přesné podrobnosti etiopského zákazu automobilů na bázi špinavé energie, bude to pro zemi znamenat obrovský krok ke splnění jejích cílů v oblasti snižování znečištění.
Tolik zpráva, která je dalším důkazem, že na toto šílenství nenabíhá zdaleka jen Evropa. Nicméně tipuji, že jakmile se v Etiopii tato politika začne naplno  realizovat, tamní vláda dopadne velmi podobně jako ta srílanská.Nejčtenější za týden